Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Svobodné a nesvobodné ovladače grafiky - v čem je rozdíl, a jak jsou licensovaný  (Přečteno 1292 krát)

Nias

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Zdravím,
mám otázku, teda jich je více :)

Jaky je rozdíl v "svobodných a nesvobodných" ovladačů grafických karet. A jak jsou licensovaný. Jo a proč distributoři grafických karet nemohou dodávat ovladač s určitým HW.


Díky předem! ::)


Nias

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
http://en.wikipedia.org/wiki/Graphics_hardware_and_FOSS

To je pěkné že jste mi poslal odkaz, ale lepší by to bylo v češtině !

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
http://en.wikipedia.org/wiki/Graphics_hardware_and_FOSS

To je pěkné že jste mi poslal odkaz, ale lepší by to bylo v češtině !

Sorry, ale nejsme překladatelská služba a už vůbec ne, když se o to požádá tímto způsobem.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Stručně:

Svobodné, jsou dodávány pod licencí "kompatibilní" s myšlenkami svobodného/otevřeného softwaru - zdrojový kód takového softwaru (ovladačů) je možné volně studovat, šířit a upravovat. Nejčastěji se jedná o licenci GNU GPL.

Nesvobodné ovladače mají licenci zakazující jejich úpravy (a často i třeba je studování jak fungují), jejich zdrojový kód není volně přístupný.

Nias

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Stručně:

Svobodné, jsou dodávány pod licencí "kompatibilní" s myšlenkami svobodného/otevřeného softwaru - zdrojový kód takového softwaru (ovladačů) je možné volně studovat, šířit a upravovat. Nejčastěji se jedná o licenci GNU GPL.

Nesvobodné ovladače mají licenci zakazující jejich úpravy (a často i třeba je studování jak fungují), jejich zdrojový kód není volně přístupný.
díky, moc jsi mi pomohl !

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.