Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ubuntu studio - USB Boot-iso - nefunguje tvurce spouštecího disku ani Unetbootin  (Přečteno 2720 krát)

Timah

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
  • Byvalý klikač widlí, nyní Linuxový začátečník xfce
Potřebuju poradit. Jsem čerstvý začatečník co se rozhodl přejít totalně (na všech zařízeních a laptopu - na netbooku skouším ruzné distribuce lxde, xfce - manjaro, mint....) z windows 7 na linux. To co jsem na widlich rutinně vytvařel bootovací usb flash disk v Rufusu, na ubuntu funguje pouze v multiwriter což je pro mě jako "klikače" uživatelsky dost nepřivětivé. Ani tvurce spouštecího disku od ubuntu ani od Kde ani Unetbootin nevidí připojený iso soubor, skoušel sem zkopirovat iso přímo do home adresaře ale ani to nepomohlo. Na disku kde je iso je nastavené pravo na čtení i zápis, navic ač je to usb flashka 3.0 multiwriter kopiruje jen 3-6mb/s,  jestli někdo vi jak z toho ven tak poradte (prosím step by step) předem díky. :'(
« Poslední změna: 17 Dubna 2016, 21:25:29 od Timah »
Matherboard gigabyte P61A-D3, cpu intel G2020,2.9 ghz, 3mb cache, lga 1155, 55w, grafika gigabyte (nvidia) 9600 GT silent cell
OS: ubuntu studio 15.10 32 Bit

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
nevidí připojený iso soubor

To iso nema byt pripojene do nejake virtualni mechaniky...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Timah

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
  • Byvalý klikač widlí, nyní Linuxový začátečník xfce
nevidí připojený iso soubor

To iso nema byt pripojene do nejake virtualni mechaniky...

Ano, nicméně iso soubor se prostě nenačte. Okno pro vložení se otevře ale po potvrzení se nic nestane.
Matherboard gigabyte P61A-D3, cpu intel G2020,2.9 ghz, 3mb cache, lga 1155, 55w, grafika gigabyte (nvidia) 9600 GT silent cell
OS: ubuntu studio 15.10 32 Bit

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Já měl kdysi problém, že ty sw neviděly iso v adresáři stažené(asi vadila diakritika). V home to šlo ok.
Kubuntu 20.04

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3576
Re:ubuntu studio - USB Boot-iso - nefunguje
« Odpověď #4 kdy: 19 Dubna 2016, 10:37:34 »
Ano - take jsem si ted vzpomel, ze se mi stalo, ze jsem v nekterych situacich nemohl z teto slozky pracovat. Myslim, ze to bylo pri kompilaci driveru ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Já už jedině přes dd. Bootovačky z těch různých utilitek mi nabrala deska gigabyte. Přitom stačí jeden řádek v konzoli a vše maká jak má.
Kubuntu 20.04

Timah

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
  • Byvalý klikač widlí, nyní Linuxový začátečník xfce
Já měl kdysi problém, že ty sw neviděly iso v adresáři stažené(asi vadila diakritika). V home to šlo ok.

Dobře ale takové triviality by snad ubuntu mělo mít vyřešené, ne?
Matherboard gigabyte P61A-D3, cpu intel G2020,2.9 ghz, 3mb cache, lga 1155, 55w, grafika gigabyte (nvidia) 9600 GT silent cell
OS: ubuntu studio 15.10 32 Bit

Timah

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
  • Byvalý klikač widlí, nyní Linuxový začátečník xfce
Já už jedině přes dd. Bootovačky z těch různých utilitek mi nabrala deska gigabyte. Přitom stačí jeden řádek v konzoli a vše maká jak má.

Dik za odpověd, ale musim se opět zeptat jako lama: CO TO JE DD?
Matherboard gigabyte P61A-D3, cpu intel G2020,2.9 ghz, 3mb cache, lga 1155, 55w, grafika gigabyte (nvidia) 9600 GT silent cell
OS: ubuntu studio 15.10 32 Bit

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
UTFG
Kód: [Vybrat]
man dd
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

navsteva

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 220
Re:diakritika v cestě
« Odpověď #9 kdy: 21 Dubna 2016, 14:44:52 »
Včera jsem dělal bootovací usb 16.04, formát gpt, oddíl pro ubu jsem dal fat32, normálně přimountoval iso, zkopíroval v thunaru (Xubuntu) obsah iso souboru do fat32 a šlape to (včetně UEFI). Jinak nikdy jsem neměl problém s tím, že mám v cestě diakritiku /home/user/Stažené/ISO/nazev-distribuce.iso. A to při žádném způsobu vytváření média (ať už přes dd, Disky - obnovení obrazu, či jiné nástroje).

Timah

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
  • Byvalý klikač widlí, nyní Linuxový začátečník xfce
UTFG
Kód: [Vybrat]
man dd

Ja vím že i na hloupé otázky existuje odpověď ale jestli si myslí že okamžitě přejdu k používání terminálu či přikazové řádky tak sou na omylu, i na widlich sem se jim vyhýbal jak čert kříže. Jsem hrdý "linuxový" konzument a taky jim zůstanu, proto preferuji xfce neb maji v logu Mouse. Klikač widlí
Matherboard gigabyte P61A-D3, cpu intel G2020,2.9 ghz, 3mb cache, lga 1155, 55w, grafika gigabyte (nvidia) 9600 GT silent cell
OS: ubuntu studio 15.10 32 Bit

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Vzhledem k tomu, ze ti klikaci program nefunguje, je odmitani terminalu pomerne zabavne :)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Citace
sem hrdý "linuxový" konzument a taky jim zůstanu, proto preferuji xfce neb maji v logu Mouse. Klikač widlí
Zo začiatku býva najviac problémov medzi stoličkou a klávesnicou (vlastná skúsenosť).
Ak ti vyhovuje Xfce, môžem doporučiť Linux Mint 17.3 Xfce, ktorý je určený pre užívateľov ako ty.  Je postavený na Ubuntu 14.04 LTS a okrem iného má svoje utilitky ako Formátovanie USB disku a Tvorca USB disku, chodí spoľahlivo pre všetky distrá, čo som skúšal.
BTW - nezabudni vždy pred tvorbou LiveUSB flasku preformátovať.
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
ale tak ho už netrapte :-)
sudo dd if=cesta_k_souboru of=/dev/sdx bs=4k
sdx si doplň podle připojení flešky.
Celé to pak může vypadat takto:

sudo dd if=/home/suse/myappliance.raw of=/dev/sdc bs=4k
Kubuntu 20.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.