Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pomalé kopírování z DVD, USB  (Přečteno 1207 krát)

mirakohut1982

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Pomalé kopírování z DVD, USB
« kdy: 09 Února 2014, 10:04:44 »
Ahoj, mám problém na Ubuntu 13.10 64bit s kopírováním na DVD i na USB. Na Kubuntu mi kopíruje okolo 9MB/s, v Unity v Nautilu i Gnome commanderu někdy stejně rychle, ale většinou jen do 1MB/s. DVD se načte v Nautilu a pak jako by si někam načítal obsah, asi po 5min už můžu kopírovat stejnou rychlostí jako v KDE, kde mi to jede hned.
Zkusil jsem kopčit 500MB soubor, počkal asi minutu a pak přetáhl z DVD na disk, a těch 500MB bylo přesunuto za sekundu. Dal jsem vysunout DVD a napsalo Svazek je zaneprázdněn (wrestool --extract --type=group_icon /media/mira/DVD/soubor.exe)
« Poslední změna: 09 Února 2014, 10:18:47 od mirakohut1982 »

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Pomalé kopírování z DVD, USB
« Odpověď #1 kdy: 10 Února 2014, 15:37:11 »
Už se to tady probíralo mockrát - data se načítají z rychlejšího média (HDD) do bufferu v RAM, odkud se kopírují na cílové zařízení (flashku třeba).
Díky tomu se může HDD věnovat i jiným úlohám, než je pomalé čtení stejnou rychlostí jako flashka zapisuje. To je taky důvod proč některé blbější OS při kopírování "zamrznou" když musí během kopírování dělat s diskem i něco jiného.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Pomalé kopírování z DVD, USB
« Odpověď #2 kdy: 18 Února 2014, 18:20:46 »
Ale podle jeho popisu se mu to děje jen pod Unity. Mě funguje kopírování na jenom kompu tak jak popisuješ, na druhém nedávno instalovaném systému to jede hned, tedy že ukazatel průběhu odpovídá skutečnosti. Oba jsou 12.04 s xfce. Ještě se na tom druhém podívám, jestli nepoužívám nautilus místo thunaru.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.