Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: apache2 - php  (Přečteno 5649 krát)

Roman_S

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
apache2 - php
« kdy: 27 Února 2007, 00:52:28 »
HI all,

prosim vas lidičky nesetkali jste se nekdo s mojim problemem. ten je nastenující =>
http://212.96.xxx.xxx/down/aaaa.php - ono je to normalní PC takže nevim esi se zrovna zadaří že bude zaple tak problem popiši níže, však takto je nejlépe videt problém  takžíkajíc "live" mám to spíše pro vlastní potreby ale tož to je jedno k prblemku.

problem je v tom že sice po kliknutína tlačítko(submit) se volá stránka aaaa.php vsak ne vedle slova hodnota nevypíše obsah textoveho pole :(

kod stranek je funkční bo u kamoša funguje (apache na win)  jinak vypadá takto:







jinak možná by nekomu mohla pomoct tahle stranka http://212.96.xxx.xxx/index.php


jinak věřím že problem by jste rádi videliteda v tom lajvu takže klidne se divejte však chodim do škole takže PC je zaple zhruba od 16:00 do 01:00.

jinak sem moc rád za dobrou radu. esi sem pri instalaci neco nepovolil nebo já nevím :( jako snažil jsem se si pročist pak stranek co a jak aletudle nudle z toho vzniklo :D

zdarvim a pozdravuji

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
apache2 - php
« Odpověď #1 kdy: 27 Února 2007, 07:51:57 »
Hadam ze nebude zapnute registrer globals v php.ini, takze nelze volat naprimo hodnotu promenne predane pomoci GET a POST, resenim je bud zmenit hodnotu v php.ini na on (coz se pro urcitou uroven zabezpeceni nedoporucuje), anebo pouzivat pole $_GET a $_POST jinak receno, vas kod by mel vypadat nejak takto:

Kód: [Vybrat]



  echo " hodnota: $_GET[aaa]";
?>
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Tomáš "Piškot" Petera

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 839
    • http://www.spolnet.cz
apache2 - php
« Odpověď #2 kdy: 27 Února 2007, 08:47:42 »
Přesně, takle je to správně. Předchozí příklad je snadno nadnutelný. Stačí napsat jakoukoli hodnotu do URL a máte ji  ve skriptu !
Už to funguje ... tedy než se rozhodnu to zase poladit.

Roman_S

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
apache2 - php
« Odpověď #3 kdy: 27 Února 2007, 14:05:34 »
dekuji ano jede to :)

to merlin:
prosimte mohl by jsi mi troseč rozvest to s tou bezpečností? nebo dát mi nejaké hesla - teda pokud jsi myslel něco konkretniho?

bye

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
apache2 - php
« Odpověď #4 kdy: 27 Února 2007, 15:33:22 »
Treba tady:
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=636

Obecne www.google.com a hledat php register globals bezpecnost
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

drat

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 394
apache2 - php
« Odpověď #5 kdy: 27 Února 2007, 16:11:48 »
http://phpsec.org doporucuji jejich ebook a library. Je tam toho co se tyka bezpecnosti aplikaci PHP hodne k nalezeni.

Roman_S

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
apache2 - php
« Odpověď #6 kdy: 27 Února 2007, 21:02:50 »
dobrá dobrá a co stímhle jak tady posefuju proměnné?


Kód: [Vybrat]
// V PHP 4.1.0 a pozdějších by mělo být použito $_FILES namísto $HTTP_POST_FILES.
if (is_uploaded_file($HTTP_POST_FILES['userfile']['tmp_name'])) {
   copy($HTTP_POST_FILES['userfile']['tmp_name'], "/place/to/put/uploaded/file");
} else {
   echo "Possible file upload attack. Filename: " . $HTTP_POST_FILES['userfile']['name'];
}
/* ...or... */
move_uploaded_file($HTTP_POST_FILES['userfile']['tmp_name'], "/place/to/put/uploaded/file");
?>
kod je odtud
myslel jsem že jako to řeší to $HTTP_POST_FILES/$_FILES ale jak vidím tak ne :( nebo musím sinekde neco nastavit ???

zkusil jsemtohle ale nic ani nevímesi je tovubec takhle možné.

