Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: no to je nádhera!!! Ale co linux?  (Přečteno 3883 krát)

šimunek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
no to je nádhera!!! Ale co linux?
« kdy: 25 Července 2011, 13:32:33 »

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: no to je nádhera!!! Ale co linux?
« Odpověď #1 kdy: 25 Července 2011, 13:39:50 »
No co je na tom tak divného, je to jedna platforma, tak je to celkem logický krok... a je jasný, že jim to vydělá peníze, takže to naprosto chápu.

Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: no to je nádhera!!! Ale co linux?
« Odpověď #2 kdy: 25 Července 2011, 16:54:22 »
počítač je na počítání né na hraní ;D

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: no to je nádhera!!! Ale co linux?
« Odpověď #3 kdy: 25 Července 2011, 16:56:37 »
počítač je na počítání né na hraní ;D

Ti to připomenu, hračičko :-D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: no to je nádhera!!! Ale co linux?
« Odpověď #4 kdy: 25 Července 2011, 17:27:18 »
počítač je na počítání né na hraní ;D
Drahá kalkulačka :D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: no to je nádhera!!! Ale co linux?
« Odpověď #5 kdy: 25 Července 2011, 17:58:30 »
Xbox 360 funguje na jiné architektuře, než PeCe, ale nic není ztraceno, jsou koumáci, kteří to rozchodí na libovolném notebooku:
http://www.youtube.com/watch?v=Uu-_T54WXmY

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: no to je nádhera!!! Ale co linux?
« Odpověď #6 kdy: 25 Července 2011, 18:08:36 »
Xbox 360 funguje na jiné architektuře, než PeCe, ale nic není ztraceno, jsou koumáci, kteří to rozchodí na libovolném notebooku:
http://www.youtube.com/watch?v=Uu-_T54WXmY

Ok, tak "skoro" vždy jde vše... Spíš to vidím jako celkem logický krok. Když podnikám, chci vydělávat...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Rover623

Re: no to je nádhera!!! Ale co linux?
« Odpověď #7 kdy: 25 Července 2011, 22:15:29 »
Mě na tom nesedí několik věcí. Xbox jede na jiné architektuře procesorů než PC, navíc síla konzolí je v tom, že mají přesně nadefinovaný HW, takže výrobci her jen optimalizují hru pro danou konzoli. Jak se to bude dělat u PC (kde co stroj, to jiná konfigurace) dost dobře nechápu, zatím pokusy (jako GTA 4), kde se nechala původní konzolová hra (bez úpravy) a pouze se doplnila sbírka ovladačů aby to šlo spustit na PC, dopadly dost mizerně. HW nároky byly značné a funkčnost značně diskutabilní.

To samé je podpora W8 na ARMu, MS nemá nové jádro systému (vývoj pohřbil), takže mu nezbývá než doufat, že než ten systém vydají, budou na trhu dostupné dostatečné výkonné ARMy za rozumnou cenu, na kterých to jejich jádro s upraveným GUI poběží alespoň trochu stabilně a plynule. Ovšem jestli to dopadne jako implementace WM do mobilů, tak to bude jen velký propadák.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: no to je nádhera!!! Ale co linux?
« Odpověď #8 kdy: 25 Července 2011, 22:36:46 »
Mě na tom nesedí několik věcí. Xbox jede na jiné architektuře procesorů než PC, navíc síla konzolí je v tom, že mají přesně nadefinovaný HW, takže výrobci her jen optimalizují hru pro danou konzoli. Jak se to bude dělat u PC (kde co stroj, to jiná konfigurace) dost dobře nechápu, zatím pokusy (jako GTA 4), kde se nechala původní konzolová hra (bez úpravy) a pouze se doplnila sbírka ovladačů aby to šlo spustit na PC, dopadly dost mizerně. HW nároky byly značné a funkčnost značně diskutabilní.

