Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Mobilní internet v Nemecku.  (Přečteno 9108 krát)

roninn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Mobilní internet v Nemecku.
« kdy: 01 Září 2011, 18:11:34 »
Poradite mi nekdo mobilni internet pro notebook v Nemecku? Nemcina je pro me uplne totalni tabu. Nevim jak dal. Odjizdim zitra rano do Ramsteinu. Nevim do ceho jit. Pokud tu je nekdo kdo ho nedavno pouzival budu rad za rady a doporuceni. Vyhovoval by mi internet na pradplacenou kartu tak do cca 40 eur mesicne s prijatelnym FUP, alespon 5GB mesicne. Staci mi jen simkarta. USB 3G modem jsem na linuxu nerozjel. Funguje mi pouze "Option Qualcom 3G CDMA Express card" ktery beru a do nej pouze simku. Za kazdou radu a navod budu vdecny. Dekuji.
Nokia N8, Xiaomi Redmi Note 3, Windows 7, Ubuntu Mate 16.04.2, Kali Linux, Dell Inspiron 17 Touch, Acer Aspire E-1 571, Dell Optiplex 755.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Mobilní internet v Nemecku.
« Odpověď #1 kdy: 01 Září 2011, 18:50:52 »
Poradite mi nekdo mobilni internet pro notebook v Nemecku? Nemcina je pro me uplne totalni tabu. Nevim jak dal. Odjizdim zitra rano do Ramsteinu. Nevim do ceho jit. Pokud tu je nekdo kdo ho nedavno pouzival budu rad za rady a doporuceni. Vyhovoval by mi internet na pradplacenou kartu tak do cca 40 eur mesicne s prijatelnym FUP, alespon 5GB mesicne. Staci mi jen simkarta. USB 3G modem jsem na linuxu nerozjel. Funguje mi pouze "Option Qualcom 3G CDMA Express card" ktery beru a do nej pouze simku. Za kazdou radu a navod budu vdecny. Dekuji.
OT http://www.youtube.com/watch?v=f4K6ZxDwi34 :D:D:D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

roninn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Re: Mobilní internet v Nemecku.
« Odpověď #2 kdy: 01 Září 2011, 19:00:06 »
Hmmm, děkuji ti za kvalitni a smysluplnou odpoved.
Fakt diky.
Nokia N8, Xiaomi Redmi Note 3, Windows 7, Ubuntu Mate 16.04.2, Kali Linux, Dell Inspiron 17 Touch, Acer Aspire E-1 571, Dell Optiplex 755.

BSG - Sharon

  • Host
Re: Mobilní internet v Nemecku.
« Odpověď #3 kdy: 01 Září 2011, 19:35:53 »
Poradite mi nekdo mobilni internet pro notebook v Nemecku? Nemcina je pro me uplne totalni tabu. Nevim jak dal. Odjizdim zitra rano do Ramsteinu. Nevim do ceho jit. Pokud tu je nekdo kdo ho nedavno pouzival budu rad za rady a doporuceni. Vyhovoval by mi internet na pradplacenou kartu tak do cca 40 eur mesicne s prijatelnym FUP, alespon 5GB mesicne. Staci mi jen simkarta. USB 3G modem jsem na linuxu nerozjel. Funguje mi pouze "Option Qualcom 3G CDMA Express card" ktery beru a do nej pouze simku. Za kazdou radu a navod budu vdecny. Dekuji.
OT http://www.youtube.com/watch?v=f4K6ZxDwi34 :D:D:D

To by jsi nebyl Ty "srandičky" :D  . Dobrej song ;)

Kdysi ještě když jsme jezdily na služební cesty do Německa ,používali jsme připojení na credit. Ale jaký operátor to už netuším,ale bylo to pěkně drahé. Podivat se určitě na www.vodafone.de 

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Mobilní internet v Nemecku.
« Odpověď #4 kdy: 01 Září 2011, 21:01:39 »
Jestli jedeš opravdu do Ramstein-Miesenbachu tak tam prostě zalez do prvního obchodu s mobilama a zeptej se -- anglicky tam budou určitě rozumět (kromě toho, že v Německu je to s cizími jazyky mnohem lepší než u nás, tak v Ramsteinu bude angličtina asi dost běžná).
« Poslední změna: 01 Září 2011, 21:06:35 od Vojtěch Trefný »

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Mobilní internet v Nemecku.
« Odpověď #5 kdy: 01 Září 2011, 21:32:32 »
Jestli jedeš opravdu do Ramstein-Miesenbachu tak tam prostě zalez do prvního obchodu s mobilama a zeptej se -- anglicky tam budou určitě rozumět (kromě toho, že v Německu je to s cizími jazyky mnohem lepší než u nás, tak v Ramsteinu bude angličtina asi dost běžná).

