Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: KDE + touchpad nejde [vyřešeno]  (Přečteno 947 krát)

ftdolton

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
KDE + touchpad nejde [vyřešeno]
« kdy: 07 Prosince 2010, 19:13:20 »
Zdravím,
nainstaloval jsem si KDE a při nastavování předvoleb jsem se nějak zamotal u touchpadu, ten zmrzl a nejsem schopen s ním pohnout. Funguje jenom na přihlašovací obrazovce a pak leží tam, kde jsem ho nechal. V Gnome normálně funguje.
Nějaký postup v konzoli? Prosím  ???
Díky
« Poslední změna: 09 Prosince 2010, 10:34:47 od ftdolton »
Znalosti ⇛ Linux: Průměrný ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Nováček
Systém: Ubuntu 10.10 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Celeron 900 2.20GHz │ RAM 2048 MiB │ Acer Extensa 5230 - Acer Homa Grafické karty: Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A42], Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A43] Sítě: Ethe

aksavaden

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 77
Re: KDE + touchpad nejde
« Odpověď #1 kdy: 07 Prosince 2010, 20:16:51 »
Zdravím,
nainstaloval jsem si KDE a při nastavování předvoleb jsem se nějak zamotal u touchpadu, ten zmrzl a nejsem schopen s ním pohnout. Funguje jenom na přihlašovací obrazovce a pak leží tam, kde jsem ho nechal. V Gnome normálně funguje.
Nějaký postup v konzoli? Prosím  ???
Díky
Postup v konzoli neznám, ale já bych se přihlásil do Gnome a tam bych v domovském adresáři buď smazal skrytou složku .kde nebo bych ji přejmenoval (po přihlášení do KDE se ti ta složka vytvoří znovu ve výchozím  nastavení) Pokud z ní něco potřebuješ můžeš si to překopírovat zpět do .kde. Ale možná má někdo jiný nápad  :)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: KDE + touchpad nejde
« Odpověď #2 kdy: 08 Prosince 2010, 07:59:20 »
Nastavení-vstupní zařízení-touchpad a tam máte různá nastavení. Možná jste si zapnul "ovládat myš klávesnicí" a tch se vypnul.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

ftdolton

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Re: KDE + touchpad nejde
« Odpověď #3 kdy: 08 Prosince 2010, 11:28:24 »
Podávám hlášení:
- protože v KDE jsem nebyl po přihlášení schopen pokračovat dál ani klávesnicí, vrátil jsem se do Gnome a na radu aksavaden-a otevřel skrytou složku .kde
- tam jsem našel (tak nějak na základě vizuální podobnosti a zajímavosti) soubor kcmtouchpadrc
- název jsem podstrčil strejdovi Gůglovi, otevřel hned první odkaz, který se nabídl a zjistil, že je tam ten samý soubor, ale s evidentně jinými číselnými hodnotami
- kopii původního souboru jsem si schoval jako zálohu na plochu
- asi (tedy určitě ;D) by šlo původní soubor staženým souborem nějak elegantně překopírovat (nahradit), ale já jsem otrocky přepsal číselné hodnoty, uložil soubor, restartoval, spustil prostředí KDE a voila   ....
Kurzor v prostředí KDE mohu opět jednoduše ovládat touchpadem! :)
Takže mám jen příp. závěrečný dotaz: mám si zálohovaný soubor schovávat i nadále, nebo ho mohu zlikvidovat?
Znalosti ⇛ Linux: Průměrný ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Nováček
Systém: Ubuntu 10.10 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Celeron 900 2.20GHz │ RAM 2048 MiB │ Acer Extensa 5230 - Acer Homa Grafické karty: Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A42], Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A43] Sítě: Ethe

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.