Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Napadeni tvtime a PC pres tv vstup  (Přečteno 6786 krát)

giftman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Napadeni tvtime a PC pres tv vstup
« kdy: 02 Srpna 2007, 19:09:51 »
Dnes jsem zaregistroval napadení přes kabel s odpojenou siti a to se spuštěným programem tvtime. Obraz zmizel. Zvuk šel ale v horní řádce v rámečku se mnou začal kdosi komunikovat. Při každém novém puštění (opakovaně, když jsem to zjistil) mi vždy napsal nový text. Takto jsem si s nim hrál asi půl hodiny a už mu to brnkalo na nervy. Netušil, že si jeho zprávy fotím. Co je však důležité. Chce to informovat jádro komunity, bud je vadné jádro v oblasti obsluhy modulu pro saa 7134 (73) nebo je vadný program tvtime. Možná obojí. Je tu riziko a dost vážné!!! Kdo máte možnost komunikovat s programátory v uvedené oblasti, dejte jim zprávu. Vstup do PC přes TV kartu.  A dejte komunitě zprávu Můžu poslat foto na vyžádání. Email giftmanster@gmail.com Giftman

thiemel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • http://www.wifizabreh.net
Napadeni tvtime a PC pres tv vstup
« Odpověď #1 kdy: 03 Srpna 2007, 00:34:31 »
Ahoj,
pošli mi, prosím ty sreenshoty na thiemel(zavináč)centrum.cz. Prakticky PC přes TV kartu nejde napadnou - komunikace by byla jen jednosměrná, tudíž by "útočník" nemohl zpětně zjišťovat, co se s tvým PC děje.

Pak se k tomu vyjádřím.
sorry, není čas sledovat toto fórum :-(
Gentoo : desktop 64bit : AMD X2 6400 + x1200
Ubuntu 7.10 : desktop 64bit : ( MSI-S270@Turion MT32 + x200m # Dell Optiplex 745@Core2Duo + x1300 ) Debian 4.0 : server 64bit : AMD X2 3800 Ubuntu 6.10 : server 32bit : Via Nehemiah PD1000

giftman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Napadeni tvtime a PC pres tv vstup
« Odpověď #2 kdy: 03 Srpna 2007, 08:32:21 »
Pošlu. Musim stahnout z foto. ale včera po asi dvou hodinach provozu se ukazala ikona na aktualizaci. Potvrdil jsem a začal problém s tím, že nemohu otevřít aktualizaci ani otevřít nabídku Přitat/Odebrad, tedy dává mi to chybu oboje, že " nemohu ziskat zámek /var/cache/apt/archives/loock-open (11 Resource temporarily unavailable) nemohu zamknout adresář pro stahování" A to přesto, že postupuji dle pokynu a jak "sudo apt-get update" a následně "sudo apt-get install -f" a rovněž tak v Symapticu mi to dava stále stejnou chybu. V Synaptiku mi to najde vadný soubor javas balíčku pro firefox, ale nejde pro uvedenou hlášku odstranit.  Poradíte, jak z tohoto ven? Díky. Ps pochopitelně za jak v řádkovém režimu, tak v Symapticu jse přihlášen jako root.

thiemel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • http://www.wifizabreh.net
Napadeni tvtime a PC pres tv vstup
« Odpověď #3 kdy: 03 Srpna 2007, 14:35:13 »
Citace: nazir
BTW ty fotky by možná zajímaly víc lidí (je to dost zvláštní situace, viz thiemel), můžeš je uploadnout třeba na http://www.tinypic.com/, nebo na picasu (když máš už zjevně účet na gmailu) a dát sem odkazy na ně?
Nemá smysl to foto vůbec uploadovat.

Tak jsem se na to mknul a jedná se pouze o "feature" programu tvtime.

