Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pomozte rozjet wifi intel wireless 2200BG na HP nx6110  (Přečteno 3496 krát)

TSSK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Pomozte rozjet wifi intel wireless 2200BG na HP nx6110
« kdy: 04 Března 2007, 11:41:01 »
Ahoj, co se týče linuxu tak sem začátečník, vše se mi podařilo nějak rozjet, ale s wifi se mi to nedaří, stále nemohu nahrát ovladač  . Používám Kubuntu 6.10, zkoušel sem postup co je tady ve wiki pomocí ndiswrapper, jenže ten selhal již při stahování ovladače, protože jaksi ten odkaz nebyl aktivní. Dále sem zkoušel další postup, který sem našel na netu, byl sice pro nb Acer, ale stejnou wifinu, zde byl problém s kopírováním firmwaru do adresáře /usr/lib/..neco../firmware, složka firmware neexistovala tak sem ji zde vytvořil a zkopíroval..Ale nevěděl sem co dál, podle návodu tuším již stačilo spustit nějaký příkaz, ale zase nic..Proto bych potřeboval poradit co dál, už nevím co bych měl udělat..

Můžete mi prosím poradit jak na to..Nebo pokud má někdo pro tuto kartu ovladač pro ndiswrapper..Nebo jiný postup, budu vděčný za jakoukoliv radu..  

Díky

Starejbar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Starejbar
Pomozte rozjet wifi intel wireless 2200BG na HP nx6110
« Odpověď #1 kdy: 04 Března 2007, 12:13:43 »
Jaký je konkrétně váš problém? Wifna není detekovaná nebo se nepřipojí? Co vypíše příkaz
Kód: [Vybrat]
iwconfigMě stejná wifi na ntb Fujitsu běží v pohodě.
Linux is like a wigwam, NO Windows, NO Gates and Apache inside.

TSSK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Pomozte rozjet wifi intel wireless 2200BG na HP nx6110
« Odpověď #2 kdy: 04 Března 2007, 20:19:48 »
Příkaz iwfonfig vypíše toto:    
Kód: [Vybrat]
lo        no wireless extensions.
eth0    no wireless extensions.
sit0     no wireless extensions.
Podle mě wifi není detekována, ten ovladač sem nejspíš nahrál špatně nebo co..Jaký jste použil vy, nebo jak jste to dělal?

Starejbar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Starejbar
Pomozte rozjet wifi intel wireless 2200BG na HP nx6110
« Odpověď #3 kdy: 04 Března 2007, 20:40:20 »
Z toho výpisu to vypadá že wifina není detekovaná a budou potřeba nahrát ovladače, pokud jste to už udělal tak budou nainstalované chybně. S instalací vám buhožel moc nepomůžu, protože mě wifikarta naskočila hned při instalaci. Zkuste prohledat forum nebo wiki, kde by snad měly být návody jak na to. Ještě na to mrknu.
Linux is like a wigwam, NO Windows, NO Gates and Apache inside.

TSSK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Pomozte rozjet wifi intel wireless 2200BG na HP nx6110
« Odpověď #4 kdy: 04 Března 2007, 20:56:17 »
Zkoušel sem tenhle návod:

Kód: [Vybrat]
http://wiki.ubuntu.cz/Wi-Fi/Ndiswrapper?highlight=%28ndiswrapper%29ale jak sem řikal, tam ten odkaz na stažení driveru nebyl aktivní, takže sem hned skončil, pak sem zkoušel tento postup:

Kód: [Vybrat]
http://www.duskzone.it/works/linux/c300howto/debianLinux_on_acer_travelmateC300.phpje to sice na Acer, ale stejnou wifi, provedl sem tam ty 3 kroky instalace - nevím zda dobře, ale pak sem se už nějak ztratil...

EDIT : no teď sem zkoušel znova ten druhý návod, zase 3 kroky poté sem spustil wireless assistant a ten mi napsal, že nejsou žádná bezdrátová zařízení, což předtím nedělal, normálně vypsal tu wifinu, ale nenašel žádné sítě - protože podle mě nebyla zapnutá..takže sem ten ovladač asi nahrál špatně, existuje nějaká možnost, jak ty kroky vrátit zpět?

TSSK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Pomozte rozjet wifi intel wireless 2200BG na HP nx6110
« Odpověď #5 kdy: 04 Března 2007, 22:02:04 »
další změna, nevím jak sem toho docílil nebo tak, ale příkaz iwconfig vypíše:

Kód: [Vybrat]
lo        no wireless extensions.

eth1      unassociated  ESSID:"abc"
          Mode:Managed  Frequency=2.412 GHz  Access Point: 00:11:2F:A6:DA:DC
          Bit Rate:0 kb/s   Tx-Power=20 dBm   Sensitivity=8/0
          Retry limit:7   RTS thr:off   Fragment thr:off
          Power Management:off
          Link Quality:0  Signal level:0  Noise level:0
          Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0
          Tx excessive retries:0  Invalid misc:0   Missed beacon:0

eth0      no wireless extensions.

sit0      no wireless extensions.
nic sem neudělal, pouze restart a najednou ten wireless assistant našel se spustil..i když by ten ovladač měl být nahrán špatně..nějak sem se dostal dál, ale netuším jak :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.