Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Microsoft napadá svobodný software  (Přečteno 7020 krát)

Martin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
    • Marmej`s blog
Microsoft napadá svobodný software
« kdy: 14 Května 2007, 21:05:03 »
Mr. Ballmer si opět nevidí do úst.
 Vím, že je to jen pouhé, a periodicky se opakující mediální mlžení, ale vcelku mne, jako relativně myslící bytost uráží, že si někdo opravdu může dovolit cokoliv :(
 
A navíc to bezesporu přinese spoustu zmatených a vystrašených dotazů - jak to tedy vlastně doopravdy je...a jestli mne někdo za používání  Linuxu či OpenOffice nemůže nyní nebo někdy v budoucnu postihovat...atd.
Pokusit se nebát a snažit se nekrást...

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Microsoft napadá svobodný software
« Odpověď #1 kdy: 14 Května 2007, 21:08:54 »
Hlavne je nesmysl tvrdit ze nejake patenty porusuje obecne "svobodny software". Neexistuje zadna jednotna firma "Svobodny software s.r.o." ani zadny generalni reditel svobodneho software. Museji kazde jednotlive udajne poruseni jejich prav resit a dokazovat zvlast, a nemuzou to pausalizovat na svobodny software obecne.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Microsoft napadá svobodný software
« Odpověď #2 kdy: 14 Května 2007, 21:31:02 »
Na podobná prohlášení jsem si již zvykl a nevěnuji jim přílišnou pozornost...

zutroy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 282
Microsoft napadá svobodný software
« Odpověď #3 kdy: 14 Května 2007, 21:40:50 »
"Show Us The Code!"
"I'm not crazy. Don't call me crazy! I'm just not user-friendly."
:-P

Jakub Zelenka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Microsoft napadá svobodný software
« Odpověď #4 kdy: 14 Května 2007, 21:43:29 »
zdá se mi že to není poprvé co se tady píšou nějaké divné články z žive.cz
asi by to chtělo novou kategorii  :D
Mainboard DFI Infinity nF4 Ultra-U, AMD Athlon 64 3200+ 939, MSI nVidea NX7300GT, 2×512 MB RAM  Kingston HyperX , 80 + 250 GB HDD ,
Ubuntu 6.10 -> Ubuntu 7.04 -> Debian Unstable -> Fedora 8

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Microsoft napadá svobodný software
« Odpověď #5 kdy: 14 Května 2007, 21:43:51 »
Ballmer je ubohá figurka s IQ skákající opice...Ať vypustí z tlamy cokoliv, je to blábol - a ty jejich firemní sjezdy jsou jako sjezdy Svědků Jehovových nebo prezentace Sky Line...

Proto ho neberu vážně a divím se, že ho vůbec ještě někdo bere vážně :)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Microsoft napadá svobodný software
« Odpověď #6 kdy: 14 Května 2007, 22:02:19 »
A kolik patentů i "patentů" porušil Microsoft? Spočítal by to někdo prosím?
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Microsoft napadá svobodný software
« Odpověď #7 kdy: 14 Května 2007, 22:06:04 »
To snad ani spočítat nejde - vždyť furt a v jednom kuse krade :)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Microsoft napadá svobodný software
« Odpověď #8 kdy: 14 Května 2007, 22:17:49 »
no ja by som to nevidel tak jednoducho. tá informácia je príliš vágna na to, aby sa z nej dalo usúdiť, či z toho môže byť "case" alebo nie. na druhej strane si viem predstaviť, že by to až taký blábol ani nemusel byť a skutočne patenty porušené boli. ale či sa za to dá niekto žalovať a čo z toho bude záleží od príslušnej legislatívy. zatiaľ to môžme vnímať ako kolorit danej spoločnosti.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

gusty32

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
    • Break Monopoly
Microsoft napadá svobodný software
« Odpověď #9 kdy: 14 Května 2007, 22:41:48 »
Ach ty prachy vládnou světem... jak dlouho budou ještě???

Oldřich Šmehlík

  • Host
Microsoft napadá svobodný software
« Odpověď #10 kdy: 14 Května 2007, 22:48:53 »
IMHO je to celé jen šíření FUD - strachu, nejistoty a pochyb.
Je to založené na opakování toho, že svobodný software a Linux porušuje nějaké jejich patenty. To je potřeba co nejvíc vyřvávat a hlavně neříct, o které patenty jde.

Pokud by nějaký patent skutečně vytasili, tak
a) buďto je to blbost a potom ten patent jde napadnout ukázáním, že někdo to implementoval dříve než si to Microsoft nechal patentovat.
b) nebo to není blbost a v takovém případě jakýkoliv podobný kód z Linuxu okamžitě mizí či je nahrazen jiným patenty neporušujícím.

Není se čeho obávat, natož že jestli někdo použije Linux, tak bude muset platit MS. To by oni rádi - aby bylo legální používat jen jejich systém. Takovou bandu vyděračů už z principu nehodlám nijak podporovat.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Microsoft napadá svobodný software
« Odpověď #11 kdy: 14 Května 2007, 22:56:21 »
Citace: kozuch82
Ach ty prachy vládnou světem... jak dlouho budou ještě???
Dokud znovu nepřijdou komunisti - tam budeme mít vše a zdarma a nějakej Mrkvochvost se půjde zahrabat :)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Microsoft napadá svobodný software
« Odpověď #12 kdy: 15 Května 2007, 00:31:57 »
Vidím, jak se páně Ballmerova ústa otvírají a zavírají, ale zvuk, který z nich vychází, zní mým uším jen: "Blá blá blá..." :D

Mne na tom hlavně zaráží to, že by (podle mnohých) poplatky za porušování patentů měli platit koncoví uživatelé. Tomu prosím nerozumím. Když si na tržnici koupím soupravu zaručeně Adidas (chraň mne ruka páně, že bych tak učinil), tak ubližuji chudákovi starému Ádovi a měl bych mu za to platit? Myslím, že ne. To si musí vyřídit kucí mezi sebou.

Co se softwarových patentů týče, zaznělo to už tisíckrát, tak ať to v klidu zazní znovu: Je to blbost. Naprostá.

Kdo od koho co krade, není podstatné, protože ve světě software krade opravdu každý od každého. Jen se tomu někdy říká "inspirace" a někdy "krádež", podle toho, jak se to zrovna komu hodí. Důležitý je respekt k licencím. Pokud např. MS něco přejal od *BSD (a to on přejal), o krádež jistě nejde. Takový Apple na něm založil celý OS (díky bohu za to), a nikdo na něj špínu nehází. Díky tomu, že je konkurentem MS, mu navíc kolikrát i projdou věci, na které by hoši v Redmontu nemohli ani pomyslet.

Konkurenční boj je holt konkurenční boj, ať už v malém nebo ve velkém. Jak že to bylo? Psi štěkají, ale karavana táhne dál... :) Mimochodem, je to i znamení toho, že MS vzal GNU/linux na vědomí a že se ho začal vážně bát, protože ví, že si jej těžko bude moci koupit.

Tohle je totiž osobní.

zutroy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 282
Microsoft napadá svobodný software
« Odpověď #13 kdy: 15 Května 2007, 08:56:08 »
On pan Ballmer uplne blbej neni.. a uz vubec ne uboha figurka.
Tohle prohlaseni sice nema zadnou (pravni) vahu, ale rozhodne neni ani planym vykrikem do tmy. Je to dalsi cast marketingovych tanecku proti OSS. Uz nejakou dobu to sleduju a klobouk dolu, takhle promysleny strategie sem jeste nezral.. ikdyz pro zasveceny lidi muzou jednotlivy akce vypadat smesne a hodne lidi pekne naserou, v celku, zda se (zatim), funguji.
"I'm not crazy. Don't call me crazy! I'm just not user-friendly."
:-P

smejky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
Microsoft napadá svobodný software
« Odpověď #14 kdy: 15 Května 2007, 19:08:12 »
Citace
„Žijeme ve světě, kde respektujeme a podporujeme respektování duševního vlastnictví.“
Po tom, co jsem si tohle přečetl, jsem už ani nepokračoval dál :)
Ubuntu 8.04 Hardy Heron
AMD Athlon 64 3200+, 1024MB DDR2, nVidia GeForce 8600GS 256MB

