Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Záloha Win7 před instalací Ubuntu [vyřešeno]  (Přečteno 1574 krát)

jakubpesa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Záloha Win7 před instalací Ubuntu [vyřešeno]
« kdy: 05 Června 2013, 10:54:30 »
Ahoj,
kupuji si nový laptop s předinstalovanými Windows 7 a bylo mi řečeno, že v případě reklamace je nutné, aby v laptopu byl původní OS. Chtěl bych se zeptat, jak funguje zálohování Windows? Je to tak, že si Win7 zálohuji na DVD, laptop přeinstaluji na Ubuntu, a pak v případě potřeby zase z DVD přeinstaluji na Win7? Nebo jaké řešení doporučujete vy, pokud chci mít v laptopu jen Ubuntu a zároveň mít možnost se vrátit k Win7. Záloze na pevný disk bych se chtěl vyhnout, neboť jde o ultrabook s 128GB SSD, takže se mi bude hodit každé giga.
Děkuji za rady
« Poslední změna: 05 Června 2013, 14:25:26 od jakubpesa »

libmot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re:Záloha Win7 před instalací Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 05 Června 2013, 11:53:17 »
Pokud jsi spolu s NTB nedostal instalační DVD win7, tak je třeba si ho vytvořit a pak už si na něm můžeš dělat "co chceš" - vždy budeš mít instalační medium. Pravděpodobně je na disku taky partišna pro obnovu, tu je třeba zachovat (při instalaci ubuntu) viz tvé info k reklamaci.
Rozhodně bych ale nešel cestou zálohy stávající instalace a to nejen pro nedostatek místa na disku.

jakubpesa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re:Záloha Win7 před instalací Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 05 Června 2013, 11:59:16 »
Díky. Doplňující otázka - to vytvoření instalačního DVD Win7 lze nějak v rámci systému? A poradil bys mi prosím, kde to najdu? Windowsy jsem již roky nepoužíval.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Záloha Win7 před instalací Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 05 Června 2013, 13:56:22 »
Já bych doporučoval kompletní image disku, počítej že na DVD se to nevejde, takže na externí HDD nebo rozkouskovat na více dvd disků ale osobně se přikláním k tomu externímu HDD. ;)
Já používám nástroj Active@bootdisk kde použiji nástroj Disk image a v něm zvolíš Disk to image viz obrázek.
http://images.techhive.com/images/article/2013/05/active-bootb-100037296-orig.jpg
Vybereš kam se má obraz disku zapsat což bude na externí disk do nějaké složky... Při obnově by jsi zvolil druhou možnost a to Image to disk. :)

Netvrdím že nexistují jiné možnosti zálohování celého disku s win ale já mám tuto dobře odzkoušenou a 100% funkční a bez problémů obnoví i recovery partišny atd... Ani servis nebude mít šanci poznat že jsi tam mezi tím měl jiný os než právě originální windows. ;) Teda za předpokladu že nebudou důkladně zkoumat disková pole na přepsané oddíly ale to nikdo neděla. :)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Záloha Win7 před instalací Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 05 Června 2013, 14:19:02 »
Ahoj,
kupuji si nový laptop s předinstalovanými Windows 7 a bylo mi řečeno, že v případě reklamace je nutné, aby v laptopu byl původní OS. Chtěl bych se zeptat, jak funguje zálohování Windows? Je to tak, že si Win7 zálohuji na DVD, laptop přeinstaluji na Ubuntu, a pak v případě potřeby zase z DVD přeinstaluji na Win7? Nebo jaké řešení doporučujete vy, pokud chci mít v laptopu jen Ubuntu a zároveň mít možnost se vrátit k Win7. Záloze na pevný disk bych se chtěl vyhnout, neboť jde o ultrabook s 128GB SSD, takže se mi bude hodit každé giga.
Děkuji za rady
Ze zákona musí poskytnout instalační/recovery DVD. Při reklamaci z toho DVD system obnovis...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Záloha Win7 před instalací Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 05 Června 2013, 14:21:37 »
Ze zákona musí poskytnout instalační/recovery DVD. Při reklamaci z toho DVD system obnovis...

To už je historie... Teď máš jen Recovery oddíl a nic víc. :'(
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

jakubpesa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re:Záloha Win7 před instalací Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 05 Června 2013, 14:24:36 »
Aha, no, tady v tom případě je to laptop s Windows 7 a k tomu přibalené DVD Windows 8. Z Windows 8 mám ale obavy. Nakonec mi z obchodu, kde jsem laptop objednal napsali opravu, že hardware závady lze reklamovat i s jiným OS. Stejně si ty Win7 pro jistotu zálohuji. Každopádně díky za cenné rady, myslím, že co jsem potřeboval, to vím.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.