Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Psaní znaků jako ve windows na klávesnici nefungují  (Přečteno 3573 krát)

cvp

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 211
Psaní znaků jako ve windows na klávesnici nefungují
« kdy: 12 Června 2014, 22:47:09 »
Jsem už dost zvyklí na psaní z windows, kde CTRL+ALT+V hodí zavináč. Nebo CTRL+ALT+ů ... to co je vedle L ... hodí dolar. Nebo hranaté závorky CTRL+ALT+F nebo G ... taktéž nefunguje.

Jak prosím tyto věci mohu rozjet i zde na linuxu?

Krizacek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re:Psaní znaků jako ve windows na klávesnici nefungují
« Odpověď #1 kdy: 12 Června 2014, 23:13:01 »
u mě to funguje, jen nepoužívám CTRL a ALT používám pravý

cvp

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 211
Re:Psaní znaků jako ve windows na klávesnici nefungují
« Odpověď #2 kdy: 12 Června 2014, 23:26:09 »
Zvyk je silná košile. U mě $[] funguje taktéž. Jen jsem si dost zvyknul na CTRL+ALT než-li používat přímo pravý ALT. Na windows toto chodilo OK a rád bych toto měl i zde na linuxu.

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Psaní znaků jako ve windows na klávesnici nefungují
« Odpověď #3 kdy: 13 Června 2014, 07:01:52 »
Myslím, že lepší řešení je zvyknout si na používání pravého ALT. (Já si na to zvykl naštěstí ještě ve Windows.) Zjistíš, že má šikovnější použití než ve windows a je intuitivnější (ALT_R + č napíše $ a podobně...). Jen složené závorky (ALT_R + B a ALT_R + N) mě trochu trápí, ale už si zvykám.
V Linuxu lze českou klávesnici použít bez problémů i pro psaní zdrojových textů (bez přepínání na anglickou), což ve Windows bylo složité, jelikož nebylo k dispozici dostatek speciálních znaků nebo byly nelogicky umístěné.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re:Psaní znaků jako ve windows na klávesnici nefungují
« Odpověď #4 kdy: 13 Června 2014, 15:24:36 »
Myslím, že lepší řešení je zvyknout si na používání pravého ALT. (Já si na to zvykl naštěstí ještě ve Windows.) Zjistíš, že má šikovnější použití než ve windows a je intuitivnější (ALT_R + č napíše $ a podobně...). Jen složené závorky (ALT_R + B a ALT_R + N) mě trochu trápí, ale už si zvykám.
V Linuxu lze českou klávesnici použít bez problémů i pro psaní zdrojových textů (bez přepínání na anglickou), což ve Windows bylo složité, jelikož nebylo k dispozici dostatek speciálních znaků nebo byly nelogicky umístěné.
Složené závorky jsou s ALT_R taky na místě běžných závorek na anglické klávesnici ;) (dřív jsem taky používal m,n, ale tady je to možná praktičtější)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Psaní znaků jako ve windows na klávesnici nefungují
« Odpověď #5 kdy: 14 Června 2014, 12:39:30 »
Složené závorky jsou s ALT_R taky na místě běžných závorek na anglické klávesnici ;) (dřív jsem taky používal m,n, ale tady je to možná praktičtější)
Hm zajímavé, já mám na místě původních složených závorek s použitím ALT_R (1. 2 se stisknutým Shift) toto: ÷×[]
Používám klasickou českou klávesnici. Rozložení kláves mám viz přílohu:

[příloha smazaná administrátorem]
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Psaní znaků jako ve windows na klávesnici nefungují
« Odpověď #6 kdy: 14 Června 2014, 13:36:56 »
Složené závorky jsou s ALT_R taky na místě běžných závorek na anglické klávesnici ;) (dřív jsem taky používal m,n, ale tady je to možná praktičtější)
Hm zajímavé, já mám na místě původních složených závorek s použitím ALT_R (1. 2 se stisknutým Shift) toto: ÷×[]
Používám klasickou českou klávesnici. Rozložení kláves mám viz přílohu:

My, co používáme qwerty, tam složené závorky máme ;)

geofre

Re:Psaní znaků jako ve windows na klávesnici nefungují
« Odpověď #7 kdy: 14 Června 2014, 15:53:09 »
My, co používáme qwerty, tam složené závorky máme ;)
Takových je nás ale menšina :-( kdykoliv přijdu k cizímu počítači, nejsem schopen se ani přihlásit na email :-D

každopádně zvyknout si na jiné rozložení znaků, než jak je zná člověk z win je poměrně snadné, taky jsem po přechodu na Ubu bojoval s tím, že zde nemám ASCI kódy (Alt+číslo), ale po cca měsíci jsem si zvykl na používání pravý Ctrl a pohoda...
Ubuntu Mate 14.04 LTS / W7 64-bit

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Psaní znaků jako ve windows na klávesnici nefungují
« Odpověď #8 kdy: 14 Června 2014, 17:49:31 »
Taky jsem měl tendenci používat qwerty klávesnici, ale protože často dělám údržbu na počítačích jiných uživatelů, zjistil jsem, že je jednodušší když se přizpůsobím já než ostatní uživatelé :D
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re:Psaní znaků jako ve windows na klávesnici nefungují
« Odpověď #9 kdy: 15 Června 2014, 22:16:41 »
Složené závorky jsou s ALT_R taky na místě běžných závorek na anglické klávesnici ;) (dřív jsem taky používal m,n, ale tady je to možná praktičtější)
Hm zajímavé, já mám na místě původních složených závorek s použitím ALT_R (1. 2 se stisknutým Shift) toto: ÷×[]
Používám klasickou českou klávesnici. Rozložení kláves mám viz přílohu:
Možná jsem se špatně vyjádřil... Na anglické klávesnici jsou normální závorky - tedy tyto () (alespoň podle potisku na tlačítkách) nad (tedy Shift +) 9, 0. A právě Alt_Gr + 9 je { a Alt_Gr + 0 je }  ;) Jak je vidět i na vašem rozložení klávesnice.
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Psaní znaků jako ve windows na klávesnici nefungují
« Odpověď #10 kdy: 16 Června 2014, 04:36:28 »
Prostě je v těch závorkách bordel  :D .
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.