Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Apple údiv nad Ubuntu  (Přečteno 2917 krát)

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Apple údiv nad Ubuntu
« kdy: 05 Září 2007, 16:03:31 »
Tak jsem takhle v Praze potřeboval zabít dvě tři hodiny a měl jsem cestu přes Anděla, tak jsem si řekl že se mrknu, co mají na Macích nového. Nejdřív mne docela vytočilo, že iChat neumí víc Jabberů najednou a nezvládá historii hovorů, poté jsem marně pátral jak se otvírá mechanika a chodil jsem tak od jednoho pc k druhému (btw, ta Apple TV funguje docela dobře) a najednou ke mě přišel jeden z prodavačů a trochu nesměle se mne ptá, jestli se orientuji v Ubuntu (měl jsem na sobě Ubuntu košili), že by potřeboval poradit.
Prý se zasekl při instalaci Ubuntu u dělení disku, kdy se bál, aby mu ten instalátor při změně HFS+ partition něco neudělal s daty (pro projetí pár stránek jsem ho ujistil že ne). Pak chtěl vědět, jak Ubuntu umí využít 4 jádrový procesor, tak jsme si pustili Gimp z Live CD, aplikovali filtr na velký obrázek a sledovali využití CPU. Prodavač na to koukal dost překvapeně, jednak na rychlost provedení a hlavně na to, jak to dokázalo krásně využít všechny čtyři jádra. No a tak jsem měl jako jediný z návštěvníků dostupný internet z Live CD ve Firefoxu a nebyl omezen na applí obchod v Safari :)
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Pavelp

  • Host
Apple údiv nad Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 05 Září 2007, 19:44:25 »
Rekl bych, ze jste pro Ubuntu a linux vubec udelal velky kus prace tema dvema hodinama. A nenasilne a dovolim si vestit ze pekne. Takhle vypada excelentni propagace systemu. (Ja tam nebyl, jen Vam verim).

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Apple údiv nad Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 05 Září 2007, 20:12:26 »
No hezký zážitek. To si pak člověk připadá úspěšný... :) Je fajn, že se lidé nebojí zeptat.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

mAXxZ!

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Apple údiv nad Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 05 Září 2007, 20:12:48 »
k tomu mě napadá jen jedno...Kde seženu triko Ubuntu :)
Acer Aspire 5101ANWLMi

slamozrout

Apple údiv nad Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 05 Září 2007, 20:32:16 »
Citace: mAXxZ!
k tomu mě napadá jen jedno...Kde seženu triko Ubuntu :)
Napis Jendovi urcite nejaky mit bude.
MSI P35 Platinum, Core 2 Duo E6850 3GHz, Patriot DDR2 2x1GB 800MHz Kit, ASUS EN8600GT 512MB DDR3, Archlinux....

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Apple údiv nad Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 05 Září 2007, 21:26:38 »
Já chci taky triko, práce u Appla by mne mooc zajímala. Zrovna něco podobného hledám.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Apple údiv nad Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 07 Září 2007, 14:49:37 »
Citace: mAXxZ!
k tomu mě napadá jen jedno...Kde seženu triko Ubuntu :)
Košili už neseženeš, ale trička jsou.

Glydingfly: lidí tam mají docela dost a přijde mi že nemají moc co na práci, tak na Andělu asi ne, ale může to být zajímavá práce.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.