Kód: [Vybrat]
// V PHP 4.1.0 a pozdějších by mělo být použito $_FILES namísto $HTTP_POST_FILES.
if (is_uploaded_file($_POST['HTTP_POST_FILES["userfile"]["tmp_name"]'])) {

echo $_POST['HTTP_POST_FILES["userfile"]["temp_name"]'];
   copy($_POST['HTTP_POST_FILES["userfile"]["tmp_name"]'], "../down/zde");
} else {
   echo "Possible file upload attack. Filename: " . $_POST['HTTP_POST_FILES["userfile"]["name"]'];
}
/* ...or... */
//move_uploaded_file($HTTP_POST_FILES['userfile']['tmp_name'], "/place/to/put/uploaded/file");
?>
a nic:(

drat

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 394
apache2 - php
« Odpověď #7 kdy: 27 Února 2007, 21:37:56 »
Ne ne to si pletete. existuje nekolik tech globalnich prostoru. $_POST, $_GET, $_ENV, $_SERVER, $_SESSION, $_FILES, $COOKIE. Pokud vam ten prvni skript nefunguje tak jsou zrejme zakazany stare syntaxe techto jak to nazvat :) ja nevim treba globalnich prostoru. to jsou ty $_HTTP_GET_VARS, $_HTTP_POST_FILES ......... Proste ve vasem hornim prikladu pouzijte jen $_FILES. Ja nevim ted na co narazite ale v tom hornim prikladu se jedna o to ze overuji jestli je dany soubor skutecne neco co uzivatel uploadoval.

Roman_S

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
apache2 - php
« Odpověď #8 kdy: 27 Února 2007, 22:15:00 »
tak dle rady jsem zkusil tohle

Kód: [Vybrat]
// V PHP 4.1.0 a pozdějších by mělo být použito $_FILES namísto $HTTP_POST_FILES.
if (is_uploaded_file($_FILES['userfile']['tmp_name'])) {

echo $_FILES['userfile']['tmp_name'];
   copy($_FILES['userfile']['tmp_name'], "../down/zde");
} else {
   echo "Possible file upload attack. Filename: " . $_FILES['userfile']['name'];
}
/* ...or... */
//move_uploaded_file($HTTP_POST_FILES['userfile']['tmp_name'], "/place/to/put/uploaded/file");
?>
a o5 se proměnné nenačtou :(
slo by nekde povolit ty staré syntaxe?

jinak ted už jak s ena to dívám tohleto jsem už vlastnezkoušel jako druhou věc .. protojsem tam psal že jsme myslel  že je to tím  $HTTP_POST_FILES/$_FILES  :'(

drat

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 394
apache2 - php
« Odpověď #9 kdy: 28 Února 2007, 11:10:39 »
A jeste 2 otazecky. Ukazte prosim formular ye ktreho tento soubor odesilate. Citim chzbu bud tam nebo v nepovoleni uploadu v PHP. Mozna presahnuti limitu maximalniho uploadu? Ukazte ten formular. Jinak ale tohle uz je zalezitost jazyka samotneho a ne chyba instalace nebo OS. Trochu mimo tohle forum.

Roman_S

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
apache2 - php
« Odpověď #10 kdy: 28 Února 2007, 15:10:44 »
Kód: [Vybrat]


Send this file:

ok kokud tedy říkáte že je to už otázka pouze PHP tak teda mužem ukončit diskuzi. upload funguje- to už sem resil jako první, esije povolenej atd, i semzkoušel upnout a šlo to

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
apache2 - php
« Odpověď #11 kdy: 28 Února 2007, 20:38:24 »
Mate nastavena prava zapisu do adresare "../down/zde" pro vsechny? Nezapominejte, ze apache bezi pod jinym uzivatelem.

