Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Okna v pozadí  (Přečteno 1123 krát)

matsn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Okna v pozadí
« kdy: 05 Prosince 2015, 20:01:07 »
Ahojte, mám problém s Ubuntu - stalo se mi to na více verzích a na dvou počítačích. Teď aktuálně verze 14.

Stává se při instalaci i provozu, že otevřu nějaký program a jeho okno zůstane v pozadí. To, že je otevřený, zjistím, když se podívám přes ALT+TAB - tam jasně vidím, že je něco v pozadí. Třeba při instalaci Ubuntu to samé. Instalační program se spustí po bootování a zůstává v pozadí a mne prostě nejde přes ALT+TAB se k němu dostat...

Nevíte, jak na to? Třeba to je jen maličkost :-)

Děkuji

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6533
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Okna v pozadí
« Odpověď #1 kdy: 05 Prosince 2015, 21:08:27 »
O ake okna sa jedna. Niekedy si instalacny program spusti dalsie okno napr. ked treba nieco zadat alebo ked zobrazuje dolezite info a vtedy je toto okno nadradene tomu ktore ho spustilo a nedovoli sa k nemu prepnut.
Nemoze to byt tento pripad?

Je to nieco ako ked si program pyta heslo v novom okne, vtedy sa k tomu hlavnemu oknu programu neprepnes.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

matsn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re:Okna v pozadí
« Odpověď #2 kdy: 05 Prosince 2015, 21:38:09 »
Děje se to už při instalaci. Udělal jsem video, kde je to možná vidět. Snížil jsem kvalitu...

Načte se instalační program, ale zmizí někde v pozadí a prakticky není možno nic dělat. Když dávám ALT a TAB, tak akorát vidím, že okno s volbami spí v pozadi.

Koukej https://www.dropbox.com/s/8njwnt1nhwybjxq/20151205_212636.mp4?dl=0
« Poslední změna: 06 Prosince 2015, 00:00:45 od matsn »

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Okna v pozadí
« Odpověď #3 kdy: 06 Prosince 2015, 05:50:56 »
Jo to znám na jednom počítači jsem to viděl. Otevřeš okno nautiluse pak se hrabeš v souborech, najednou chceš jít na net, tak spustíš Firefox a on se hodí na pozadí  ::) prozatím jsem se na to nezaměřil takže nic ti neporadím.   

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Okna v pozadí
« Odpověď #4 kdy: 06 Prosince 2015, 15:28:22 »
Jen naslepo tipuji, ale nepomohla by některá z klávesových zkratek z http://askubuntu.com/questions/28086/what-are-unitys-keyboard-and-mouse-shortcuts?
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3576
Re:Okna v pozadí
« Odpověď #5 kdy: 06 Prosince 2015, 19:55:56 »
Úplně to nechápu o co jde, takže možná napíšu blbost - takže také naslepo: Šipku na panel (lištu) a hnout kolečkem myši. Možná šipku rovnou do příslušné záložky.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.