Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Duplicitní ikony disků v dialozích Uložit (jako) - Xubuntu 12.04, Xfce 4.10  (Přečteno 1562 krát)

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
HDD mám rozdělen takto:
Linux (ext4), swap, Vista (NTFS), Data (NTFS)
Původně se NTFS disky připojovaly až na vyžádání, proto jsem v /media/ vytvoříl složky Vista a Data editoval fstab tak, aby se oba disky připojovaly automaticky po startu systému.

Obsah souboru fstab
Kód: [Vybrat]
# /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'blkid' to print the universally unique identifier for a
# device; this may be used with UUID= as a more robust way to name devices
# that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
#
# <file system> <mount point>   <type>  <options>       <dump>  <pass>
proc            /proc           proc    nodev,noexec,nosuid 0       0
# / was on /dev/sdb5 during installation
UUID=e22628ab-3703-43a2-9aa7-a2e94ec2f02d /               ext4    errors=remount-ro 0       1
# swap was on /dev/sdb3 during installation
UUID=9551b7ee-700e-4137-add6-acd2fb38a683 none            swap    sw              0       0
UUID=EA6AA57D6AA54763                     /media/Vista    ntfs    defaults,users,umask=000,nls=utf8     0       0
UUID=0C0D0ED459DD0D3F                     /media/Data     ntfs    defaults,users,umask=000,nls=utf8     0       0 
                                                                                                                                                         

Thunar zobrazuje vše korektně, ale v dialozích uložit a uložit jako (Opera, Firefox, Libre Office, ...) se NTFS disky zobrazují duplicitně a navíc se zde zobrazuje Disketová mechanika - která v PC nikdy nebyla. Tyto duplicitní položky + FDD jsou graficky odlišeny a pokud se je pokusím vybrat objeví se chybové hlášky viz. obrázky níže.

Poraďte prosím, jak tyto duplicity odstranit - pravý klik a odstranit nefunguje - volba je zašednutá a nedá se vybrat.

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 12 Listopadu 2012, 16:55:39 od majakmp3 »

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Zacal by som tym, ze by som dal na koniec /etc/fstab newline, aby subor koncil prazdnym riadkom tak, ako to odporuca chybova hlaska.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
kdysi jsem to řešil na 10.04 s tou disketovou jednotkou a pokud si to dobře pamatuju, tka jsem smazal složku disketové jednotky v /media. Pravděpodobně tam budou i ty další

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Zacal by som tym, ze by som dal na koniec /etc/fstab newline, aby subor koncil prazdnym riadkom tak, ako to odporuca chybova hlaska.
Dobrý nápad (zeditoval jsem fstab i její výpis viz. výše), bohužel se nic nezměnilo.

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
kdysi jsem to řešil na 10.04 s tou disketovou jednotkou a pokud si to dobře pamatuju, tka jsem smazal složku disketové jednotky v /media. Pravděpodobně tam budou i ty další

ve složce /media jsou pouze Vista a Data - nic jiného

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Skus to prepisat na
Kód: [Vybrat]
UUID=EA6AA57D6AA54763  /media/Vista  ntfs-3g  auto,users,uid=1000,gid=100,dmask=027,fmask=137,utf8  0  0
UUID=0C0D0ED459DD0D3F  /media/Data  ntfs-3g  auto,users,uid=1000,gid=100,dmask=027,fmask=137,utf8  0  0
vid https://help.ubuntu.com/community/Fstab#Examples

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Skus to prepisat na
Kód: [Vybrat]
UUID=EA6AA57D6AA54763  /media/Vista  ntfs-3g  auto,users,uid=1000,gid=100,dmask=027,fmask=137,utf8  0  0
UUID=0C0D0ED459DD0D3F  /media/Data  ntfs-3g  auto,users,uid=1000,gid=100,dmask=027,fmask=137,utf8  0  0
vid https://help.ubuntu.com/community/Fstab#Examples
Díky za nápad, ale žádná změna se neudála - v dialozích se stále zobrazují duplicitní disky.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
sorry za zmatek, trochu jsem hloubal jak to bylo a trochu jsem se spletl ta mechanika je v
Kód: [Vybrat]
/dev/fd0

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
u nového účtu, to je také?

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
sorry za zmatek, trochu jsem hloubal jak to bylo a trochu jsem se spletl ta mechanika je v
Kód: [Vybrat]
/dev/fd0
Tak na daném místě sice dotyčný soubor je, ale má 0B. Když ho chci zobrazit, tak zařve, že daný soubor neexistuje. Smazal jsem ho a restartoval. Nezměnilo se nic a po restartu je v /dev/ nový fd0 o velikosti 0B

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Re:Duplicitní ikony disků v dialozích Uložit (jako) - Xubuntu 12.04, Xfce 4.10
« Odpověď #10 kdy: 12 Listopadu 2012, 18:20:49 »
u nového účtu, to je také?
Ano, dělá to i u nového účtu!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.