V záhlaví okna se zobrazí "název programu/okna". U TVTIME se konkrétně jedná (jednalo) o tento text:

Kód: [Vybrat]
tvtime[10]: nejaky citat, napriklad *s velkou silou prichazi i velka zodpovednost*Uvedené citáty můžete nalézt zde:

http://www.krugle.com/examples/p-ZrdTOL5auHO8F793/taglines.h

Takže se jedná o planý poplach :D
sorry, není čas sledovat toto fórum :-(
Gentoo : desktop 64bit : AMD X2 6400 + x1200
Ubuntu 7.10 : desktop 64bit : ( MSI-S270@Turion MT32 + x200m # Dell Optiplex 745@Core2Duo + x1300 ) Debian 4.0 : server 64bit : AMD X2 3800 Ubuntu 6.10 : server 32bit : Via Nehemiah PD1000

giftman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Napadeni tvtime a PC pres tv vstup
« Odpověď #4 kdy: 03 Srpna 2007, 21:57:21 »
Tak mi napiš, proč tvtime nefunguje ani pro přeinstalování, proč nelze provést aktualizaci ani vstoupit do instalace/odinstalace programů, proč nejde odstranit ani přes terminál příkazy sudo apt-get update /install -f či přes Synaptic problém s vadným balíčkem java? Jak jsem psal v předchozím? A k těm textům. Mám tento program nainstalovaný na jiném systému, než Ubuntu. Zatím bez problémů a hlavně, žádné texty se tam nestřídají. Není ten tvůj názor jen velice laickým postřehem? Nebo je to tak, že víš o co zde jde a nechceš, aby se o tomto problému vědělo, neboť využíváš také tohoto trojského koně pro kontrolu jiných PC? Vím, že jsou to tvrdá slova. Ale má letitá zkušennost v této oblasti IT mne vede spíše k opatrnosti, než věřit, že PC je v pořádku, přesto, že vše dotvrzuje, že není? Nechci Tě urážet, ale Tvá odpověď mne, jak vidíš, hrubě neuspokojila.

giftman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Napadeni tvtime a PC pres tv vstup
« Odpověď #5 kdy: 03 Srpna 2007, 22:09:13 »
Ještě dovětek. Už jsem trochu vychladnul. Je fakt, že ten text se objevuje i na jiném systému, který jsem nyní spustil a je tam. Takže se za to omlouvám. Thimel má možná pravdu, ohledně těch textů. Ještě jednou omluva. Ale proč se stala při výpadku obrazu tvtime ta chyba a navíc ji nelze odstanit běžným způsobem? Nechci se nikoho dotknout, ale žijeme v Čechách a ne všichni jsou korektní. Mám bohaté zkušennosti. A s ohledem na principy společenství Linuxu, které stojí na na vzájemné pomoci a informovanosti, by byl

giftman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Napadeni tvtime a PC pres tv vstup
« Odpověď #6 kdy: 03 Srpna 2007, 22:18:31 »
nekorektní postup přímým porušením těchto pravidel vzájemné kolegiality.  Prosím tedy, víte-li někdo, jak problém vyřešit, poraďte.

Pavelp

  • Host
Napadeni tvtime a PC pres tv vstup
« Odpověď #7 kdy: 03 Srpna 2007, 22:30:21 »
Takze se nam predvedl temer klasicky, skoro "vyukovy" FUD.
V prvni rade si dejte do poradku system, vycistete instalaci, navodu na "force" odebrani, nebo zkonfigurovani  baliku je tady i na wiki spousta. Az to budete mit, popiste citelne, o co se pokousite a uvedte informace o systemu. Vzhledem k Vasim bohatym zkusenostem se to jiste povede.

thiemel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • http://www.wifizabreh.net
Napadeni tvtime a PC pres tv vstup
« Odpověď #8 kdy: 03 Srpna 2007, 22:30:41 »
Citace: giftman
nekorektní postup přímým porušením těchto pravidel vzájemné kolegiality.  Prosím tedy, víte-li někdo, jak problém vyřešit, poraďte.
:D

Další "netrpělivý" windowsák :)
Já býval taky takový. (V poslední době jsem se choval podobně, když jsem instaloval Gentoo a něco mi nefungovalo tak, jak jsem si představoval - vždy byla ale chyba ve mě).

