Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kniha resp. manual pre LINUX  (Přečteno 2952 krát)

javo97

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Kniha resp. manual pre LINUX
« kdy: 09 Května 2007, 15:09:54 »
cafte takze od casu kedy som si na moj PC dal (k)Ubuntu ubehla uz nejaka ta doba a pracovat som si v nom zvykol a paci sa mi to,
ma to ale jeden hacik, aj ked som sa naucil zakladne prikazy, viac menej nerozumiem principu,
zlozitejsie problemy riesim tak ze pastujem prikazy ktore najdem na nete, no nevim co znamenaju,
aj ked napr. viem co je kernel, neviem o nom nic podrobnejsie len par viet,
neviete mi poradit nejake manualy (obsiahlejsie) ktore by mi vysvetlili ako Linux pracuje?
mozu to byt aj knihy ak by vysli tak do 400 cz
diki
« Poslední změna: 19 Října 2007, 18:36:58 od Anna Taliánová »

Pavel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 98
kniha resp manual pre linux
« Odpověď #1 kdy: 09 Května 2007, 15:21:14 »
Co třeba Linux - dokumetační projekt? je zdarma ke stažení na http://www.cpress.cz/knihy/LDP2/LDP2.PDF
Nepropadejte panice!

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
kniha resp manual pre linux
« Odpověď #2 kdy: 09 Května 2007, 15:35:12 »
Linux dokumentační projekt je asi nejlepší, ale ještě přidám jednu - učebnici linuxu z portálu abclinuxu - http://www.abclinuxu.cz/ucebnice
V začátcích mi také velmi pomohla kniha "Přecházíme na linux" od M. Kysely (Computer Press), ale tu budete muset koupit (190,-).

javo97

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
kniha resp manual pre linux
« Odpověď #3 kdy: 09 Května 2007, 15:59:37 »
diki uvazujem este nad tymto
http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/linux/unix-a-linux-nazorny-pruvodce/
co na to poviete?
potreboval by som aj knihu lebo ma caka dlha nudna cesta do pariza v autobuse tak aby som mal co citat

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
kniha resp manual pre linux
« Odpověď #4 kdy: 09 Května 2007, 16:05:41 »
To mi přijde příliš obsáhlé a pokud si nechcete vyzkoušet i jiné unixové systémy (Mac, *BSD), tak i zbytečné...

drat

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 394
kniha resp manual pre linux
« Odpověď #5 kdy: 09 Května 2007, 16:07:00 »
A co Linux - Prirucka ceskeho uzivatele. Nezabyva se primo zadnym distrem ale je velice hezky napsana.

javo97

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
kniha resp manual pre linux
« Odpověď #6 kdy: 09 Května 2007, 16:19:11 »
no newiem "A co Linux - Prirucka ceskeho uzivatele", vyzera pekne ale tak ako ostatne som ju nemal v ruke,
cize to musim najskor poriadne zvazit,
co sa tyka toho ci chcem skusit ine systemy, na Mac sa v najblizsej dobe nechystam, skor na SuSE alebo *BSD
zaklad je aby sa v danom manuale vysvetlil zakladny princip, ....
« Poslední změna: 19 Října 2007, 18:38:57 od Anna Taliánová »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
kniha resp manual pre linux
« Odpověď #7 kdy: 09 Května 2007, 16:30:45 »
Nevím ta vaše kniha mi přijde příliš odborná, ale koneckonců můžete si ji někde v knihkupectví prolistovat a zjistit jaká je. Případně se ještě můžete po nějakých knihách porozhlédnout v knihovnách - budete to mít zadarmo a nebude vadit, když si půjčíte něco příliš odborného.
« Poslední změna: 19 Října 2007, 18:39:34 od Anna Taliánová »

javo97

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
kniha resp manual pre linux
« Odpověď #8 kdy: 09 Května 2007, 16:45:00 »
asi zacnem tym Linux dokumentační projektom, nieco z neho si vytlacim na tu cestu,
s tou odbornostou si treba dat pozor inak skoncim ako ked som mal 12 rokov a chcel som sa zacal ucit Delphi a kupil som si knihu za 260 Kc z ktorej som nemal viacmenej nic
zatim diki moc za rady
« Poslední změna: 19 Října 2007, 18:40:04 od Anna Taliánová »

TomAker

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
kniha resp manual pre linux
« Odpověď #9 kdy: 12 Května 2007, 18:38:17 »
Citace: drat
A co Linux - Prirucka ceskeho uzivatele. Nezabyva se primo zadnym distrem ale je velice hezky napsana.
Souhlasím a vřele doporučuju. Je napsaná čtivě a pro uživatele, kteří se nebojí příkazového řádku, je to dobrá volba. Jednoduše se v ní dozvíte jak Linux funguje.
Kriegovo základní pravidlo:
Práce na počítači se podobá předem prohrané válce.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.