Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: window manager vs. desktop environment  (Přečteno 1933 krát)

radeczech

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
window manager vs. desktop environment
« kdy: 30 Května 2007, 23:36:48 »
Po přečtení následujících článků (http://en.wikipedia.org/wiki/Window_manager, http://en.wikipedia.org/wiki/Desktop_environment) bych se chtěl ještě jen okrajově zeptat.
Chtěl bych vyzkoušet nějaké jednodušší prostředí (Openbox - https://help.ubuntu.com/community/Openbox/, Fluxbox nebo Blackbox), ale všude se píše, že se jedná jen o wm, ale že dokáží pracovat i samostatně. Mám tedy rozumnět (např. návodu na Openbox) tak, že pokud mám vyinstalovaná čistě jen server mód bez žádného grafického prostředí a doinstaluji Openbox, tak mi to poběží a konfiguraci nového prostředí budu pak provádět, tak jak je popsáno v návodu v části Configuration? Případně jaké máte další zkušenosti s alternativními prostředími?
THE ONLY WAY FORWARD IS TO GROW.
THE ONLY WAY TO GROW IS TO EXPAND BEYOND THE BOUNDARIES OF WHAT WE KNOW INTO UNCHARTED AREAS OF THE UNKNOWN.
THE UNKNOWN BEING THE ONLY SOURCE OF NEW KNOWLEDGE.

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
window manager vs. desktop environment
« Odpověď #1 kdy: 31 Května 2007, 01:02:00 »
Ano, Openbox dokáže opravdu pracovat samostatně, ale nenabízí (zpočátku) nic kromě sám sebe - tj. žádný panel, žádné hodiny, žádný pager, žádné ikony na ploše, žádné další služby. To vše si k němu (pokud to chcete) musíte dodat podle vlastního vkusu. Na začátku máte jen základní menu, které vyvoláte stiskem pravého tlačítka. Z něj si spustíte terminál (xterm), ze kterého si můžete dodělat "desktopové prostředí" editací nastavení Openboxu (včetně onoho menu), instalací dalších věcí atd. Výsledek může být velmi efektní i efektivní, jen jaksi musíte vědět, co chcete. :)

V klidu si Openbox doinstalujte k stávajícímu prostředí a zkuste si s ním vyhrát, je to kus skvěle vymyšleného software. Sám jej používám v kombinaci s Gnome a je to paráda.

radeczech

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
window manager vs. desktop environment
« Odpověď #2 kdy: 01 Června 2007, 15:32:18 »
Super, díky za info. Právě jsem si vyzkoušel nabootovat do Fluxbuntu a líbí se mi jednoduchost... Nevíte jak je to s lokalizací Open/Fluxboxu?
THE ONLY WAY FORWARD IS TO GROW.
THE ONLY WAY TO GROW IS TO EXPAND BEYOND THE BOUNDARIES OF WHAT WE KNOW INTO UNCHARTED AREAS OF THE UNKNOWN.
THE UNKNOWN BEING THE ONLY SOURCE OF NEW KNOWLEDGE.

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
window manager vs. desktop environment
« Odpověď #3 kdy: 01 Června 2007, 15:42:24 »
Nevím jak Fluxbox, ale Openbox je v poslední verzi lokalizovaný docela obstojně.

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
window manager vs. desktop environment
« Odpověď #4 kdy: 01 Června 2007, 16:31:26 »
Na fluxboxu se snad bude pracovat, když to mám být oficiální verze...
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

radeczech

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
window manager vs. desktop environment
« Odpověď #5 kdy: 02 Června 2007, 19:00:04 »
jj, o Fluxboxu jsem četl, že se stal oficiální odnoší Ubuntu jako Fluxbuntu :-)
THE ONLY WAY FORWARD IS TO GROW.
THE ONLY WAY TO GROW IS TO EXPAND BEYOND THE BOUNDARIES OF WHAT WE KNOW INTO UNCHARTED AREAS OF THE UNKNOWN.
THE UNKNOWN BEING THE ONLY SOURCE OF NEW KNOWLEDGE.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.