Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Grafické vychytávky GNOME  (Přečteno 5569 krát)

nowiss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
  • UBUNTU FOREVER
Grafické vychytávky GNOME
« kdy: 05 Října 2009, 13:57:52 »
Zdravím. Chtěl bych se zeptat, jak se jmenují doplňky na přiloženém obrázku. Jde mi o tu 3D lištu dole a jak dostat na plochu ty hodiny, kalendář atd. Vím že to umí plazma v KDE4. Prosím poraďte jak na to v GNOME. http://www.imgx.org/thumbs/large/8659_pcgam/New%20Ubuntu.png

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6533
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Grafické vychytávky GNOME
« Odpověď #1 kdy: 05 Října 2009, 14:10:48 »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Grafické vychytávky GNOME
« Odpověď #2 kdy: 05 Října 2009, 14:20:14 »
taky třeba:
Avant Window Navigator

Také nové gnome-do jde přepnout do "docky" vzhledu
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

nowiss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
  • UBUNTU FOREVER
Re: Grafické vychytávky GNOME
« Odpověď #3 kdy: 06 Října 2009, 07:06:53 »
Moc díky. Nevěděl jsem, že je to na wiki takhle rozdělené a popsané.
Ještě se zeptám: Jde nějak na pracovní plochu umístit ovladač hlasitosti? Myslím přímo obrázek tahového potenciometru.
Děkuji.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Grafické vychytávky GNOME
« Odpověď #4 kdy: 06 Října 2009, 10:19:16 »
ad ovladač hlasitosti na plochu:
Konkrétně nevím, ale pokud existuje, bude to nejspíš nějaký screenlet (viz předchozí příspěvky). Zkus se poohlédnout třeba na www.gnomelook.org
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

corey_cavalera

  • Host
Re: Grafické vychytávky GNOME
« Odpověď #5 kdy: 19 Října 2009, 20:22:43 »
Screenlet který se jmenuje volume control a je ve screenlets defaultně. Takže stačí nainstalovat screenlets viz odkaz na wiky výše.

Jaaryyn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Re: Grafické vychytávky GNOME
« Odpověď #6 kdy: 28 Října 2009, 19:37:15 »
A nebo si ten ovladač nedávej na plochu, ale na lištu... Tak bude přístupnej i když budeš mít zobrazený nějaký maximalizovaný okno...

Pravé tlačítko myši na panel -> Přidat na panel -> Ovládání hlasitosti

nowiss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
  • UBUNTU FOREVER
Re: Grafické vychytávky GNOME
« Odpověď #7 kdy: 29 Října 2009, 12:04:53 »
Ahoj. Trochu jsem se odmlčel. Byl jsem mimo domov. V tom Screenlets jsem ten volume control zkoušel, ale když ho zapnu, tak se mi nezobrazí. Všechny ostatní scrrenlety ano, ale ta hlasitost jak naschvál ne.
Na liště ho mám, ale tam je to malinká ikonka a musí se napřed rozkliknout a pak uchopit ten jezdec. Já vím není to žádná práce. Mě jde spíše o vzhled a pohotovost.
Líbilo by se mi, kdyby byl ten jezdec co se zobrazuje přímo na liště - jestli víte co myslím. Ale to už bych chtěl asi moc.  ;)
Díky za odpovědi a rady.

nowiss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
  • UBUNTU FOREVER
Re: Grafické vychytávky GNOME
« Odpověď #8 kdy: 29 Října 2009, 12:32:24 »
Abych to ukázal s tou hlasitostí, něco jsem načmrkl. Je to moc velké, ale něco na ten způsob.

[attachment deleted by admin]

Jaaryyn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Re: Grafické vychytávky GNOME
« Odpověď #9 kdy: 29 Října 2009, 12:33:26 »
Ahoj. Trochu jsem se odmlčel. Byl jsem mimo domov. V tom Screenlets jsem ten volume control zkoušel, ale když ho zapnu, tak se mi nezobrazí. Všechny ostatní scrrenlety ano, ale ta hlasitost jak naschvál ne.
Na liště ho mám, ale tam je to malinká ikonka a musí se napřed rozkliknout a pak uchopit ten jezdec. Já vím není to žádná práce. Mě jde spíše o vzhled a pohotovost.
Líbilo by se mi, kdyby byl ten jezdec co se zobrazuje přímo na liště - jestli víte co myslím. Ale to už bych chtěl asi moc.  ;)
Díky za odpovědi a rady.

Předpokládám, že máš myš s kolečkem.... Stačí jenom přesunout kurzor nad tu ikonku (neklikat) a rolováním kolečka nahoru se bude hlasitost zvyšovat, rolováním dolů se bude snižovat  ;)
Pokud by si používal screenlet, který je umístěný na ploše, musel by jsi nejprve minimalizovat všechny okna a pak až měnit hlasitost a potom zase všechny okna maximalizovat...

nowiss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
  • UBUNTU FOREVER
Re: Grafické vychytávky GNOME
« Odpověď #10 kdy: 29 Října 2009, 19:24:19 »
Stim kolečkem,to je vychytavka.
To jsem nevěděl,dik.

Jaaryyn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Re: Grafické vychytávky GNOME
« Odpověď #11 kdy: 29 Října 2009, 22:17:00 »
Stim kolečkem,to je vychytavka.
To jsem nevěděl,dik.

Safra... to je vymoženost, co ??? To umí jen dokalej OS  ;D ;D ;D ;D

greenmate

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Grafické vychytávky GNOME
« Odpověď #12 kdy: 19 Května 2010, 09:32:04 »
Zdravim chci se zeptat  jestli nahodou neni nejaka vychytavka  jako u W7 ze si muzu zmenit velikost okna nebo hodit do leva nebo do prava  pouhym stiknuti dvou klaves. diky

aloisam

  • Host
Re: Grafické vychytávky GNOME
« Odpověď #13 kdy: 19 Května 2010, 09:55:12 »
Jestli nemáš, tak doinstaluj balíky:

compizconfig-settings-manager a compiz-fusion-plugins-extra

pak Předvolby→Manažer nast...→Správa oken→Mřížka

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.