Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Xubuntu 7.04 na Thinkpad R40e  (Přečteno 1583 krát)

radis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Xubuntu 7.04 na Thinkpad R40e
« kdy: 06 Května 2007, 21:10:55 »
Ahoj sem zacatecnik a jak to tak byva, potrebval bych poradit. Nainstaloval sem na tento notebook Xubuntu 7.04, drive sem na nem vyzkousel SuseOpen 10.0,Kubuntu 6.06 bez problemu, ale tento uz tak v pohode neni. Pri startu systému mi trvá snad pět minut nez se pohne ze Starting Hadware abstraction Layer Hard a po prihlaseni do systemmu se mi zasekava kurzor mysi a i kdyz cokoliv pisu, tak je to o nervy. Notebook ma 256MB ram a gk ATI Radeon 330M, zkousel     sem  tento postup http://wiki.ubuntu.cz/Grafické_karty_ATI?highlight=%28ati%29 , ale kdyz do xorg.conf misto ati napisu flgrx , tak mi nenastartuje graf. prostredi. Pokousel sem prohledat ruzna fora, ale reseni tohoto problemu sem nenasel, dekuji za pomoc, jakekoliv doplnujici informace rad poskytnu,ale az zitra. Diky

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Xubuntu 7.04 na Thinkpad R40e
« Odpověď #1 kdy: 06 Května 2007, 21:22:15 »
1) Evidentně je někde chyba v HALu... stává se vám to při každém zapnutí? že to bootuje tak dlouho?

2) Jak jste instaloval ty ovladače? Ve Feisty je na to "Restricted Drivers Manager" který to udělá za vás
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

radis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Xubuntu 7.04 na Thinkpad R40e
« Odpověď #2 kdy: 07 Května 2007, 07:29:32 »
tak HAL mi startuje takhle dlouho vzdy, ted sem to schvalne meril a jsou to temer 3 minuty, zadne ovladace jsem neinstaloval mimo ATI pres vyse zmineny postup, jinak kdyz spustim Restricted Drivers Manager, tak mi napise hlasku "Vas hardware nepotrebuje zadne nesvobodne ovladace" a ukonci se. Jeste doplnim, ze kurzor nebo psani se zasekava tim vice, cim vice je aplikaci spustenych, staci prohlizec a terminal.

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Xubuntu 7.04 na Thinkpad R40e
« Odpověď #3 kdy: 07 Května 2007, 09:02:41 »
No, hardware není nic moc ale je to divný...
Ten HAL si říká o opravu, ale bohužel mě nenapadá žádný postup...
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

radis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Xubuntu 7.04 na Thinkpad R40e
« Odpověď #4 kdy: 07 Května 2007, 09:24:29 »
tak ted to schvalne zkousim jeste instalovat na stary pc (celeron 566MHZ a 256ram, chipset I810) a pritom si uvedomuji, ze kdyz sem spustil na ntb livecd, tak se mi uz kurzor pri pohybu zasekaval, ale rikal sem si, ze se system nacita z CD, ale na tom starem pc je to v pohode. Na tomto ntb sem drive mel nainstalovano pred tim kubuntu 6.10(to bylo v poho) a pak sem dal upgrade na 7.04 a s tim byly ty same problemy, tak jsem zkusil cisty reinstal na XUbuntu, ktere je pro pomalejsi systemy, ale to mozna chyba verze 7.04?

xpecharon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Xubuntu 7.04 na Thinkpad R40e
« Odpověď #5 kdy: 20 Května 2007, 08:30:31 »
Mel jsem stejny problem po instalaci Ubuntu 7.04. Staci vypnout v services acpid a apmd. Je to obecna chyba na IBM Thinkpad R40e.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.