Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: TeamSpeak 2 - Server  (Přečteno 2799 krát)

Vladkof

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
TeamSpeak 2 - Server
« kdy: 27 Února 2010, 23:13:02 »
Zdravím, jak již titulek napovídá, snažím se na linuxový server (Ubuntu 9.10) nainstalovat a sprovozoznit TeamSpeak Server 2.
Snažil jsem se ho podle návodů na internetu nainstalovat, bohužel každý návod byl trochu odlišný...
Jeden popisoval stáhnout zdrojáky ze zdrojů ubuntu (ten tam nyní asi "běží"), další to popisoval rozbalením stažených zdrojáků(přímo z teamspeak.org) a "spuštěním" (to se mi nějak nepodařilo)...

Teprve až poté mě napadlo podívat se do těch stažených zdrojáků jestli tam není návod.. návod tam (kupodivu) byl, jeho jednoduchost mě až překvapila.. postupoval jsem tedy přímo podle něj, avšak při spuštění to píše:

WARNING ! For security reasons we advise: DO NOT RUN THE SERVER AS ROOT
!!!!!!!!!!!
starting the teamspeak2 server
./teamspeak2-server_startscript: line 7:  2489 Segmentation fault      ./server_linux -PID=tsserver2.pid

Nevíte co to znamená?
Další věc, která mě zajímá, je kde najdu heslo pro SuperAdmina? Uvádějí, že je někde v souboru server.log, bohužel se mi ho nedaří nikde najít...

PS:
- Přístup k serveru mám pouze přes SSH
- K serveru se dá přes klienta přihlásit (anonymně), potřebuju tedy nějak někde najít ten soubor, kde jsou ty hesla pro SuperAdmina a ServerAdmina...

Armus69

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 297
    • http://www.netlancers.cz
Re: TeamSpeak 2 - Server
« Odpověď #1 kdy: 28 Února 2010, 12:15:56 »
 vytvoř  uživatele teamspeak   celý server nakopíruj do jeho adresáře v /home, ( ja používám ten z teamspeak www)

 sudo chown teamspeak:teamspeak /home/teamspeak -R

 server spust pod uživatelem teamspeak.

 na firewalu povol porty jak pro komunikaci TS klientů tak pro web administraci.
 Heslo je opravdu v logu hned z kraje.
 
jabber:  Armus69@jabber.cz

Vladkof

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: TeamSpeak 2 - Server
« Odpověď #2 kdy: 28 Února 2010, 12:24:39 »
díky, zkusím to (asi až k večeru, ted musím pryč)...
jen by mě zajímalo, jak vypnu ten stávající?

EDIT:
tak jsem to zkusil, vytvořil si uživatele teamspeak, nakopíroval, nastavil chown, a při pokusu o spuštění se stalo toto:

teamspeak@server:~/tss2_rc2$ sudo ./server_linux
[sudo] password for teamspeak:
teamspeak is not in the sudoers file.  This incident will be reported.

tak jsem zkusil:

teamspeak@server:~/tss2_rc2$ ./teamspeak2-server_startscript start
starting the teamspeak2 server
./teamspeak2-server_startscript: line 7:  4507 Segmentation fault      ./server_linux -PID=tsserver2.pid

v chybových hláškách se fakt nevyznám, co dělám špatně?
« Poslední změna: 28 Února 2010, 12:54:47 od Vladkof »

Armus69

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 297
    • http://www.netlancers.cz
Re: TeamSpeak 2 - Server
« Odpověď #3 kdy: 28 Února 2010, 23:22:55 »
spatne delas to že to na prvni pokud spoustis pod rootem pres sudo

na druhý pokus to spoustis pod svym uctem což taky nepujde když soubory jsou jineho usera.

pokud to chceš jen na testování  tak to dej do svého adresáře, chown na svoje, a spust to normálne ./teamspeak2-server_startscript start

pozor na www administraci  u verze 2 myslím že má díru přes kterou jde server ovládnout proto ten separatni ucet.  Jinak je k dispozici v3  zatim jen beta. klient ale funguje na KK, teda mě funguje dobře.
« Poslední změna: 28 Února 2010, 23:25:15 od Armus69 »
jabber:  Armus69@jabber.cz

Vladkof

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: TeamSpeak 2 - Server
« Odpověď #4 kdy: 01 Března 2010, 23:19:11 »
takže jsem nakonec našel ten konfigurák z toho běžícího teamspeaku.. byl ve složce  /var/log/teamspeak-server.log
když sem si vypsal běžící aplikace (tuším ps aux) tak vidím, že ts běží pod userem 111 (nemám ponětí kdo to je :D) tak doufám, že i s tou bezpečností to bude ok...
každopádně díky všem za pomoc :)

PS: otázečka na konec - jak zjistím kam všude má určitý uživatel přístup? (třeba zrovna ten 111)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.