Takže napiš, co máš za hardware, verzi Ubuntu, verzi tvtime, přesné příznaky problému, tzn. co to dělá, jak se to chová, co to vypisuje za (chybové) hlášky.
sorry, není čas sledovat toto fórum :-(
Gentoo : desktop 64bit : AMD X2 6400 + x1200
Ubuntu 7.10 : desktop 64bit : ( MSI-S270@Turion MT32 + x200m # Dell Optiplex 745@Core2Duo + x1300 ) Debian 4.0 : server 64bit : AMD X2 3800 Ubuntu 6.10 : server 32bit : Via Nehemiah PD1000

thiemel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • http://www.wifizabreh.net
Napadeni tvtime a PC pres tv vstup
« Odpověď #9 kdy: 03 Srpna 2007, 22:35:42 »
Citace: giftman
Pošlu. Musim stahnout z foto. ale včera po asi dvou hodinach provozu se ukazala ikona na aktualizaci. Potvrdil jsem a začal problém s tím, že nemohu otevřít aktualizaci ani otevřít nabídku Přitat/Odebrad, tedy dává mi to chybu oboje, že " nemohu ziskat zámek /var/cache/apt/archives/loock-open (11 Resource temporarily unavailable) nemohu zamknout adresář pro stahování" A to přesto, že postupuji dle pokynu a jak "sudo apt-get update" a následně "sudo apt-get install -f" a rovněž tak v Symapticu mi to dava stále stejnou chybu. V Synaptiku mi to najde vadný soubor javas balíčku pro firefox, ale nejde pro uvedenou hlášku odstranit.  Poradíte, jak z tohoto ven? Díky. Ps pochopitelně za jak v řádkovém režimu, tak v Symapticu jse přihlášen jako root.
Co se tohoto problému týče, tak už je puštěn nějaký program, který pracuje s balíčky.
Pokud máš třeba puštěný Synaptic a chceš pustit apt-get, bude ti to hlásit chybu. Pokud máš Kubuntu, může být problém v tom, že máš puštěný KDEčkovský program pro správu aktualizace, který to může způsobovat. Teoreticky by pomohlo odhlášení z KDE/Gnome a přihlášení do terminálu - pak by mělo apt-get fungovat.
sorry, není čas sledovat toto fórum :-(
Gentoo : desktop 64bit : AMD X2 6400 + x1200
Ubuntu 7.10 : desktop 64bit : ( MSI-S270@Turion MT32 + x200m # Dell Optiplex 745@Core2Duo + x1300 ) Debian 4.0 : server 64bit : AMD X2 3800 Ubuntu 6.10 : server 32bit : Via Nehemiah PD1000

giftman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Napadeni tvtime a PC pres tv vstup
« Odpověď #10 kdy: 04 Srpna 2007, 11:38:53 »
Děkuji Ti Thiemele, dal jsi mi "lekci" v dobrem příistupu k někomu, kdo je v nouzi. Jak jsem kritizoval, nyní chválím. Dívám se nyní sem přes spuštěné SuSE. Ten používám již více jak rok. A před tím jsem prošel nějaké, vím jaké, ale nechci zdržovat, jiné OS Lunuxu. Nejsem tedy nový přecházející z MS Windows. I když jsem na něm vyrostl a to již první kroky byly na dnes prehistoricke verzi 3.01. :-) a předtím tak v poč. osmdesátých letech na domácím Atari 800, pokud je tu nějaký pamětník jako já, tedy "stará páka".
Co se týká technických dat. Ubuntu 7.04. HW Pentium 4, takt 2GHz, RAM 1Gb, HDD 80GB, nvidia, tv-deska LiveView FlyDVB Trio.
Takže počátky prvních seznamovacích potíží s Linuxem mám tak trochu za sebou. Netroufám si o sobě tvrdit, že jsem nšějaký guru, ani náhodou. Jen už jsem trochu "otlučený" začátečník Lunuxu. :-) Podívám se na ty odkazy a budu se řídit Tvými radami. A děkuji ještě jednou za Tvůj trpělivý přístup. Díky.

giftman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Napadeni tvtime a PC pres tv vstup
« Odpověď #11 kdy: 04 Srpna 2007, 11:42:48 »
Na verzi TVTime se musím přepnou do Ubuntu. Proto nebyla ta odpověď kompletní.