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Microsoft napadá svobodný software
« Odpověď #15 kdy: 15 Května 2007, 19:13:22 »
Ovšem situace se neustále vyvíjí
http://zive.cz/h/Bleskovky/AR.asp?ARI=134973
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Pavelp

  • Host
Microsoft napadá svobodný software
« Odpověď #16 kdy: 15 Května 2007, 20:13:40 »
Myslim, ze ZATIM neni duvod k panice, ale v soucasnem a hlavne budoucim svete je v podstate mozne cokoliv a da se asi jen doufat - pokud vyloucime revolucni reseni, ktere je za stavajiciho stavu vyzbroje nemozne -  ze NORMALNI rozum neprohraje uplne, tomu, ze by zvitezil uz ja osobne neverim. Staci mi, ze cpu penize do chrtanu nejake obskurni organizaci s nazvem OSA. To je princip presumpce viny dovedeny k dokonalosti, protoze na jeho zaklade ziskavaji bezpracne penize, nikoliv nekoho trestaji.

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Microsoft napadá svobodný software
« Odpověď #17 kdy: 15 Května 2007, 21:13:43 »
Mě teď OSA taky pěkně naštvala...
Tisk jsem v CopyGeneral barevně fotky své kamarádky (je fotografka a potřebovala k těm fotkám připsat nějaké texty)
Za každou fotku 30 haléřů jako autorský poplatek...
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Microsoft napadá svobodný software
« Odpověď #18 kdy: 15 Května 2007, 21:17:48 »
Citace: Kačer
Ovšem situace se neustále vyvíjí
http://zive.cz/h/Bleskovky/AR.asp?ARI=134973
Impérium vrací úder :D.

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Microsoft napadá svobodný software
« Odpověď #19 kdy: 15 Května 2007, 21:44:04 »
Citace: jakub.lucky
Mě teď OSA taky pěkně naštvala...
Tisk jsem v CopyGeneral barevně fotky své kamarádky (je fotografka a potřebovala k těm fotkám připsat nějaké texty)
Za každou fotku 30 haléřů jako autorský poplatek...
Cože? To je normálně krádež. Mně zase nadzvedlo, že jsem koukal na USB flash disk za 700 kč a z toho 30 kč tenhle poplatek, za co????????? (Vím že to tak je dlouho, ale pěkně mě to vytočilo)
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Microsoft napadá svobodný software
« Odpověď #20 kdy: 16 Května 2007, 07:55:03 »
Začíná to vypadat tak, že budu veřejně prohlašovat, že v příštích volbách dám hlas té straně, která zruší OSA a současně přehodnotí autorský zákon...
Have you tried turning it off and on again?

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Microsoft napadá svobodný software
« Odpověď #21 kdy: 16 Května 2007, 08:28:43 »
No slyšel jsem že peníze z těchto nákladů dostává nějaká česká organizace do které se přihlašují autoři. Tato organizace přerozděluje tyto náklady podle asi počtu zaevidovaných položek a autory vyplácí.
Mě by zajímalo když tam přijdu s nějakýma věcma (své programy) nebo svůj deník a řeknu že chci vyplácet autorský poplatek, zda mě registrují a budou vyplácet. Potom bych prolez všechno co mám a šel bych je tam vymlátit kůže líné. Co si myslíte, šlo by to takto?
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Microsoft napadá svobodný software
« Odpověď #22 kdy: 16 Května 2007, 09:02:06 »
Kvůli poplatkům OSA jsme plakali na fóru už tady.
Moc s tím dělat nelze, ale už jste napsali třeba svému senátorovi? Ja ještě ne, ale snad se k tomu dokopu to brzo napravit :).
Sice si od toho nic neslibuju, ale jak v tom odkazovaném vlákně napsal Ondra Surý, nedělat mlčící masu.

Petr Odut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
Microsoft napadá svobodný software
« Odpověď #23 kdy: 16 Května 2007, 12:27:31 »
Každopádně v Evropě jsou softwarové patenty neplatné, takže Microsoft si může kvákat co chce :D

gusty32

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
    • Break Monopoly
Microsoft napadá svobodný software
« Odpověď #24 kdy: 16 Května 2007, 16:06:05 »
Citace: xodut
Každopádně v Evropě jsou softwarové patenty neplatné, takže Microsoft si může kvákat co chce :D
Souhlas.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.