Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Alsa - nefunguje záznam [vyřešeno]  (Přečteno 2407 krát)

Onygzzz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Alsa - nefunguje záznam [vyřešeno]
« kdy: 19 Ledna 2007, 18:29:18 »
Zdravíčko všem.....již několik dní se drbu s nastavením zvuku, aby mě jel zároveň TeamSpeak a hry. A vypadá to, že jedinej výsledek, kterýho jsem docílil je, že mě nefunguje záznam zvuku v Alse, tím pádem už mi njede ani SKype společně s mp3 atd. Když dám v nastavení zvuku v Systém-Volby-Zvuk u Záznamu zvuku při Alse vyzkoušet, tak mi to vypíše tuhle srandu:

gconfaudiosrc ! audioconvert ! audioresample ! gconfaudiosink profile=chat: Nemohu otevřít zdroj pro zápis.
« Poslední změna: 13 Prosince 2007, 23:09:08 od Anna Taliánová »

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Alsa-nefunguje záznam
« Odpověď #1 kdy: 19 Ledna 2007, 20:11:22 »
Je uzivatel clenem skupiny "audio"?

stejny problem hlasi nekolik dalsich lidi, zatim bez reseni

Onygzzz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Alsa-nefunguje záznam
« Odpověď #2 kdy: 19 Ledna 2007, 20:45:19 »
Citace: lukas.svoboda
Je uzivatel clenem skupiny "audio"?

stejny problem hlasi nekolik dalsich lidi, zatim bez reseni
Ano...jsem ve skupině audio...ono totiž mě to jelo...ještě včera jsem vesele pical OpenArenu a u toho se vykydával na Skypu...jenže jak jsem říkal, hrabal jsem se v tom kvůli tomu sprovoznění TeamSpeaku a her zároveň a asi jsem něco rozhasil...:(

Ještě jsem zapomněl připsat, že když nastavím ve Skypu OSS, tak mi to jede....ale jak říkám..ještě včera to bet problémů jelo přes ALSU..

nejde to třeba nějak kompletně přeinstalovat, aby se nastavilo do původního stavu jako po instalaci vše ohledně zvuku?:) To asi nelze že?:) Já zkoušel v Synapticu označit všechny balíčky vztažený k alse a nepomohlo to...tak asi zkusím vše odinstalovat a pak zase nainstalovat...i když si myslím, že výsledek bude stejný:(

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Alsa-nefunguje záznam
« Odpověď #3 kdy: 19 Ledna 2007, 21:24:51 »
Zkuste jenom zalozit noveho uzivatele, pridat ho do skupiny audio a prihlasit. Zkuste jak mu bude chodit zvuk.

Onygzzz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Alsa-nefunguje záznam
« Odpověď #4 kdy: 19 Ledna 2007, 21:37:01 »
Citace: lukas.svoboda
Zkuste jenom zalozit noveho uzivatele, pridat ho do skupiny audio a prihlasit. Zkuste jak mu bude chodit zvuk.
Takže situace v nově vytvořeném uživateli je zcela totžná:( Při Testu Záznamu zvuku hláška:

 gconfaudiosrc ! audioconvert ! audioresample ! gconfaudiosink profile=chat: Nemohu otevřít zdroj pro zápis.

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Alsa-nefunguje záznam
« Odpověď #5 kdy: 19 Ledna 2007, 21:58:55 »
Jak jsou nastavena prava souboru /dev/audio a /dev/dsp ?

Onygzzz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Alsa-nefunguje záznam
« Odpověď #6 kdy: 19 Ledna 2007, 22:03:46 »
Takže vyřešeno...někde sem se dočet, že hlavní konfigurační soubor pro alsu je /etc/asound.conf...no to sem si vzpomněl, že když sem se snažil zpytlikovat nějak ten teamspeak, tak podle nějakýho návodu se měl editovat...a jak sem ho editoval, tak byl prázdnej.....tak sem ho smázl a už to jede:)

Díky lukas.svoboda za snahu a ochotu:)

Teď ještě pořešit ten TeamSpeak+hry a sem spokojenej:)

fenquick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
  • Professional llama
    • Linux User #487408
Alsa-nefunguje záznam
« Odpověď #7 kdy: 20 Února 2007, 21:43:26 »
Mám stejný problém po upgrade z Dappera na Edgy. Soubor /etc/asound.conf nemám, tak ho nemůžu smazat. Prava souboru /dev/audio a /dev/dsp mám RW pro všechny.
******** Neděkujte mně! Poděkujte přitažlivé síle Měsíce! ********
.........................................................................................MacGyver

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.