thiemel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • http://www.wifizabreh.net
Napadeni tvtime a PC pres tv vstup
« Odpověď #12 kdy: 04 Srpna 2007, 12:12:07 »
Citace: giftman
Děkuji Ti Thiemele, dal jsi mi "lekci" v dobrem příistupu k někomu, kdo je v nouzi. Jak jsem kritizoval, nyní chválím. Dívám se nyní sem přes spuštěné SuSE. Ten používám již více jak rok. A před tím jsem prošel nějaké, vím jaké, ale nechci zdržovat, jiné OS Lunuxu. Nejsem tedy nový přecházející z MS Windows. I když jsem na něm vyrostl a to již první kroky byly na dnes prehistoricke verzi 3.01. :-) a předtím tak v poč. osmdesátých letech na domácím Atari 800, pokud je tu nějaký pamětník jako já, tedy "stará páka".
Co se týká technických dat. Ubuntu 7.04. HW Pentium 4, takt 2GHz, RAM 1Gb, HDD 80GB, nvidia, tv-deska LiveView FlyDVB Trio.
Takže počátky prvních seznamovacích potíží s Linuxem mám tak trochu za sebou. Netroufám si o sobě tvrdit, že jsem nšějaký guru, ani náhodou. Jen už jsem trochu "otlučený" začátečník Lunuxu. :-) Podívám se na ty odkazy a budu se řídit Tvými radami. A děkuji ještě jednou za Tvůj trpělivý přístup. Díky.
Dobře, nejsi tedy žádný začátečník s PC, to je dobře. Co se "staré páky" týče - důležité je nezůstat "duchem v minulosti" a jít s dobou - to znamená "pořád se učit nové věci". Takový je život, s tím nic nenaděláme.

Pokud narazíš na (hardwarový) problém s OS GNU/Linux, doporučuji jej nejprve řešit přes nějaký internetový vyhledávač (osobně používám Google). Angličtina je v tomto případě obrovskou výhodou, protože 90 % problémů bývá řešeno (a vyřešeno) v angličtině.

Pokud zadáš do Google slova: LifeView FlyDVB Trio ubuntu tvtime, nebo LifeView FlyDVB Trio linux tvtime zjistíš, že nejsi sám, kdo má "problém". Pokud uvedené odkazy prolezeš, nalezneš řešení často do 10-30 minut a nemusíš čekat na fóru, než ti nědo odpoví.

Zkus třeba: http://gentoo-wiki.com/HARDWARE_saa7134

Takže pokud narazíš na problém, buď jej můžeš okamžitě řešit s "technickým centrem", což je vlastně "placená podpora", nebo jej budeš muset nejdříve hledat na internetu, a teprve až pak (pokud řešení nenalezneš) se obrátit na pomoc. Tak už to v "linux světě" holt chodí...
sorry, není čas sledovat toto fórum :-(
Gentoo : desktop 64bit : AMD X2 6400 + x1200
Ubuntu 7.10 : desktop 64bit : ( MSI-S270@Turion MT32 + x200m # Dell Optiplex 745@Core2Duo + x1300 ) Debian 4.0 : server 64bit : AMD X2 3800 Ubuntu 6.10 : server 32bit : Via Nehemiah PD1000

giftman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Napadeni tvtime a PC pres tv vstup
« Odpověď #13 kdy: 04 Srpna 2007, 12:15:04 »
U tvtime nevim, jak to v Ubuntu zjistit. Za uvedených problémů. Tak uvádím údaj z SuSE 10.2 - je to verze 1.0.2-39@i586.

thiemel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • http://www.wifizabreh.net
Napadeni tvtime a PC pres tv vstup
« Odpověď #14 kdy: 04 Srpna 2007, 12:17:21 »
Citace: giftman
U tvtime nevim, jak to v Ubuntu zjistit. Za uvedených problémů. Tak uvádím údaj z SuSE 10.2 - je to verze 1.0.2-39@i586.
V příkazové řádce u většiny programů funguje:
"program --version" -verze
"program --help" - základní příkazy
"man program" - textové manuálové stránky k programu
"man man" - maunálové stránky k tomu, jak program "man" obsluhovat

