Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nápad na vyřešení ACPI u ASUSu [vyřešeno]  (Přečteno 3789 krát)

dit3

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Nápad na vyřešení ACPI u ASUSu [vyřešeno]
« kdy: 02 Ledna 2008, 20:51:19 »
Mam ASUS F3M notebook a uz dlouho tu bojuju s Ubuntu 7.10.. kdyz pouzivam Ubuntu 7.04 tak mi vse jede OK,ale kdyz si nahodim Ubuntu 7.10 tak jedine s "acpi=off" coz je dosti nemile. Po vsech certech a forech se to snazim vyresit a jak si tak blbnu s DSDT tak se mi podarilo dostat svuj N do stavu kdy se mi spusti GDM a potom posledni vec kterou vidim je GDM.. Coz je uspech.. :-D ..
Ale kdyz jsem si Ubuntu 7.10 nahodil pomoci upgrade z 7.04 tak mi jede vse ok(az na grafiku,protoze moduly mam zkompilovane "nvidia.com") .. Tak ted mi vrta v hlave otazka, neda se to DSDT z FEISTY vytáhnout ? ..ze bych ho pomoci  "sudo update-initramfs -u -k `uname -r`" implementoval do GUTSY..
díkes
« Poslední změna: 11 Ledna 2008, 02:04:24 od Anna Taliánová »

dit3

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Nápad na vyřešení ACPI u ASUSu
« Odpověď #1 kdy: 03 Ledna 2008, 00:38:20 »
Tak už jedu na Ubuntu 7.10.. Postup :
1.Naistaloval jsem si Guttsy přes parametr "acpi=off"
2.Přidal Feisty update repozitáře "deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ feisty-updates main restricted multiverse universe" do "/etc/apt/sources.list"
3.Obnovil databázi "sudo apt-get update"
4.Nainstaloval jádro 2.6.20-16 a k nemu i headers
5.Odebral přidané repozitáře a obnovil databázi "sudo apt-get update"

V tomto stavu běželo Guttsy dobře, ACPI superně...ale naskytl se problem s grafikou,mám NVIDIA GeForce 6100 a Restricted Modules Manager mi po instalaci hlasil ze je vse OK ale Xserver mi bezel na "vesa" modulech... Tento problem jsem vyresil odebranim balicku "linux-restricted-modules-2.6.20-16" a poté kompilací modulu z "www.nvidia.com"... nVidia pridala do nových driverů podporu PowerMizeru(podle schemata napajeni taktuje GPU..
Pro kompilaci modulu je treba:
1. "sudo apt-get install libc6-dev"
2. CTRL+ALT+F1 a zalogovat se
3. po té "sudo bash"
4. "/etc/init.d/gdm stop"
5. "sh NVIDIA-Linux-x86-169.07-pkg1.run"
6. "/etc/init.d/gdm start"


Ale to by nebyl ASUS notebook aby neco zase nejelo... Odstranením restricted modulů mi zmizel modul "ath_pci" který ovládá mojí wifi kartu.. Toto se da vyresit stazenim "madwifi" modulu (zkoušel jsem i ndiswrapper ale nefungoval správně,karta se nepřipojila) ze stránek "http://madwifi.org/" a zkompilovat :
1."make"
2."sudo make install"
3."sudo modprobe ath_pci"

Po tom všem mi NB šlape krásně.. sice na starém jádře..ale GNOME 2.20.1 atd. :)
Mozna je to magorina,nevim..cekam na ohlasy... Kdyztak Enjoy ;)
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 20:08:49 od dit3 »

nettezzaumana

  • Host
Re: Nápad na vyřešení ACPI u ASUSu
« Odpověď #2 kdy: 03 Ledna 2008, 15:03:39 »
mam naprosto totozny problem! nejjednodusi reseni je pouzivat kernel, ktery ti vyhovuje -- ja sam pouzivam 2.6.18.. jinakto jde taky tak, ze si rucne opatchujes pred kompilaci konkretni cast kernelu tou samou, ze starsiho vydani -- jak rikam, mam F3T a dost jsem si s nim uzil na kernel >2.6.20

LC Black

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 169
  • LC_Black
    • Blick.tym.cz
Re: Nápad na vyřešení ACPI u ASUSu [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 25 Února 2008, 14:16:50 »
Hjte všici :-D tak koukám NOtebook už tu má víc uživatelů :-D Jestli teda nevadí tak se pokusím instalovat podle tohoto návodu a uvidíme jestli  mi to bude stále zamrzat......sic jsem už v minulosti toto řešil ale nic moc........no nakonec se mi podařilo zamrzání upravit na rozmezí několika hodin :-D ale stejně nebylo to pořád ono :-)
NB ASUS F3M -AP005A-AMD New Sempron64 3400+ (25W)/15.4W/2536MB RAM/80GB HDD/Nvidia GeForce Go 6100/

jonnyb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
  • VSB TUO FEI 2.
Re: Nápad na vyřešení ACPI u ASUSu [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 10 Března 2008, 08:15:23 »
mam stejny problem a reseni je trivialni  ;D mrskni nejake medium do mechaniky a nech ho tam zavrene  ::) a uz ti nebude zamrzavat  :P
» µATX Intel® P5GC-VM, CPU Intel® Core™2 Duo, ZEPPELIN DDR2 (2x1GB), HDD WD 10GB,  ATI Radeon 2600 pro * 8.04 Hardy Heron
«
» Notebook A3HF «

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.