Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jaký jádro pro Intel Celeron D 347 3.06GHz?  (Přečteno 1495 krát)

KillBill

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Jaký jádro pro Intel Celeron D 347 3.06GHz?
« kdy: 16 Května 2007, 15:27:26 »
Zdravím,
mám tohohle dvoupeckovýho Celéra model 347 a nevím, jaký jádro je pro něj nejlepší.
Mě se totiž zdá, že je momentálně pomalejší, než jednojádrovej Celer 2.8GHz (číslo si nepamatuju, je ale na základně Asus P5GD1-VM), hlavně to je vidět v GIMPu, se kterým nejvíc dělám.
Říká se, že by to snad měl bejt 64-bit, nebo alespoň slyší na 64-bitový instrukce (EM64T).
Informací o něm moc nemám, je vyroben 65nm technologií,  jádro Prescott, L2 512kB, FSB 533MHz .
Když skočím do Správce zařízení, tak je to (nejen) u procáku všechno UNKNOWN (výrobce, zařízení, typ sběrnice).
Tudíž si myslím, že ten proc má na víc, jenže pod Ubuntu běží asi jako defaultní procesor, co neumí nic a pak to vypadá.

Tohle jsem zjistil z /proc/cpuinfo:
Kód: [Vybrat]
processor       : 0
vendor_id       : GenuineIntel
cpu family      : 15
model           : 6
model name      : Intel(R) Celeron(R) D CPU 3.06GHz
stepping        : 4
cpu MHz         : 3243.144
cache size      : 512 KB
fdiv_bug        : no
hlt_bug         : no
f00f_bug        : no
coma_bug        : no
fpu             : yes
fpu_exception   : yes
cpuid level     : 6
wp              : yes
flags           : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe nx lm constant_tsc up pni monitor ds_cpl cid cx16 xtpr lahf_lm
bogomips        : 6490.93
clflush size    : 64
Správce zařízení o tom ale nic neví.
Existuje na to nějakej ovladač, nebo jádro, co ten procák pozná?
UBUNTU 7.04

Fred Rooks

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 279
Jaký jádro pro Intel Celeron D 347 3.06GHz?
« Odpověď #1 kdy: 17 Května 2007, 07:22:30 »
Celeron D 347, ať hledám jak hledám, nemá dvě jádra, nýbrž jenom jedno. Proč se zdá být pomalejší než Celer 2.8GHz  netuším. Nemůže to být lepšími/většími paměťmi nebo něčím jiným? To že v "Device Manager" není u procesoru uveden výrobce a model nic neznamená (s mým Athlonem je tam taky Vendor: Unknown, Device: Unknown, Device Type: "processor", ale v záložce "Advanced" už pak je "info.product   AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+"). Ten výpis cpuinfo vypadá úplně normálně. 64bitů ten procesor podporuje, takže možná (ale to jenom spekuluju, protože jsem to nezkoušel) by byl 64bitový Gimp trochu rychlejší, nevím. Na jakém jádre to běží teď?
Kód: [Vybrat]
cat /proc/versionNěco jako
Kód: [Vybrat]
Linux version 2.6.20-15-generic (root@palmer) (gcc version 4.1.2 (Ubuntu 4.1.2-0ubuntu4)) #2 SMPby značilo "generic" jádro, které víc jader podporuje (podle toho SMP), ale jak říkám, tenhle procesor dvě jádra nemá.
Promise her anything, but give her GNU.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.