PS: Mrkni na mou předchozí odpověď
sorry, není čas sledovat toto fórum :-(
Gentoo : desktop 64bit : AMD X2 6400 + x1200
Ubuntu 7.10 : desktop 64bit : ( MSI-S270@Turion MT32 + x200m # Dell Optiplex 745@Core2Duo + x1300 ) Debian 4.0 : server 64bit : AMD X2 3800 Ubuntu 6.10 : server 32bit : Via Nehemiah PD1000

giftman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Napadeni tvtime a PC pres tv vstup
« Odpověď #15 kdy: 04 Srpna 2007, 12:31:17 »
No a to je problém s tou angličtinou. Jsem pasivní a mírně pokročilý začátečník. I když jsem pochopitelně "vyrůstal" s anglickými manuály a menu. ale patřím k těm dříve narozeným. O celoživotním vzdělávání vím a je jednou z mých znalostí v mé tržní hodnotě. to píšu jen proto, aby jsi nemusel "nosit dříví do lesa". :-) A to ze jsem opustil MS Win, je důkazem toho, že shora uvedený text (můj) není jen suchou teorií ale zeleným stromem života. :-) Co se týká problémů s FlyDVB vím o nich, katrtu mám již dva roky. A přispíval jsem ještě coby mrkvosák své dobré rady k problémům v instalaci. Rozchodil jsem to sám. A díky pak následných zkušenostem s SuSE 10.2 jsem dospěl k názoru, že Linux to má z vnějškového vnímání (ne tedy z pohledu SW řešení zevnitř jako programátor) ošetřeno lépe a že problémy, které se této desce připisují nejsou chybami desky ale ovladači. Ale díky za to, že jsi mi dal odkazy k Ubuntu. :-) Díky! PS. Třeba si přijdeme na chuť :-)

thiemel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • http://www.wifizabreh.net
Napadeni tvtime a PC pres tv vstup
« Odpověď #16 kdy: 04 Srpna 2007, 12:45:22 »
Citace: giftman
No a to je problém s tou angličtinou. Jsem pasivní a mírně pokročilý začátečník. I když jsem pochopitelně "vyrůstal" s anglickými manuály a menu. ale patřím k těm dříve narozeným. O celoživotním vzdělávání vím a je jednou z mých znalostí v mé tržní hodnotě. to píšu jen proto, aby jsi nemusel "nosit dříví do lesa". :-) A to ze jsem opustil MS Win, je důkazem toho, že shora uvedený text (můj) není jen suchou teorií ale zeleným stromem života. :-) Co se týká problémů s FlyDVB vím o nich, katrtu mám již dva roky. A přispíval jsem ještě coby mrkvosák své dobré rady k problémům v instalaci. Rozchodil jsem to sám. A díky pak následných zkušenostem s SuSE 10.2 jsem dospěl k názoru, že Linux to má z vnějškového vnímání (ne tedy z pohledu SW řešení zevnitř jako programátor) ošetřeno lépe a že problémy, které se této desce připisují nejsou chybami desky ale ovladači. Ale díky za to, že jsi mi dal odkazy k Ubuntu. :-) Díky! PS. Třeba si přijdeme na chuť :-)
OK :)

Jinak ještě jedna rada (možná to už víš, ale opakování je matka moudrosti):
Pokud ti nejede nějaký hardware, je to problém kernelu (Linux). Pokud ti nejde/padá nějaký program, je to často chyba samotného programu (GNU). Co se "klikacích" programů týče, tak ty bývají "uživatelským rozhranním" (frontent) pro "konzolové programy" (backend). Většinou to bývá tak, že pokud chceš udělat něco "složitějšího", tak ti na to frontend stačit nebude a budeš muset použít příkazovou řádku/konzoli a pracovat tam. A pokud ti nejede nějaký program pracující s hardware, bývá často problém v ovladačích HW (kernel), nebo v právech přístupu k hardware (a nebo prostě program s daným typem HW pracovat neumí, což ale nebývá tak často - spíše pracuje, ale neumí všechny funkce). Co se distribucí týče, tak běžnému uživateli grafického prostředí příjde, že "na počítači nevidí rozdíl", vidí ho ovšem v "přístupu k uživateli a požadavcích na něj kladených".
sorry, není čas sledovat toto fórum :-(
Gentoo : desktop 64bit : AMD X2 6400 + x1200
Ubuntu 7.10 : desktop 64bit : ( MSI-S270@Turion MT32 + x200m # Dell Optiplex 745@Core2Duo + x1300 ) Debian 4.0 : server 64bit : AMD X2 3800 Ubuntu 6.10 : server 32bit : Via Nehemiah PD1000

