Ahoj,
po updatu Xubu na 11.10 (čistá instalace, už to chtělo po těch letech čerstvě nainstalovat) se mi začal procesor chovat jako jedno jádro (htop, gkrellm, všechno se tváří, jako by tam bylo jen jedno) Předchozí verze 11.04 ukazovala víc jader (stejně jako všechny verze, které jsem kdy na vícejjádráku měl).
****@***:~$ cat /proc/cpuinfo
processor : 0
vendor_id : GenuineIntel
cpu family : 6
model : 42
model name : Intel(R) Core(TM) i5-2500 CPU @ 3.30GHz
stepping : 7
cpu MHz : 1600.000
cache size : 6144 KB
physical id : 0
siblings : 1
core id : 0
cpu cores : 1
apicid : 0
initial apicid : 0
fpu : yes
fpu_exception : yes
cpuid level : 13
wp : yes
flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe syscall nx rdtscp lm constant_tsc arch_perfmon pebs bts rep_good nopl xtopology nonstop_tsc aperfmperf pni pclmulqdq dtes64 monitor ds_cpl vmx smx est tm2 ssse3 cx16 xtpr pdcm sse4_1 sse4_2 x2apic popcnt aes xsave avx lahf_lm ida arat epb xsaveopt pln pts dts tpr_shadow vnmi flexpriority ept vpid
bogomips : 6621.77
clflush size : 64
cache_alignment : 64
address sizes : 36 bits physical, 48 bits virtual
power management:
Zvláštní je, jak výpis divně končí. Podezřívám tu vlastnost nových Intel procesorů, která bez zátěže většinu jáder vypne a jediné zapnuté přetaktuje na maximum, ale nemám jak to ověřit, a předchozí verze Buntu mi to nedělaly.
Napadá někoho co s tím?
Dík,
Pavel
Doplňeno: Na rozdíl od toho co se většinou píše na netu, mé jediné jádro rozhodně vytížené není. Jede si na nízký takt a i tak ukazuje jen pár procent.