Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: čtečka karet není po startu PC někdy přístupná  (Přečteno 1664 krát)

bazantik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
čtečka karet není po startu PC někdy přístupná
« kdy: 06 Srpna 2007, 16:15:35 »
Dobrý den,
zkoušel jsem řešení najít na tomto fóru i na zahraničních webech, ale nic jsem nenašel.

Mám Ubuntu 7.04 a potřeboval bych poradit s integrovanou USB čtečkou karet. Problém je v tom, že čtečka je po zapnutí počítače někdy přístupná, někdy ne. Když po zapnutí PC není dostupná, pomůže někdy dát do DVD mechaniky DVD-RW a to přemazat, někdy mi pomohlo vložit do mechaniky filmové DVD - v těchto případech se najednou čtečka zpřístupnila. Někdy ale tyto postupy nepomáhají a věci z karty musím kopírovat přes foťák připojený USB kabelem (přes USB 1.0...).

Nevím kde je chyba, protože čtečka evidentně funguje, nepotřebuji tedy instalovat nějaké ovladače. Nevíte jak docílit toho, aby byla čtečka přístupná po každém startu počítače? Čtečka je bohužel častěji "nepřístupná" než "přístupná".

Bohužel se mi nepodařilo zjistit přesný název ani výrobce. V "manuálu" na CD s ovladači je uvedeno "Multi-slot Card Reader", používá rozhraní USB 2.0. Na tomto CD je také postup, jak USB čtečku zprovoznit pod Linuxem, ale jednak je to na mě bohužel složité a jednak čtečka pod Linuxem někdy funguje, takže by ji nemělo být třeba nějak "speciálně" zprovozňovat.

Jen na okraj, pod Win XP čtečka funguje pokaždé.


Děkuji za odpověď, pěkný den.

Martin

filo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
čtečka karet není po startu PC někdy přístupná
« Odpověď #1 kdy: 06 Srpna 2007, 17:25:12 »
Mám podobný problém s externí čtečkou 8-1. Někdy se nadetekuje, jindy ne, někdy pomůže ji připojit prázdnou a až pak do ní vrazit kartu, někdy naopak nechat kartu vloženou a provést restart ... jsou to záhady.
MSI KT3 Ultra, Athl XP 2000+, GF4MX440, SBLive Value, LG 4167B - Prosím NEVYKAT

vadimo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 891
    • Linux Tips & How to
čtečka karet není po startu PC někdy přístupná
« Odpověď #2 kdy: 06 Srpna 2007, 18:10:21 »
Nepomohlo by bootovanie s voľbou: irqpoll?
Asus A6M - Ubuntu 7.10
Asus wl500b
IPBOX 200 - na ceste

bazantik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
čtečka karet není po startu PC někdy přístupná
« Odpověď #3 kdy: 06 Srpna 2007, 19:40:58 »
Teď jsem to zkusil, ale bohužel to nepomohlo...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.