Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: multitouch touchpad na lucidu  (Přečteno 2113 krát)

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
multitouch touchpad na lucidu
« kdy: 30 Května 2010, 10:09:59 »
Hezký den všem,

mám Asus EEE 1201N, včera jsem upgradoval na 10.04, všechno je OK, jen mi nefunguje multidotykový touchpad, potřebuju skrolovat dvěma prstama, na 9.04 mi pomohlo nastavení synaptic driveru podle tohoto manuálu:

http://ubuntu-snippets.blogspot.com/2009/03/multi-touch-for-anyall-synaptics.html

V 10.04 ale už není hal, takže to samozřejmě nefunguje, synclient mi hlásí, že nemám enablován SHMConfig - ten se ale nastavoval právě pomocí HALu - uměl by mi někdo poradit jak to rozjet? Děkuji moc, určitě už se s tím tady někdo někdy sehnal, googlil jsem dost, ale vygooglil jen staré postupy jako je ten v linku nahoře.
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6533
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: multitouch touchpad na lucidu
« Odpověď #1 kdy: 30 Května 2010, 11:46:24 »
« Poslední změna: 30 Května 2010, 11:58:17 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
Re: multitouch touchpad na lucidu
« Odpověď #2 kdy: 30 Května 2010, 12:12:50 »
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

Pierre

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: multitouch touchpad na lucidu
« Odpověď #3 kdy: 04 Května 2011, 20:26:15 »
Ahoj, díky moc za návod, ten druhý návod mi pomohl. Ale stejně když kliknu oběma prsty najednou, tak se mi nespustí "stisk kolečka" ale pravé tlačítko...A ještě mi nejde příkaz FN+Num LK, aby se mi část klávesnice přepnula z písmen na číslice. Nevíte někdo co s tim?
Díky moc

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.