Až na bývalé NDR, tam jsem se AJ nedomluvil  ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Mobilní internet v Nemecku.
« Odpověď #6 kdy: 01 Září 2011, 22:21:10 »
U blau.de by měla být simka za 9,90€ s 10€ kreditem a data (flat-rate) na mesic s 5GB  limitem za ~20€
(takže jestli to chápu dobře tak koupit simku + 10€ kredit, zavolat na 1155 a data jedou)

http://www.mobiles-internet123.de/
« Poslední změna: 01 Září 2011, 22:22:46 od Martin Kiklhorn »
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

BSG - Sharon

  • Host
Re: Mobilní internet v Nemecku.
« Odpověď #7 kdy: 02 Září 2011, 07:58:19 »
Jestli jedeš opravdu do Ramstein-Miesenbachu tak tam prostě zalez do prvního obchodu s mobilama a zeptej se -- anglicky tam budou určitě rozumět (kromě toho, že v Německu je to s cizími jazyky mnohem lepší než u nás, tak v Ramsteinu bude angličtina asi dost běžná).

Až na bývalé NDR, tam jsem se AJ nedomluvil  ;D

Pěkný den,ano to je pravda,dokonce ani Portugal,Espaňol ,ale je to 4 roky zpět. Možná už je to lepší.V bývalém západním Německu se domluvím téměř všude,nejlépe na úřadech a hotelech.

roninn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Re: Mobilní internet v Nemecku.
« Odpověď #8 kdy: 04 Září 2011, 09:58:12 »
Tak jsem v Ramsteinu. S anglictinou jsem se nechytl ale vubec nikde. Prekvapilo me, ze se tu da domluvit rusky. Je tu spousta ruskych nemcu a to vcetne obsluh v shopech.
-------
Martin Kiklhorn:
Martine, je to tak jak pises. Akorat nemam simku od blau ale od E-plus. Docela me dostalo to, ze se tu musi kazda predplacenka registrovat na jmeno a datum narozeni. Pri aktivaci musim slovne odsouhlasit souhlas s jejich provoznima podminkama a to jde nemecky. Anglicky se mnou podpora u aktivace odmitla mluvit. Nastesti prodavajici mluvil nemecky a rusky tak to udelal za me a ja do telefonu rekl pouze "JA". Proste groteskni situace.
-------

Internet jede v poradku a prekvapilo me to, jak moc nezabezpecenych soukromych wifin tu je. A dalsi - obrovska vstricnost nemcu. V Miesau stacilo zajit na firmu, jejichz wifi jsem chytal, a bez problemu mi dali heslo s tim, ze ho zmeni az ho nebudu potrebovat a reknu jim az budu odjizdet. Takze zatim "Internet no problem".
Nokia N8, Xiaomi Redmi Note 3, Windows 7, Ubuntu Mate 16.04.2, Kali Linux, Dell Inspiron 17 Touch, Acer Aspire E-1 571, Dell Optiplex 755.

dennykol

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re:Mobilní internet v Nemecku.
« Odpověď #9 kdy: 30 Srpna 2017, 13:52:47 »
Kdo by tušil, že v roce 2017 bude v celé evropské unii rouming za stejné ceny, jako v domácí síti :D a vůbec by nebylo špatné, kdyby vůbec zrušili ty zóny (myslím tím tyhle: http://www.zaparkujteuletiste.cz/mobilni-internet-cestach-prehled-zon-tarifu) a po celé planetě by byl internet a volání za stejné ceny.
To by bylo úplně mega :)

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 468
Re:Mobilní internet v Nemecku.
« Odpověď #10 kdy: 02 Listopadu 2017, 17:46:39 »
...aldi talk-v kazdom aldi kupis usb stick,aktivujes,potom mas na vyber 24hodinovy za 1,99-alebo mesacny...este congstar je dobry...do mobil obchodu nejdi,bo vsetko drahe...ja uz roky mam aldi,denny internet...atd...aleeeee momentalne je super doma vybrat mobil ,ktomu cca6 GB internetu,a pokoj...roaming neni...mam tcom 8GB,ked dojde tak zasunem aldi...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.