Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Bordel v ovladačích Wifi  (Přečteno 1272 krát)

Jaroslav Hulík

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Bordel v ovladačích Wifi
« kdy: 16 Února 2009, 14:10:38 »
Ahoj, mám drobnej problémek. Když jsem na svém NB zprovozňoval Wifi kartu (Atheros 5007), tak sem zkoušel vícero způsobů (madwifi, ndiswrapper,..). Nejfunkčnější je použití nesvobodných ovladačů. Nicméně mi z toho všeho testování asi zbyly zbytky jiných ovladačů, které mi najedou po startu a musím je měnit za nesvobodné (v ovladačích hardwaru je uvedeno, že jsou nainstalované, ale nepoužívají se). Je nějaká možnost, jak Ubuntu vyčistit od starých ovladačů a nastavit tak, aby mi ihned sami po startu najížděli nesvobodné? Sem začátečník s Linuxem, tak se do toho dostávám. Dík za rady

Yontalcar

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 833
  • Semper fidelis
Re: Bordel v ovladačích Wifi
« Odpověď #1 kdy: 18 Února 2009, 22:36:13 »
takže:
1) které postupy jsi zkoušel a podle jakých návodů (tj. jakým způsobem jsi instaloval ndiswrapper, madwifi...)
2) pošli výpis
Kód: [Vybrat]
lsmod |egrep "ndiswrapper|ath"(po startu, aniž bys do toho hrabal a případně potom)
3) hoď sem obsah /etc/modules
« Poslední změna: 18 Února 2009, 23:52:58 od Yontalcar »
NB: ASUS X53U - AMD Brazos E450; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE 4.14)
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

vhejda

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 161
  • Když něco nevíš tak se zeptej, pěstí toneopravíš!
    • VHComputer
Re: Bordel v ovladačích Wifi
« Odpověď #2 kdy: 25 Března 2009, 02:28:25 »
jak odinstalovat madwifi najdete zde : http://wiki.ubuntu.cz/Atheros%20AR5007EG
potom nainstalujte balík ndiswrapper - přez správce balíků
spustit ndiswrapper (Menu/System/Sprava/Windows Wirelles).  a nainstalovat ovladače z cd od výrobce (*.inf *.sys) - ostatní nesvobodné opvladače jsou v tuto chvíly zakázány!!
- zhodit linux driver (rmmod ath_pci)
- nahodit ndiswrapper "driver" (modprobe ndiswrapper)

Možná mi bude mít někdo za zlé , že nepoužívám madwifi, ale výše popsaný způsob mi funguje dokonale  ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.