Ostatní > Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS

Jak na Linux -- pár rad začátečníkům pro přežití..

<< < (2/6) > >>

Smolík:
Je tam napśano jestli používají RPM nebo DEB ? Je to jen u Debianu a Ubuntu, myslím, ale příjde mi to jako důležitá věc. Nebo aspoň z čeho vychází Fedora, Mandriva, Suse. Jinak se mi to líbí. Jen to rozdělení, je takové složité, moc jsem to nepobral ;)

EDIT: Možná jsem se spletl, už si to moc nepamatuju :) Já bych takový článek nenapsal, bych se v tom zamotal a opakoval tam věci :)

Vojtěch Trefný:
Četl jsem to, ale musím říci, že se mi to nelíbí a to hlavně tyto body a věci:
- disk a jeho dělení → zbytečně skožité a rozvláčné, začátečník se v tom jedině ztratí
- záloha nastavení programů → nepotřebné pokud se dělá záloha /home
- záloha /home → zbytečně složitě podané a učit začínajícího uživatele pracovat se svým domovským adresářem pomocí echo je s prominutím kravina
- restart grafického prostředí → slyšel jste již někdy o Ctrl+Alt+Backspace???
- připojování /home při reinstalaci → je vidět že jste nejspíš Ubuntu nikdy neinstaloval, jinak byste věděl, že instalátor umí vymoženost jménem přípojné body...
- chyby → dokážu pochopit chyby, ale tvary "volnej", "bejt", "by jsme"... jsou příšerné

S čistým svědomím tento článek nemohu doporučit pro začátečníky, a také proto ho přesunu do jiné, vhodnější kategorie.

dumi:
ja som sa bohužiaľ tiež po peknom úvode začal topiť a sice som to dočítal až do konca, ale obávam sa, že napriek tomu, že linux mám ako jediný systém, tak druhej polke článku som vôbec nerozumel a aj keď som už niektoré z tých činností robil, tak nikdy nie takýmto spôsobom. druhá polovica článku pre mňa ostáva záhadou.
podľa mňa je z toho silne cítiť, že to píše človek, ktorý systému úžasne rozumie a chce všetky svoje vedomosti predať začiatočníkom, bohužial všetky naraz a tak sofistikovane, že je to až neuchopiteľné.

locki:
to s tema diska ma jsem tezce nepobral a nepochopil a to jsem ubuntaka instaloval asi 10x na ruznych strojich s rozdelaovanim atd ...
to home ...

tolik textu k nicemu

nettezzaumana:
Vážený Vojtechu.t. Máte pravdu, o ctrl+alt+backspace jsem v životě neslyšel, děkuji za informaci a Ubuntu a ani jiný Linux jsem nikdá neinstaloval. Měl jsem v noci pouze sen, ve kterém jsem si četl tento článek a něco mi říkalo, že by to mohlo začátečníkovi pomoci. Vlastně do Linuxu vůbec nevidím a sám používám Vistu. Rovněž oceňuji Vaši snahu přesunout můj článek do vhodnější kategorie, kde z něj bude větší užitek (předpokládám, že máte na mysli .Trash). Na závěr si dovolím citovat Vaší velkolepost (samozřejmě vypíchnutou jako "důležité čtěte"):

"9. Když vám někdo dá nějaký návod, jak problém řešit, napište jak to dopadlo! Nic tak neznechutí, jako když se snažíte a tazatel se ani nenamáhá to zkusit."

Není tohle náhodou podobné?

A ještě k začátečníkům, echu a proměnným si dovolím citovat jednoho velikána open source, jistě budete vědět o co jde:

"If you think your users are idiots, only idiots will use it."

Drahý Vojtechu.t, napište sám něco pro začátečníky, místo příspěvků typu jak se správně ptát, protože dle mého soudu, "ptaní se" mi připadá jako opravdu poslední varianta.

Zdravím

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi