Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problém s instalací Ubuntu 7.04  (Přečteno 1066 krát)

Endli

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
problém s instalací Ubuntu 7.04
« kdy: 29 Května 2007, 21:42:43 »
Mám na počítači WinXP a chtěl bych zkusit Ubuntu 7.04 nainstalovat k němu.Po hodně dlouhé době se mi podařilo na disku vytvořit EXT3 s mount point "/" 11597MB a SWAP 1044MB a hned na to přišel další problém.Došel jsem přes zadání jména a hesla až k obrazovce,kde je tlačítko INSTALL a hned po jeho zmáčknutí se mi objeví hláška: instalátor potřebuje provést změny do tabulky oddílů, ale nemůže, protože oddíly připojené k následujícím přípojným místům nemohly být odpojeny:

/media/HITACHI\040C /media/HITACHI\040D

Prosím uzavřete všechny aplikace používající tyto přípojná místa.

Chcete, aby instalátor zkusil znovu odpojit tyto oddíly?

Pak mám možnost jít zpět nebo pokračovat a tím se dostanu opět k rozdělování disku.Když udělám rozdělení znovu,dopadne to stejně.
Nevíte,čím to může být?

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Endli

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
problém s instalací Ubuntu 7.04
« Odpověď #2 kdy: 29 Května 2007, 21:56:41 »
Tenhle návod jsem už četl a jediný rozdíl byl u mě v tom,že se mi neukázala obrazovka z bodu 8 s těmi připojovacími body.Ty jsem ale nastavil pomocí pravého tlačítka.Došel jsem až k poslednímu bodu,kde návod končí a hned po něm se mi objevila ta hláška.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
problém s instalací Ubuntu 7.04
« Odpověď #3 kdy: 29 Května 2007, 22:43:33 »
Tento návod právě předělávám. Ale jde to pomalu, takže to nějakou dobu ještě nebude. Pokusím se to pak otestovat...

Nesmíte mít otevřený žádný program, který sahá na data na onom disku. Tzn. Nautilus (průzkumník).

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Jakub Kocourek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
problém s instalací Ubuntu 7.04
« Odpověď #4 kdy: 30 Května 2007, 10:09:04 »
Občas se mi stávalo, že některé oddíly se po formátování automaticky připojily. Zkuste se podívat do /etc/mtab, zda nedí nějaké sdx, hdx zařízení připojeno. Nepřipojujte raději ani flash disky, externí machaniky, čtečky karet,...
Pokud to nepomůže, zkuste "alternate" verzi instalace (je potřeba stahnout alternate cd).

Jakub

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.