Zkuste si take vypsat obsah pole pomoci funkce print_r tj.
print_r($_POST)
print_r($_GET)
print_r($_FILES)

Urcite tam bude nekde nejaka bota. Jinak jak jsem psal, stary styl predavani promennych lze zapnout pomoci "register_globals = On" v (pravdepodobne tato cesta) /etc/php5/apache2/php.ini
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Roman_S

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
apache2 - php
« Odpověď #12 kdy: 11 Března 2007, 10:26:33 »
zdravim, nejak jsem nebyl ted na netu takže jsem nemohl reagovat. vsak problem už je zažehnan ale ted stojím pred jiným prblemem

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
apache2 - php
« Odpověď #13 kdy: 11 Března 2007, 11:24:41 »
A ten je? :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Roman_S

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
apache2 - php
« Odpověď #14 kdy: 11 Března 2007, 19:38:55 »
ten je v tom že pokud vyberu soubor menčí cca jak 4.6kb tak se soubor upne pokud vyberu soubor větší jak 4,6kb tak se soubor neupne. tou hranicí 4,6kb si nejsempresne jist říkám cca.

jo vím že v php.ini je max_upload_size - ta je nastavena na 2MB základne jako tuhletu hodnotu sem zmenil kído na 80MB a surt to nebylo schopné upnout soubor větší jak je ona hranice:(

pls help me.

podle pátrání sem vypátral že je problem v apache.

jinak ptátese jakým kodem upuju tady je - je to z php manualu takže ....
Kód: [Vybrat]

Send this file:


Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
apache2 - php
« Odpověď #15 kdy: 11 Března 2007, 19:58:07 »
Jak rychle mate pripojeni k tomu serveru, jeste by totiz mohl byt problem s maximalnim casem spusteneho scriptu, ktery je pak nasilne ukoncen. S apachem by to moc spolecneho mit nemelo, alespon si tim nejsem vedom, kdesi jsem cetl, ze apache muze limitovat POST na 512kb, ale to asi nebude vas pripad :)

Kazdopadne bych se zameril na kontrolu php.ini hlavne u nasledujicich promennych:

    *  file_uploads (=on)
    * upload_max_filesize (=max.velikost)
    * max_input_time (=tezko rici, melo by stacit 60)
    * memory_limit (=ja pouzivam 32MB)
    * max_execution_time (=v zavislosti na velikosti souboru, bezne 30, zkuste vic)
    * post_max_size  (=zkuste stejnou nebo radeji vyssi hodnotu nez memory_limit)

Nezapomente na restart
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Roman_S

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
apache2 - php
« Odpověď #16 kdy: 11 Března 2007, 20:02:47 »
tak servr beží na mem pc. jj s tímčasem sem to už resil je to zvedle.

jinak nasel jsem tento link a to je presne muj případ http://bugs.php.net/bug.php?id=19044

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
apache2 - php
« Odpověď #17 kdy: 11 Března 2007, 20:05:46 »
A co ten post_max_size ?
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Roman_S

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
apache2 - php
« Odpověď #18 kdy: 11 Března 2007, 20:13:14 »
288-713-283

Roman_S

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
apache2 - php
« Odpověď #19 kdy: 11 Března 2007, 20:14:16 »
php.ini

; Maximum size of POST data that PHP will accept.
post_max_size = 8M

drat

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 394
apache2 - php
« Odpověď #20 kdy: 11 Března 2007, 20:29:58 »
Ja myslim ze v max execution time to nebude. Za defaultnich 30 sekund (pokud se nepletu) by to stihlo urcite vice nez 4kB. Tech 4 kB je opravdu malo i na defaultni hodnoty vsech konfiguraci souvisejici s maximalni velikosti uploadu a velikosti pameti. V Apachovi me zadne omezeni zrovna nenapada. Mozna zkuste nekde vystavit konfigurak Apache a PHP treba si nekdo neceho vsimne. Kdybyste pouzival windows tak se nedivim. Tam jsem s uploadem nemale problemy ale v linuxu mi to vzdy jelo.

Roman_S

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
apache2 - php
« Odpověď #21 kdy: 11 Března 2007, 21:40:55 »
zdravim

takže HOTOVO uzavceno cele kopírování.
 - tohle to byl ten problem. jinak !! dbát na rady   merlina   jsou to dobré rady.
 pak je teda ještě potreba zohlednovat  promnené
jinak klído pído UIN a ptejte se :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.