giftman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Napadeni tvtime a PC pres tv vstup
« Odpověď #17 kdy: 04 Srpna 2007, 17:19:17 »
Děkuji za pokračování komunikace. to moje úvodní upozornění bylo sice krátké, ale odvíjelo se to od toho, že mi z pohledu obrazu šlo na tvtime lépe na Ubuntu Studio (7.04) než na SuSE 10.2 (kde jsem to měl nainstalované ještě i na předchozí verzi 10.1). Běželo mi to na Ubuntu tedy asi dva, tři měsíce, upřesňuji od jeho první instalace tj. když vyšlo Ubuntu Studio.  To už mi to mnoho měsíců běželo na SuSE 10.2. Takže to není z mé nezkušenosti a počáteční praxí s tímto programem tvtime (připadně i jiné ale tvtime je nejlepší), ale proto, že závada se projevila po několikahodinovém provozu na Ubuntu a komplikace začaly po sobě následovat. Popsal jsem, jak jsem problém postupně řešil. Mám jisté problémy s tímto státem, mám věci i u Evropského soudu ve Štrasburku a ty problémy trvají již více než šest let! Byly to právě útoky vždy v rozhodující době před soudními jednáními, kdy docházelo k napadení mého PC. A to jsem byl ještě Mrkvosák. S nainstalovanými XP-čky. To mě vlastně donutilo vyzkoušet Linux. A tak jsem začal zkoušet, před lety. Usídlil jsem se na SuSE. Kamarád mě přemlouval na Ubuntu. Odolával jsem. Když se ale objevilo Ubuntu pod reklamní kampaní na verzi Studio letos v dubnu, květnu s tím, že je to orientované na multimédia, a zde já jsem vášnivým koníčkářem, :-), vyzkoušel jsem a zůstal s nainstalovanou verzí na jiném zásuvném HD. A celou tuto dobu bez problémů. Už jsem si říkal. že je Ubuntu stabilnější a odolnější než SuSE. Je pravdou, že SuSE, přes problémy s ním v počáteční fázi vývoje, jsem si omakal lépe. Právě přes problémy. :-) Ano, jak píšeš, opakování je matkou moudrosti a dodávám, že chybami se člověk učí. Tedy díky za chyby. Ale vždycky zaskočí. :-( No, a pro ty zkušenosti z útoků přes síť a na základě toho, co a jak se dělo u mě na HD u Ubuntu mne samozřejmě napadlo, že někdo prolomil ochranu a hrabal se mi v PC. V té inkriminované době od spuštění jsem totiž nic neinstaloval, nečinil žádné pokusy či úpravy na systému, jen uživatelské práce. A proto ta má jednoznačně definovaná úvaha o vnějším napadení. Jsem totiž zase v aktivní činosti, kde navíc přes státní zastupitelství a Kriminální policii již nějakou dobu prokazuji trestní počínání člověka, který byl původně v našem vrcholovém orgánu podnikatelského seskupení. A já zde jsme statutárním zástupcem. Takže se nediv. Mám i zde bohaté zkušennosti jak v tom dobrém, tak v tom zlém. Velice dobře vím, co je právní prostředí v České republice! Tolik na vysvětlenou. Zatím studuji zdroje. Abych tzv. hloupostmi neotravoval. Ale dám vědět, jak jsem se s tímto popral. Tedy odstranění potíží (popsaných) v Ubuntu. Zůstaňme, prosím, takto ve spojení. Třeba budu ještě potřebovat radu zkušenějšího pro Ubuntu. Díky.

giftman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Napadeni tvtime a PC pres tv vstup
« Odpověď #18 kdy: 06 Srpna 2007, 16:37:23 »
Problemy přetrvávají
výpis v pokusu odstranit vadny baliček

