Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s doménou [vyřešeno]  (Přečteno 1503 krát)

cubes_1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Problém s doménou [vyřešeno]
« kdy: 16 Prosince 2009, 10:14:06 »
Zdravím pánové, mám menší problém s domenou. Domenu jsem si zaregistroval přes Domena.cz, nastavil dns záznamy - Ačkový záznam směřuje na veřejnou IP adresu routeru. V routeru jsem povolil port forwarding na web server. Na web server jsem nahodil LAMP a nastavil vše podle návodu (Jak na linuxový server? Kompletní návod krok za krokem) samo podle mého nastavení IP,DNS.....Vše šlape v pohodě až na to, že když zadám do prohlížeče mojedomena.cz tak napíše,že požadovaná stránka nelze zobrazit.....,ale když dám mojedomena.cz.mojedomena.cz tak to funguje jak má. Nevíte prosím někdo co s tím. Díky moc za odpovědi.
Ještě pro upřesnění nastavení DNS doména.cz - A -IP adresa, www - CNAME - domena.cz.
« Poslední změna: 16 Prosince 2009, 22:03:11 od kiklhorn »

Martin - ViPEr*CZ*

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3047
Re: Problém s doménou
« Odpověď #1 kdy: 16 Prosince 2009, 10:45:41 »
No, když zadáte:

Kód: [Vybrat]
dig mojedomena.cz
tak by se Vám mělo vypsat korektně DNS na Vaší IP. Pokud máte www server na portu 80 a na routeru jste povolil port forwarding na port 80 a lokální IP serveru, tak pak zbývá jen korektn nastavení www serveru. Pošlete výpis jak máte nastavené parametry na mojedomena.cz  ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re: Problém s doménou
« Odpověď #2 kdy: 16 Prosince 2009, 14:59:35 »
Jsem rád, že jsi využil mého návodu  ;)

Jinak doporučím toto nastavení u domény:

domena.cz - A - ip.ip.ip.ip
*.domena.cz - A - ip.ip.ip.ip

CNAME smaž. Toto ti docílí toho, že všechny subdomény se budou překládat na tvůj server, zde by mohl být zakopaný pes.
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Problém s doménou
« Odpověď #3 kdy: 16 Prosince 2009, 16:20:12 »
/etc/hosts

cubes_1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: Problém s doménou
« Odpověď #4 kdy: 16 Prosince 2009, 19:45:45 »
Moc děkuji pánové za rady, ale už jsem to vyřešil. Byla to opravdu prkotina v nastavení dns záznamu na Domena.cz, a to tak, že jsem dal @ - A - IP, www - CNAME - @. Ještě jednou díky moc za rady.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.