Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Proč chodím na ubunťácké fórum?  (Přečteno 12493 krát)

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #75 kdy: 30 Prosince 2009, 18:10:34 »
musim se pripojit k Romanovi, ale osobne bych sel jeste dal a to, ze pro zaregistorvani by bylo potreba spravne splnit maly test, kterym by se zajistilo, ze dotycny je schopen pouzit vyhledavani na wiki/googlovat , popr. ze si precetl http://wiki.ubuntu.cz/Z%C3%A1klady ...

@Roman: ohledne sebou porusovanych pravidel jsi zapomnel jeste na
Citace
8. Je zakázáno používat avatar s reklamním, podněcujícím či odkazujícím na násilí nebo nenávist anebo sexuálním motivem. Je zakázáno používat avatar, který je v rozporu s jakýmkoli pravidlem.
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #76 kdy: 30 Prosince 2009, 18:13:30 »
No, Ty máš radost, ale Vojta tady pění, jako by cucal mejdlo ;D

Já nepěním -- já jsem klidný člověk -- já si zoufám.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #77 kdy: 30 Prosince 2009, 18:15:22 »
musim se pripojit k Romanovi, ale osobne bych sel jeste dal a to, ze pro zaregistorvani by bylo potreba spravne splnit maly test, kterym by se zajistilo, ze dotycny je schopen pouzit vyhledavani na wiki/googlovat , popr. ze si precetl http://wiki.ubuntu.cz/Z%C3%A1klady ...

Fajn, proč rovnou nezrušit fórum? Prostě to tady zavřeme a na hlavní stránku si dáme velký nápis "Najděte si to sami pitomci" a odkaz na Google...

NoWin

  • Host
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #78 kdy: 30 Prosince 2009, 18:15:39 »
musim se pripojit k Romanovi, ale osobne bych sel jeste dal a to, ze pro zaregistorvani by bylo potreba spravne splnit maly test, kterym by se zajistilo, ze dotycny je schopen pouzit vyhledavani na wiki/googlovat , popr. ze si precetl http://wiki.ubuntu.cz/Z%C3%A1klady ...

@Roman: ohledne sebou porusovanych pravidel jsi zapomnel jeste na
Citace
8. Je zakázáno používat avatar s reklamním, podněcujícím či odkazujícím na násilí nebo nenávist anebo sexuálním motivem. Je zakázáno používat avatar, který je v rozporu s jakýmkoli pravidlem.
Díky za podporu, ale nemůžu za to, že Ballmer heiluje i přesto, že má nechutně propocený podpaží, přičemž by si se svým platem mohl dovolit při každý vycházce vylejt na sebe kýbl antiperspirantu.

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #79 kdy: 30 Prosince 2009, 18:18:33 »
musim se pripojit k Romanovi, ale osobne bych sel jeste dal a to, ze pro zaregistorvani by bylo potreba spravne splnit maly test, kterym by se zajistilo, ze dotycny je schopen pouzit vyhledavani na wiki/googlovat , popr. ze si precetl http://wiki.ubuntu.cz/Z%C3%A1klady ...

hm to by bylo fakt moc. vem si, ze spoustu lidi nastve, kdys se musi nekam registrovat a jeste aby pri registraci po nich chteli neco navic krome potvrzeni podminek.. rekl bych, ze by pak velmi vyrazne ubylo novych uzivatelu...
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

NoWin

  • Host
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #80 kdy: 30 Prosince 2009, 18:50:29 »
No, Ty máš radost, ale Vojta tady pění, jako by cucal mejdlo ;D

Já nepěním -- já jsem klidný člověk -- já si zoufám.
Myslel jsem si, že sis už zvykl a ono né, šéfinspektore Dreyfussi ;D

Citace: Šéfinspektor Dreyfuss
Fajn, proč rovnou nezrušit fórum? Prostě to tady zavřeme a na hlavní stránku si dáme velký nápis "Najděte si to sami pitomci" a odkaz na Google...

