Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: zvuk a ostatné  (Přečteno 2307 krát)

klokan44

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
zvuk a ostatné
« kdy: 22 Června 2007, 16:13:25 »
dobrý deň ,asi to už bude blbé ,ale ja už nato nemám nervy ,všetko ide dole vodou celý opračný systém sa rúti ,buď nejde net ,že je úplne spomalený alebo počúvam pesničku cez XMMs player a odíde zvuk,zničohonič alebo ikony čo sú na lište pri každom spustení systému sú rozhádzané ani nejde TV karta ,ale systém o nej vie a v jadre má ovládač ....a Ubuntu mám len mesiac a nejaké drobné už som za tým presedel veľa hodín a už z nervami nevládzem :-)to už čo je ked nemožem pozerat film zo zvukom ,ako Linux je to super a nechcel by som sa ho vzdať ,ale Windovs je asi v takýchto veciach možno istejší .
Mám UBUNTU 7,04 a chcem sa opýtať kedy vyjde ďaľšie Ubuntu.....ďakujem
« Poslední změna: 13 Prosince 2007, 22:17:58 od Anna Taliánová »
Ach linux,linux prečo si len Linux :-) šejkspír

Pjootr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
zvuk a ostatné
« Odpověď #1 kdy: 22 Června 2007, 16:33:04 »
co sem tak vykoukal podle čísel verzí jak po sobě vycházejí tak další by se měla objevit v říjnu /Oktober/ letošního roku.
7.10 (7=rok . 10=měsíc)
Core2Duo E8400 3,0@3,00GHz/2048+2048+1024+1024 RAM/GeForce 430/LinuxMint 12 64bit
Nepřejte si znát můj inteligentní kvo kvo kvo kvo kvocient ...

Pavel Půlpán

zvuk a ostatné
« Odpověď #2 kdy: 22 Června 2007, 17:31:00 »
To klokan44: Kdyz jsem tak procital vas prispevek, rad bych se zeptal na konfiguraci vaseho PC.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
zvuk a ostatné
« Odpověď #3 kdy: 22 Června 2007, 17:41:40 »
Myslím, že jste se tu měl postupně ptát na otázky, kterým nerozumíte. Mohu se vás zeptat na HW vašeho PC?

klokan44

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
zvuk a ostatné
« Odpověď #4 kdy: 23 Června 2007, 10:32:10 »
ja viem že som sa mal postupne pýtať ,ale ja som tu už bol a mám tu nezodpovedané témy zo zvukom s TV karty atd. ... ale ked mi nikto nevedel dať rady  ,tak som to len tak sem hodil ,aby sa s tým už niečo robilo ,som už taká pokročilá lama ale ešte to neni na hranici stredne pokročilý ,ale HW vobec neviem čo je,vieš čo dám ti konfigure PC
 
 Intel Celeron 4   3,6GH ,Ram 512mb    vga Nvidia5500 128mb hdd 80GB

...........asi by ti to malo stačiť..a ozaj dneska do rána mi začal sekať obraz ,keď hrá film ,kurzor myšky seká všetky programy sú pozatvárané ,ale to je nič to sa dá ešte vytrpeť ,ale keby ten internet ide rýchlejšie ,niekto mi poradil aby som vypol ipv4 ale to asi nie.....zodpovie mi niekto na túto otázku?
« Poslední změna: 13 Prosince 2007, 22:20:25 od Anna Taliánová »
Ach linux,linux prečo si len Linux :-) šejkspír

Pavel Půlpán

zvuk a ostatné
« Odpověď #5 kdy: 24 Června 2007, 09:10:26 »
No ohledne te deaktivace sitoveho protokolu. Rozhodne by bylo lepsi poslat do kytek IPv6, spis nez IPv4 na ktery jede dneska vsechno. :)

Ohledne zbytku problemu, napada me jedina moznost, ktera stejne nevim jesli pomuze. Na instalaci bych pouzil Alternate CD.
« Poslední změna: 13 Prosince 2007, 22:21:02 od Anna Taliánová »

klokan44

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
zvuk a ostatné
« Odpověď #6 kdy: 24 Června 2007, 10:44:57 »
ale veď to je pre slabšie počítače (Alternate CD),ale mne to stíha PC ,nemôže byť chyba v nejakom plugine ,alebo nejaký príkaz ,ktorý odblokuje tú chybu,ja nechcem alternate ,chcem ostat na Feisty ,určite je tu nejaká možnosť ktorá tu chybu spraví ......a kde nájdem ipv6?
« Poslední změna: 13 Prosince 2007, 22:21:54 od Anna Taliánová »
Ach linux,linux prečo si len Linux :-) šejkspír

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
zvuk a ostatné
« Odpověď #7 kdy: 24 Června 2007, 13:56:22 »
Skusme to inak preco to vlastne seka. Mas vytazeny procesor na 100%? (system - sprava - monitor systemu).
Ak ano ktory proces to robi? (v monitore systemu - procesy - zobrazit - aktivne procesy)
« Poslední změna: 13 Prosince 2007, 22:22:43 od Anna Taliánová »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Pavel Půlpán

zvuk a ostatné
« Odpověď #8 kdy: 24 Června 2007, 20:00:39 »
Jj... AlternativeCD se sice da pouzit na instalaci slabsich PC, ale ja to myslel spis z hlediska, ze se z nej da poskladat system primo na miru pocitaci. :-)

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
zvuk a ostatné
« Odpověď #9 kdy: 24 Června 2007, 20:10:24 »
Ještě je možné. že se to v těch vedrech co teď jsou přehřívá, zkus se podívat na teplotu. Přece jen ten tvůj Celeron bude postavený na Prescottu a to by samo vytopilo menší byt.
Kubuntu forever :-)

klokan44

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
zvuk a ostatné
« Odpověď #10 kdy: 24 Června 2007, 20:57:09 »
no odpoviem najprv na tu 1 otázku ,takže v MOnitore systému ,som pozeral na procesoch a nič všetko bolo skoro na nule ,snažil som sa ho aj preťažiť ,ale musím povedať išlo dobre mierka skákala od 50 až hore no a teplota CPU prevyšuje hranicu 60 stupňov Celzia cez deň ,,ale ja si myslím že chyba môže byť na systéme v jadre ,ale asi ostaneme na tom že s tou teplotou to procesor asi preháňa ,predsa Celeron je Celeron, ventilátor som nečistil od kúpy tohoto stroja to jest cca 1 rok aj 2 mesiace ,ale ešte pred vydaním Ubuntu 7,04 som mal Ubuntu Draper Drake nainštalované v compe a bolo vtedy aj trochu chladnejšie vtedy to bez problémov šlapalo  ..nesekol ani raz internet jedna radosť ,.....tak asi ten ventilátor treba.....asi sa všetci zhodneme čo ...tak aspoň ten net prečo ide pomaly.....
« Poslední změna: 13 Prosince 2007, 22:24:21 od Anna Taliánová »
Ach linux,linux prečo si len Linux :-) šejkspír

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.