Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 3D akcelerace s ATI ovladacem: Ubuntu nenabootuje  (Přečteno 1030 krát)

NBumBum

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
3D akcelerace s ATI ovladacem: Ubuntu nenabootuje
« kdy: 23 Května 2007, 09:25:46 »
Dobry den, uz asi 14 dni jsem spokojenym uzivatelem Ubuntu. Vse jsem si nastavil k obrazu svemu, ale moje vecna snaha neco vylepsovat se mi nyni nevyplatila. Pri pokusu o zprovozneni 3D akcelerace pomoci nesvobodneho ovladace ati vse probehlo uspesne (teda predpokladam, protoze to nema zadny vystup), ale po naslednem resetu a nacteni Ubuntu (ta oranzova zizala) se neobjevi nic jenom cerna obrazovka (monitor se nevypne takze do nej asi neco jde).
Mozna bych mel uvest ze predtim jsem se pokusil spustit 3D akceleraci pomoci binanarnich ovladacu (moc nechapu rozdil tak doufam ze to neni to same), ktere nefungovaly (nefungovala v nich ta akcelerace)...

jo, pouzivam Radeon 9500 pokud to ma nejaky vyznam...
Dekuji za pripadnou pomoc :)

Mimochodem kdyz uz sem pisu a zaplnuji tu misto rad bych se jeste zeptal na par malickosti, ktere jsem bouzel nikde nenasel:

- obcas se mi stava ze terminal "nedokonci operaci" (neobjevi se radek se jmenem pocitace), zajima me jestli vypnuti konzole znamena vypnuti i prave probihajicich/spustenych operaci (asi v konzoli)?

- nepovedlo se mi rozjet 5.1 zvuk(podle navodu zde na webu), pravdepodobne neco delam spatne, ale jako reseni me napadlo nainstalovat originalni ovladace k moji zvukovce (na prilozenem CD svete div nejake opravdu jsou, bohuzel nevim jak je nainstalovat (zatim vse jsem resil pres baliky) - maji priponu *.tar.gz a v winxp se tvari jako nejaky archiv. Doporucujete nainstalovat prilozene ovladace (pripadne jak) nebo se v tom skusit jeste chvili rypat ?:)
edit: funguje mi to jakoby 4.0 (a jsem si jisty ze upravy jsem delal na 5.1)

- ve Win XP jsem si dost zvyknul na to, ze kdyz kliknu do kterekoliv kolonky kde se neco musi vyplnovat (adresa v FF, vyhledavani google, zadavani cesty pri instalu a mnoho dalsich) obsah vyplnovane kolonky se oznaci a pri naslednem psani se nemusi se mazat - nejde to nejak aktivovat i v Ubuntu?

- pocitac pouzivam jenom ja, nejde nejak vypnout nutnost prihlaseni se po kazdem restartu Ubuntu (nemluvim o nutnosti prihlasit se pri nejakych zavaznych zmenach)?

- je mozne se spojit (sdileni souboru) s pocitacem pouzivajici win XP, pripadne jak?

Trosku jsem se rozepsal za coz se omlouvam, kazdopadne budu vdecny za jakoukoliv pomoc .
« Poslední změna: 13 Prosince 2007, 20:36:17 od Anna Taliánová »

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
3D akcelerace s ATI ovladacem: Ubuntu nenabootuje
« Odpověď #1 kdy: 23 Května 2007, 10:38:27 »
1/ nastarujte v zachrannem rezimu, obnovte puvodni nastaveni xorg (dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg)
2/ pokud aplikace spustena z terminalu nebyla presmerovana na pozadi, ukonci se s ukoncenim terminalu
3/ FF v linuxu funguje stejne jako ve Windows - je to stejny program, kompilovany ze stejnych zdrojovych kodu
4/ moznost automatickeho prihlasovani je vastaveni systemu (horni menu Gnome)
5/ samozrejme, sdileni slozek a tiskaren mezi Linuxem a Windows je mozne, nastroj ktery toto umoznuje se jmenuje samba (navody jsou zde ve foru i na wiki)

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
3D akcelerace s ATI ovladacem: Ubuntu nenabootuje
« Odpověď #2 kdy: 23 Května 2007, 11:00:45 »
O přenosu profilu Firefoxu se píše zde
http://proc.linux.cz/prevod-dat.html
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.