MacHala sice zajíždí trochu do extrému, ale pravdou je, že každej zájemce o Ubuntu by měl mít alespoň základní vědomosti, ne jen to, co má Visterius na fóru Debianu ve svým podpisu: „Internet je to modré e na ploše, po jehož spuštění se zobrazí Seznam internetu.“.

Do registračního formuláře bych dal krom captchy otázku, jakej je nejpoužívanější vyhledávač webu na světě- kdo odpoví správně, u toho je pravděpodobnost, že alespoň má jakýsi povědomí o googlování, u ostatních (minorita; maximálně 25%) to nemá smysl, nemá smysl, aby na svým stroji provozovali Ubuntu coby Woknouze zadarmo, protože jakmile se u nich objeví sebemenší problém, budou se obracet sem, takže místo toho, aby se kochali Ubunťákem, budou pokládat stále dokola nesmyslný dotazy. Ať si radši jedou dál na hračce z Redmondu (a s případnýma problémama se obraceli ke mně, jakožto k placený podpoře za 200kč/hod na ruku).
I mně jde o rozšíření linuxových distribucí (všech, ne jen Ubuntu), ale ne za každou cenu, protože to prostě nejde.

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #81 kdy: 30 Prosince 2009, 18:55:06 »
Zbytečně řešíte. Protože třeba na fórum iPhone.cz tam je halda lidí. Témata asi zakládají 20x a tohle řešilo to samý jak u nás. Zbytečně. Prostě řeknu jednoduše kdysi jsme začali taky jsme ptali. Bohužel za půlroku lidí naučí. To nepůjde hned. Myslíte že půjdeme trošku rychleji. Dyť nejsme dokonalý. Radši tuto debatu uzavřel.
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #82 kdy: 30 Prosince 2009, 19:15:03 »
No,asi takhle: tohle téma jsem založil pro nováčky a tedy nechápu proč se tu mazáci dohadují co by noví useři měli nebo mohli?
Situace je taková,že prostě nejsou zvyklí a pořádně ani neví co je to UTFG a RTFM.
A tyhle žabo-myší války tu jsou na X-tématech a stejně se to nikdy nevyřešilo.
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6075
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #83 kdy: 30 Prosince 2009, 19:17:35 »
Řekl bych, že se tu ventiluje nervozita z nadcházející noci  ;D
« Poslední změna: 30 Prosince 2009, 20:19:45 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #84 kdy: 30 Prosince 2009, 19:23:04 »
No,asi takhle: tohle téma jsem založil pro nováčky a tedy nechápu proč se tu mazáci dohadují co by noví useři měli nebo mohli?
Situace je taková,že prostě nejsou zvyklí a pořádně ani neví co je to UTFG a RTFM.
A tyhle žabo-myší války tu jsou na X-tématech a stejně se to nikdy nevyřešilo.

+1 Přesně tak

Jestli pořád něco vadíte. Tak prostě vemte kufry a jdete nikam jinam, třeba na debianí fórum. Je mi to líto. Ale tato témata řešila u jiných fórum. Bohužel je to tak. Život je takový. Jsme rádi že jsou nový a chtějí něco šahat. Nebudeme kládat UTFGM a takové blbinky. Prostě nováčky vykašlou a jednou na Windows nebo dokonce na Mac. Moc toho nediv že dneska v Česká republika pomalu stoupá MacOS X. Dělej dělej odborníci aby snažili machrovat či poradit. Tady nikdy nedořešíme proč vyhodily NTZ. Budeme žít nový život. Jako ve válce. Bohužel nováčci jsou zvyklíc odkojenej Microsoft. Co s tím udělá. Nebaví je kupovat poch**nej widle. Nebo nechce žít. *censored*, kdyby to konečně do hlavy tuto debatu šli nějak do *censored*.