To samé je podpora W8 na ARMu, MS nemá nové jádro systému (vývoj pohřbil), takže mu nezbývá než doufat, že než ten systém vydají, budou na trhu dostupné dostatečné výkonné ARMy za rozumnou cenu, na kterých to jejich jádro s upraveným GUI poběží alespoň trochu stabilně a plynule. Ovšem jestli to dopadne jako implementace WM do mobilů, tak to bude jen velký propadák.
Zas to by snáď neurobili :D...to by bol ich koniec...jedine, že ten XBOX budú emulovať :D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: no to je nádhera!!! Ale co linux?
« Odpověď #9 kdy: 27 Července 2011, 22:41:17 »
Já nevím, asi tím chtějí zvýšit důvod koupě W8. Zase vydají release candidate, aby jej lidi vyladily a pak jim to prodají?:D
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

šimunek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: no to je nádhera!!! Ale co linux?
« Odpověď #10 kdy: 28 Července 2011, 13:49:57 »
Já nevím, asi tím chtějí zvýšit důvod koupě W8. Zase vydají release candidate, aby jej lidi vyladily a pak jim to prodají?:D

Proti windows 7 si myslím, že nemůže nikdo moc namítat. Stabilní a vychytaný systém. Od 8 očekávám posun ještě k lepšímu, tak proč nechtít za kvalitní práci peníze?? Celkem zcestné špinění.. Ubuntu se se svým Unity boužel ubírá spíše k horšímu... Kdybys raději místo plivání na ostatní systémy dělal něco pro zlepšení Ubuntu...  ???

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: no to je nádhera!!! Ale co linux?
« Odpověď #11 kdy: 28 Července 2011, 14:35:43 »
Já nevím, asi tím chtějí zvýšit důvod koupě W8. Zase vydají release candidate, aby jej lidi vyladily a pak jim to prodají?:D

Proti windows 7 si myslím, že nemůže nikdo moc namítat. Stabilní a vychytaný systém. Od 8 očekávám posun ještě k lepšímu, tak proč nechtít za kvalitní práci peníze?? Celkem zcestné špinění.. Ubuntu se se svým Unity boužel ubírá spíše k horšímu... Kdybys raději místo plivání na ostatní systémy dělal něco pro zlepšení Ubuntu...  ???
Ubuntu to ale nerobí...robia ludia, ktorý ubuntu používajú...a to tiež nie všetci...nemýl si príčinu s dôsledkom...a mimo iné aj s tým vyjadrením, že je to vychytaný systém by som bol opatrnejší...už dlhší čas zbieram BSOD, ktoré mi to hodí :) aj tuto na fóre môžeš naraziť na obrázky (BSOD) a následné hlásenie o BSOD...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Kedrigern

Re: no to je nádhera!!! Ale co linux?
« Odpověď #12 kdy: 28 Července 2011, 15:18:05 »
Já nevím, asi tím chtějí zvýšit důvod koupě W8. Zase vydají release candidate, aby jej lidi vyladily a pak jim to prodají?:D

Proti windows 7 si myslím, že nemůže nikdo moc namítat. Stabilní a vychytaný systém. Od 8 očekávám posun ještě k lepšímu, tak proč nechtít za kvalitní práci peníze?? Celkem zcestné špinění.. Ubuntu se se svým Unity boužel ubírá spíše k horšímu... Kdybys raději místo plivání na ostatní systémy dělal něco pro zlepšení Ubuntu...  ???
Jak se mu ty vlastnosti projevují? Pády? Ani nemá Javu v proměnné path... fakt utrpení na tom pracovat. Ale jo jako levná (v mém případě zadarmo) herní konzole je fajn (o čemž je toto vlákno). Samozřejmě pokud na nich píšeš ve Wordu, hraješ pár her etc., tak už to možná nepadá. Ale pokud pracuješ s Microsoft Visual Studiem a podobně, tak to mají docela slušnou tendenci k pádům.

Samozřejmě, že Ubuntu není dokonalé, ale je o něco levnější, neotravuje mě s blbostmi, lze si ho kvalitně modifikovat a mám v něm na výběr - např. Unity ani není jediné v základní instalaci. Jo a má úžasnou věc - repozitáře. Což je věc docela nezbytná pro efektivní práci.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: no to je nádhera!!! Ale co linux?
« Odpověď #13 kdy: 28 Července 2011, 16:06:32 »
Já nevím, asi tím chtějí zvýšit důvod koupě W8. Zase vydají release candidate, aby jej lidi vyladily a pak jim to prodají?:D

Proti windows 7 si myslím, že nemůže nikdo moc namítat. Stabilní a vychytaný systém. Od 8 očekávám posun ještě k lepšímu, tak proč nechtít za kvalitní práci peníze?? Celkem zcestné špinění.. Ubuntu se se svým Unity boužel ubírá spíše k horšímu... Kdybys raději místo plivání na ostatní systémy dělal něco pro zlepšení Ubuntu...  ???

Pleteš si pojmy s dojmy, nebo tady chceš mermomocí rozpoutávat tyhle diskuze? Nikde jsem na ostatní systémy, ani na tvé windows neplival, pouze jsem si píchl do politiky MS. A ano, Windows 7 nemůže nikdo moc namítat, vývoj trval bezmála 8 let, když nepočítáme beta release Vista. K tvé poslední větě - půjdu do sebe, nakoupím učebnice C++ a týdně naprogramuji alespoň 30 GUI ke konzolovým příkazům, pane buditel! ;)

Mimochodem, ten bulvární titulek se vám povedl, kolego..akorát mi nedochází souvislost s tímto fórem.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: no to je nádhera!!! Ale co linux?
« Odpověď #14 kdy: 28 Července 2011, 16:53:19 »
Já nevím, asi tím chtějí zvýšit důvod koupě W8. Zase vydají release candidate, aby jej lidi vyladily a pak jim to prodají?:D

Proti windows 7 si myslím, že nemůže nikdo moc namítat. Stabilní a vychytaný systém. Od 8 očekávám posun ještě k lepšímu, tak proč nechtít za kvalitní práci peníze?? Celkem zcestné špinění.. Ubuntu se se svým Unity boužel ubírá spíše k horšímu... Kdybys raději místo plivání na ostatní systémy dělal něco pro zlepšení Ubuntu...  ???
První varování. Pak to někdo zamkne.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: no to je nádhera!!! Ale co linux?
« Odpověď #15 kdy: 28 Července 2011, 17:57:12 »
Já nevím, asi tím chtějí zvýšit důvod koupě W8. Zase vydají release candidate, aby jej lidi vyladily a pak jim to prodají?:D

Proti windows 7 si myslím, že nemůže nikdo moc namítat. Stabilní a vychytaný systém. Od 8 očekávám posun ještě k lepšímu, tak proč nechtít za kvalitní práci peníze?? Celkem zcestné špinění.. Ubuntu se se svým Unity boužel ubírá spíše k horšímu... Kdybys raději místo plivání na ostatní systémy dělal něco pro zlepšení Ubuntu...  ???
...chceš mermomocí rozpoutávat tyhle diskuze?...
Skôr by som to nazýval flééééjm :)...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: no to je nádhera!!! Ale co linux?
« Odpověď #16 kdy: 28 Července 2011, 20:19:55 »
Asi jsem zapoměl ke svému předchozímu příspěvku přidat pár atributů:   :P :o :D ;D  :'(  ;)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: no to je nádhera!!! Ale co linux?
« Odpověď #17 kdy: 28 Července 2011, 21:28:19 »
No jo, mělo by být "in" your laptop or pc ;D. A prej "můžete to hrát i na desktop pc, záleží na jeho velikosti", tak jsem si říkal sakra jak to jako myslí? :D
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

qqwertyx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: no to je nádhera!!! Ale co linux?
« Odpověď #18 kdy: 28 Července 2011, 22:41:58 »
http://bonusweb.idnes.cz/magazin/ve-windows-8-by-mohly-fungovat-i-hry-pro-xbox-360-fqg-/clanek.A110720_234706_bw-magazin_anb.idn

já teču !

geniální nápad !

Jak to vidíte s vývojem linuxu a hrami?

už v nadpise "by mohli", aj niekto z vývojárov Ubuntu by mohol povedať na Ubutntu 11.10 by mohli fungovat hry pre xbox a neklamal by :) ale tak reálne myslím, že kto ma Ubuntu alebo nejaký iny linuxový systém nemá ho na hry...

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: no to je nádhera!!! Ale co linux?
« Odpověď #19 kdy: 29 Července 2011, 11:22:21 »
http://bonusweb.idnes.cz/magazin/ve-windows-8-by-mohly-fungovat-i-hry-pro-xbox-360-fqg-/clanek.A110720_234706_bw-magazin_anb.idn

já teču !

geniální nápad !

Jak to vidíte s vývojem linuxu a hrami?

už v nadpise "by mohli", aj niekto z vývojárov Ubuntu by mohol povedať na Ubutntu 11.10 by mohli fungovat hry pre xbox a neklamal by :) ale tak reálne myslím, že kto ma Ubuntu alebo nejaký iny linuxový systém nemá ho na hry...
To bys sa divil...Witcher 2 ide pod linuxom bezproblémovo :D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.