Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: blbne grafika  (Přečteno 1292 krát)

Břeťa Král

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
  • Jsem takový, jaký jsem
blbne grafika
« kdy: 22 Dubna 2008, 15:00:37 »
Mám jen malý tip. Na ntb hp pav dv6655ec blbne grafika. Při bootu se mi nezobrazuje žádné logo ubuntu a jako to bylo u minulých verzí ubuntu ten proužek  :) (nevím jestli je to splash). Po nějaké době se mi zobrazí něco jako nastavte si grafiku, ale pokud nastavím přesně ovladače jaké tam mají být (dávám geforce serie 8, grafika v ntb je gf8400gs, lcd má rozlišení 1280x800 - dávám základní ovladače, jelikož si nepamatuju z everestu jestli je to lg nebo nějaký jiný lcd.), tak se mi zobrazí černé pozadí s výpisy kernelu. Pokud dám volbu "rozjet v nizkém rozlišení", tak mi ubuntu najede, ale není nastavené správné rozlišení lcd, ovladače grafiky jsou nastavené správně. Musím tedy manuálně nastavit onen základní ovladač lcd na 1280x800 a pak upravit rozlišení, odhlásit se a už je vše v pořádku.
Mám taky dotaz k uspávání ntb. Někde jsem četl (mám dojem, že to byl článek v levelu od rybky), že ntb disk při uspání nebo něčem podobném pořád "máchá" hlavičkami. A tím se prý ničí, řeší to nějaký skript a widle to mají nějakým způsobem odstraněné. Tak mě zajímá, jestli je to v 8.04 odstraněné, popřípadě i v 7.10. V tom článku myslím že byla verze 7.04.
Děkuji za odpověď

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.