Já tady se jednou už psal pokud to nebavíte tak ODCHOD.
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #85 kdy: 30 Prosince 2009, 19:40:15 »
proto, ze mne to tady bavi...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #86 kdy: 30 Prosince 2009, 23:14:59 »
musim se pripojit k Romanovi, ale osobne bych sel jeste dal a to, ze pro zaregistorvani by bylo potreba spravne splnit maly test, kterym by se zajistilo, ze dotycny je schopen pouzit vyhledavani na wiki/googlovat , popr. ze si precetl http://wiki.ubuntu.cz/Z%C3%A1klady ...

Fajn, proč rovnou nezrušit fórum? Prostě to tady zavřeme a na hlavní stránku si dáme velký nápis "Najděte si to sami pitomci" a odkaz na Google...
haha, neprekrekrucuj to a vysvetli mi proc by se nemohl udelat napr. test ve stylu

############################
Abyste prokazali znalost alespon zakladniho linuxoveho prostredi a terminologie a mohli tak klast jasne, strucne formulovane otazky na tomto foru je nutne, abyste prokazali znalost odpovedi na nasledujici otazky (vsechnny odpovedi je mozno nalezt na http://wiki.ubuntu.cz/Z%C3%A1klady , nebo je muzete, zpravidla rychleji, vygooglit ):
1) chcete-li v ubuntu spustit aplikaci s adminitratorskymi pravy, je treba na zacatek prikazu napsat urcite slovo. Ktere?
2) instalacni baliky maji v ubuntu priponu: a).exe b).dll c).deb d) .tar.gz e) .iso
3) jakym znakem v linuxu zacinaji jmena skrytych souboru?
4) jaka je url (adresa www stranky) casto kladenych otazek o ubuntu na ceske ubuntu wiki?
############################
jestli se nekomu tyto otazky zdaji prilis tezke, tak bych rad smazal na wiki vetu
Citace
Základy - nejdůležitější informace pro naprosté začátečníky


@Bohous - ano pravdepodobne by par novych uzivatelu ubylo, ale byli by to ti, kteri by sem stejne nikdy nic nenapsali (ted jich je tu pres 5k, tzn asi 1/3 )...

a abych nebyl offtopic, tak 2, nekdy trochu 3-5 a uplne vyjimecne 1
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #87 kdy: 31 Prosince 2009, 09:59:24 »
K tomu testu... trochu mi to připomíná Orwellovu Farmu zvířat, všichni jsou si rovni, někdo je si rovnější  >:( Neměl by být Linux, potažmo Ubuntu, systémem, prostředím hlavně pro normální pro lidi?

Ne každý má IT znalosti, zrovna tak každý nemůže být inženýr, lékař apod.... proto máme i jiné profese, zedník, popelář, tím je nechci rozhodně snižovat, protože bez nich to prostě nejde.

Za tu dobu, co sem chodím, i mě kolikrát napadlo, co je to za "vola"... ALE ... nikdo není dokonalý a tady jde především o to, abychom poradili, dovedli poradit, něco se přiučili a v rámci možností se zde snažili vytvořit fajn prostředí; což se ne vždy, hlavně v poslední době, daří.

Chcete-li si odborně diskutovat fajn, možností je spousta... ale nic se nemá přehánět a hlavně nikdo nikoho tady do ničeho nenutí - už vůbec ne reagovat na věci, které se vám nezdají.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Karlos615

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 146
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #88 kdy: 31 Prosince 2009, 10:33:22 »
Pod to se s radostí podepíšu ;).

Jo a jinak 1. a 2. a rád bych i 3. ale na to zatím nemám znalosti.....