# apt-get remove j2re1.4-mozilla-plugin
Čtu seznamy balíků... Hotovo
Vytvářím strom závislostí
Čtení stavových informací... Hotovo
Následující balíky byly nainstalovány automaticky a nejsou již zapotřebí:
  linux-headers-2.6.20-15-generic linux-headers-2.6.20-15
Použijte 'apt-get autoremove' pro jejich smazání.
Následující balíky budou ODSTRANĚNY:
  j2re1.4-mozilla-plugin
0 aktualizováno, 0 nově instalováno, 1 k odstranění a 25 neaktualizováno.
1 instalováno nebo odstraněno pouze částečně.
E: Nemohu získat zámek /var/cache/apt/archives/lock - open (11 Resource temporarily unavailable)
E: Nemohu zamknout adresář pro stahování

Stejná hláška se vypisuje na jakýkoliv příkaz, který se týka knihovny instalování programů

giftman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Napadeni tvtime a PC pres tv vstup
« Odpověď #19 kdy: 06 Srpna 2007, 16:42:16 »
opakovaně spoštím  a obdobné hlášky jsiou zde uvedené běžné:

sudo apt-get install --reinstall update-manager
Čtu seznamy balíků... Hotovo
Vytvářím strom závislostí
Čtení stavových informací... Hotovo
update-manager nastaveno pro ruční instalaci.
Pro opravení následujících můžete spustit `apt-get -f install':
Následující balíky mají nesplněné závislosti:
  j2re1.4-mozilla-plugin: Závisí na: j2re1.4 ale nebude se instalovat
E: Nesplněné závislosti. Zkuste spustit 'apt-get -f install' bez balíků (nebo navrhněte řešení).

giftman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Napadeni tvtime a PC pres tv vstup
« Odpověď #20 kdy: 06 Srpna 2007, 16:44:38 »
apt-get -f install
Čtu seznamy balíků... Hotovo
Vytvářím strom závislostí
Čtení stavových informací... Hotovo
Opravuji závislosti... Hotovo
Následující balíky byly nainstalovány automaticky a nejsou již zapotřebí:
  linux-headers-2.6.20-15-generic linux-headers-2.6.20-15
Použijte 'apt-get autoremove' pro jejich smazání.
Následující extra balíky budou instalovány:
  j2re1.4
Navrhované balíky:
  mozilla-browser mozilla-firefox galeon
Následující NOVÉ balíky budou nainstalovány:
  j2re1.4
0 aktualizováno, 1 nově instalováno, 0 k odstranění a 25 neaktualizováno.
1 instalováno nebo odstraněno pouze částečně.
E: Nemohu získat zámek /var/cache/apt/archives/lock - open (11 Resource temporarily unavailable)
E: Nemohu zamknout adresář pro stahování

giftman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Napadeni tvtime a PC pres tv vstup
« Odpověď #21 kdy: 06 Srpna 2007, 16:46:00 »
prostě si nedovedu poradit. nevím jak pokud nezvolím novou instalaci. Ale to neopravíme a problém pro příště zůstává. Lépe je najích řešení bez reinstalace. SOS

giftman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Napadeni tvtime a PC pres tv vstup
« Odpověď #22 kdy: 06 Srpna 2007, 16:55:51 »
použil jsem toto
sudo aptitude clean
sudo aptitude update
sudo aptitude dist-upgrade

a výsledek je tento:
dpkg: nesplněné závislosti zamezily konfiguraci balíku j2re1.4-mozilla-plugin:
 j2re1.4-mozilla-plugin závisí na j2re1.4; avšak:
  Balík j2re1.4 není nainstalován.
dpkg: chyba při zpracovávání j2re1.4-mozilla-plugin (--configure):
 problém se závislostmi - nechávám nezkonfigurované
Při zpracování nastaly chyby:
 j2re1.4-mozilla-plugin

giftman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Napadeni tvtime a PC pres tv vstup
« Odpověď #23 kdy: 06 Srpna 2007, 17:03:30 »
při pokusu doinstalovat chybějící balíčky  hláška:
E: Nemohu získat zámek /var/cache/apt/archives/lock - open (11 Resource temporarily unavailable)
E: Nemohu zamknout adresář pro stahování

Stále dokola, je to na "hlavu"

Pavelp

  • Host
Napadeni tvtime a PC pres tv vstup
« Odpověď #24 kdy: 06 Srpna 2007, 21:01:13 »
Nejpravdepodobneji mate spusteny nejaky jiny program, ktery si to zamkl a nevite o tom. Probiralo se to tdy na foru, zkuste hledat.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.