Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Internet 4G (T-Mobile) a USB modem - Kubuntu 7.04  (Přečteno 9025 krát)

Winc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Internet 4G (T-Mobile) a USB modem - Kubuntu 7.04
« kdy: 29 Června 2007, 13:51:01 »
Zdravím, třeba se někomu hodí, viděl jsem tu pár dotazů, tak snad to pomůže :-)

Na stránkách T-Mobile jsem našel tento návod. Sice je tvořený pro Mandrivu 2006 CZ, ale je s obrázky a s přesnými pokyny. Podle návodu se modem bez problému připojí.
Po připojení bude po chvilce Kubuntu žádat aktualizaci (cca 101MB) kterou doporučuji. Pokud ale budete chtít prohlížet web přes Konqueror z mě neznámého důvudo se napíše chyba. Nejlepší je podle mé zkušenosti nechat stáhnout aktualizace a nainstalovat Firefox, který už s internetem komunikuje bez problému.
Zkoušel to samé s Ubuntu 7.04 "Feisty Fawn", ale k instalaci není balíček s KPPP a jelikož nejsem pokročilý, tak nevím jak jinak to připojit. Je ale možnosti doinstalovat balíček ubuntu-desktop, díky kterému nainstalujete zbytek Ubuntu. Změna se dá provést následně při restartu při přihlášení. Přeji všem hodně štěstí :)
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 02:29:42 od Anna Taliánová »

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Internet 4G od T-Mobile a USB modem - Kubuntu 7.04 "Feisty Fawn"
« Odpověď #1 kdy: 29 Června 2007, 15:25:23 »
KPPP je zatím pořád standardní součástí základní instalace všech Kubuntu, tedy i 7.04. Můžeš ho spustit z nabídky "Internet" a pokud jsi ho neodinstaloval, měl bys ho mít na disku. Metabalíkem ubuntu-desktop doinstaluješ Gnome, které kppp neobsahuje, čili tudy cesta nevede ;). Jinak díky za dobrý tip.

Winc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Internet 4G od T-Mobile a USB modem - Kubuntu 7.04 "Feisty Fawn"
« Odpověď #2 kdy: 29 Června 2007, 17:41:47 »
To nikola -> Součástí každěho Kubuntu je sice KPPP, avšak kvuli jádru nebo ovladačům funkce KPPP při starším systému, jako je například Kubuntu 6.06 KPPP zatuhne, nenaběhne modem a tím se i nespustí internet. :)
Standardní součástí Kubuntu je KPPP, po doinstalování Gnome (ubuntu-desktop) ti díky Kubuntu KPPP zůstane. Standartní součástí Ubuntu KPPP není :) a doinstalovat například z CD Kubuntu se mi nepovedlo ;)
Ale děkuji za reakci ;)

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Internet 4G od T-Mobile a USB modem - Kubuntu 7.04 "Feisty Fawn"
« Odpověď #3 kdy: 29 Června 2007, 18:07:55 »
každopádně je hezký, že si na nás tučňáky T-Mobile vzpomněl :)
Jinak IMHO musí bejt nějaká podobná utilitka i pro gnome, ne?
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Winc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Internet 4G od T-Mobile a USB modem - Kubuntu 7.04 "Feisty Fawn"
« Odpověď #4 kdy: 29 Června 2007, 18:13:47 »
Neptám se, kouknu se, ale nezaručím...nemam zrovna PC na Virtual PC nebo VmWare. :) A nakonec editace opovědi ;)

Qezax

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Internet 4G od T-Mobile a USB modem - Kubuntu 7.04 "Feisty Fawn"
« Odpověď #5 kdy: 29 Června 2007, 18:57:34 »
Pro gnome je gppp funguje mi to bez problémů
Odsud si to můžete stáhnout:
Kód: [Vybrat]
http://archive.ubuntu.cz/ubuntu/pool/universe/g/gnome-ppp/

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.