Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Chyba po instalaci Lubuntu  (Přečteno 1161 krát)

Jirka.R.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Chyba po instalaci Lubuntu
« kdy: 20 Listopadu 2014, 21:48:47 »
Ahoj. Po instalaci Lubuntu se mi při startu systému zobrazuje hláška o chybách. Bohužel, klávesou "pause" se to nedá zastavit tak, abych mohl hlášku celou přečíst. Můžete mi prosím kamarádi prozradit, jak to "pauznout?" Chtěl jsem chyby obejít přeinstalováním na Xubuntu, ale při instalaci zamrzá. Udělal jsem tedy Memtest, ale ani memtest není možné rozjet, prostě zamrzne. Jinak s Lubuntu počítač (Acer Extensa 5220) funguje, dobře, svižně, jen občas není možné se přihlásit k interneru....nevím proč, po poklepání na ikonu Mozilly se neděje nic...myslím že to bude souviset s těmi chybami, protože jiný komp v domácnosti na netu šlape dobře. Musím třeba počítač 3x restartovat,  a pak se až můžu připojit. Kurňa...pomůžete?

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Chyba po instalaci Lubuntu
« Odpověď #1 kdy: 21 Listopadu 2014, 07:45:56 »
Tak si projdi logy

Nebo přímo ve /var/log a tam pokud ti to píše při startu tak to bude pravděpodobně boot.log
« Poslední změna: 21 Listopadu 2014, 10:08:20 od Milhouse »

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Chyba po instalaci Lubuntu
« Odpověď #2 kdy: 21 Listopadu 2014, 10:10:39 »
Hmmm, to bude HW chyba. Zkusit vyndat/vyměnit a znovu zandat RAM moduly, vyndat vše, co jde. PRostě zkoušet HW...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Jirka.R.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Chyba po instalaci Lubuntu
« Odpověď #3 kdy: 23 Listopadu 2014, 12:02:27 »
[16.479447] b43-phy0 ERROR: Firmware file "b43/ucode5.fw" not found
[16.479448] b43-phy0 ERROR: Firmware file "b43-open/ucode.fw" not found
[16.479450] b43-phy0 ERROR: You must go to http://wireless.kernel.org/en/users/Drivers/b43#devicefirmware  and download the correct firmware for this driver versions on this website

To jsou ta slova, která jsem nafotil :) A díky tomu jsem mohl navštívit onu stránku a problém vyřešit. Předtím jsem ale vytáhl ramky a povysával vnitřek, takže díky za radu k vytažení modulů, páč jsem tam alespoň mohl povysávat :) a bordel tam teda byl :) Díky mějte se

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Chyba po instalaci Lubuntu
« Odpověď #4 kdy: 23 Listopadu 2014, 13:10:18 »
takže síťovka  ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.