Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: KWORKER žere výkon CPU, aktualizace jadra  (Přečteno 1380 krát)

Ding007

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
KWORKER žere výkon CPU, aktualizace jadra
« kdy: 21 Srpna 2011, 15:13:51 »
Aktualizoval jsem system instalaci "linux-headers-2.6.38-11-generic-pae (2.6.38-11.48)". Od té doby velmi zatěžuje CPU proces KWORKER, projevuje se to zejména tím, že se hrozně zpomalila a myš. Mám stroj Lenovo T61. Dá  se to nějak vyřešit? Obnovit předchozí verzi jádra? PC je prakticky nepoužitelný.

Děkuji  za jakoukoliv radu!

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: KWORKER žere výkon CPU, aktualizace jadra
« Odpověď #1 kdy: 21 Srpna 2011, 21:14:56 »
Tato chyba jádra je známa a byla hlášena na různých místech.

Doporučuji dočasně přechod na verzi 2.6.34 nebo starší (kdyby to nešlo, piš).

Nová jádra v Oneiricovi by měla být také OK. (Mám tu 3.0.0-7-generic.)
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Ding007

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: KWORKER žere výkon CPU, aktualizace jadra
« Odpověď #2 kdy: 22 Srpna 2011, 06:53:13 »
Po souhrnu několika rad jsem vyřešil následovně:

Tímto příkazem jsem vypsal nainstalovaný kernely: dpkg-query -W -f '${Status} ${Package}\n'|grep linux-image|grep installed
A tímto odinstaloval ten špatnej: sudo apt-get remove linux-image-2.6.38-02063808-generic

Jak to ale vědět předem, jestli bude v kernelu chyba? Když automaticky aktualizuji....

Díky za radu!

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: KWORKER žere výkon CPU, aktualizace jadra
« Odpověď #3 kdy: 22 Srpna 2011, 16:32:22 »
Moje zkušenost z 11.10 je taková, že grub nabízí starší jádra "schovaná" pod nabídkou "Older kernels" (nevím, jak to je přesně).

Když aktualizuješ, tak systém doufám starší jádra nemaže, jen nasměruje grub na novější jádro. S programem startupmanager ho jde zase hodit na starší jádro.

Další možnost je v synapticu nastavit verzi jádra, aby byla "podržena", ale s tím nemám zkušenost.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.