Pavel Půlpán

Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #89 kdy: 31 Prosince 2009, 14:43:46 »
No tak jsem se přemohl a přečetl si tento thread znovu a od začátku do konce. A pár věcí taky hodím do ohně, který se tu tak krásně rozhořel.
1) Jsem moc rád, že tu máme spoustu technicky zdatnějších uživatelů, kteří tvoří auru znalostí kolem tohoto fóra.
2) Byl bych ještě radši, kdyby tito zmiňovaní připustili na mysl, že toto fórum slouží i naprostým laikům, kteří neví ani co je Ubuntu, ani co je Linux, ba třeba ani co je to vlastně ta myš a klávesnice.
3) Abych nebil jenom jednu stranu, tak můžu bez okolků přiznat, že za tu dobu co tu působím, jsem si všiml, že někteří návštěvníci, naštěstí jich není zase tolik, to tu berou jako placenou podporu a dovedou člověku pořádně zkazit náladu. Těm bych doporučil si zavolat na placenou linku Microsoft Helpline a vysolit na dřevo mamon za něco, co jim vůbec nepomohlo. Možná bych to doporučil všem, kteří tam ještě nevolali, protože by u nich podobná fóra a lidé na nich působící stoprocentně stoupli na ceně.
4) Každý, opakuji každý, by si měl sáhnout do svědomí, včetně mě, kolik úsilí vložil, aby to tu bylo lepší, příjemnější, hezčí a přátelštější.

PS: Do Nového roku Vám všem do života přeji jen to příjemnější a spoustu sil poprat se s tím nepříjemnějším. ;)

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #90 kdy: 31 Prosince 2009, 14:56:31 »
K tomu testu... trochu mi to připomíná Orwellovu Farmu zvířat, všichni jsou si rovni, někdo je si rovnější  >:( Neměl by být Linux, potažmo Ubuntu, systémem, prostředím hlavně pro normální pro lidi?

Ne každý má IT znalosti, zrovna tak každý nemůže být inženýr, lékař apod.... proto máme i jiné profese, zedník, popelář, tím je nechci rozhodně snižovat, protože bez nich to prostě nejde.

Za tu dobu, co sem chodím, i mě kolikrát napadlo, co je to za "vola"... ALE ... nikdo není dokonalý a tady jde především o to, abychom poradili, dovedli poradit, něco se přiučili a v rámci možností se zde snažili vytvořit fajn prostředí; což se ne vždy, hlavně v poslední době, daří.

Chcete-li si odborně diskutovat fajn, možností je spousta... ale nic se nemá přehánět a hlavně nikdo nikoho tady do ničeho nenutí - už vůbec ne reagovat na věci, které se vám nezdají.



Přesně tak, podle mě nějaké vyřazovací otázky nemají smysl, protože když někdo bude potřebovat pomoct a nebude mit moc IT znalosti, tak i na otázku Jaký je nejlepší/nejpoužívanější vyhledávač? odpoví seznam.cz...
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

rionka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
    • http://rionka.blogspot.com/
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #91 kdy: 18 Ledna 2010, 09:01:24 »
Ona otazka "nejlepsi vyhledavac" je take trochu zcestne polozena, rekneme radeji "nejschopnejsi a nejpouzivanejsi".

A jinak 2), semtam 1) (ano, vetsinu problemu jsem nasla v jiz vyresenych tematech, cim to asi bude), na nic jineho zatim nemam skilly. Pry se to naucim za pul roku, tak schvalne.  ;D ;D
Registered Linux User #505051

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #92 kdy: 18 Ledna 2010, 23:06:23 »
kdyz uz to tady bylo oziveno, tak se jeste vyjadrim (mam rad posledni slovo  ;D )

asi jsem se predtim vyjadril spatne, v tom testu jsem se chtel ptat jen na veci, ktere jsou obsazeny ve http://wiki.ubuntu.cz/Z%C3%A1klady (s tim ze by tam byl i primo odkaz, viz.
...
), protoze bychom se tu potom vyhnuli otazkam "Snazim se vyplnit heslo, ale na obrazovku se nic nepise" nebo "V adresari zadny soubor zacinajici teckou nemam" a podobne... Ale samozrejme beru na vedomi, ze podminit registraci absolvovanim nejakeho testu vam prijde prilis elitarske(i kdyz porad uplne nechapu, proc si myslite, ze uzivatele bez pocitacovych znalosti by meli byt i negramotni)  apod. takze to nebudu dal rozmazavat.

(nevim proc ale vzpomnel jsem si na vtip: Vzdycky mivam posledni slovo. - Opravdu? Jak to delas? - Rikam ano)
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.