Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...  (Přečteno 1004622 krát)

iguana

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3350 kdy: 20 Října 2017, 12:27:24 »
Tlačítka přehodíš pomocí dconf-editor nebo gnome-tweak-tool
(pokud to ovšem není "natvrdo" - nezkoušel jsem....)

Díky moc,  gnome-tweak-tool je výborný nástroj, upravil jsem si i několik dalších funkcí. Problém číslo 2 vyřešený.
Je tu u funkce workspaces, kde je možné si navolit dynamický nebo statistický počet ploch, ale pouze jen vertikálně.
Jak je však nastavit i horizontálně (vodorovně) ???

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3351 kdy: 24 Října 2017, 08:34:32 »
Podívej se na rozšíření do gnome-shellu: https://extensions.gnome.org/#shell_version=3.26.1
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

iguana

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3352 kdy: 24 Října 2017, 14:02:41 »
Podívej se na rozšíření do gnome-shellu: https://extensions.gnome.org/#shell_version=3.26.1
Díky, probíral jsem se v tom, celou řadu znich i instaloval, ale fungující rozšíření pro horizontální okna jsem nenašel.
Pokud má někdo zkušenost s rozšířením pracovních ploch do horizontální (vodorovné) úrovně, dejte mi vědět, prosím.
Děkuji

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3353 kdy: 24 Října 2017, 18:21:09 »
Chce to počkat, až bude dostatek rozšíření pro novou verzi gnome-shellu - někdy to trvá, než autor rozšíření starou verzi updatuje. Myslím, že ve starších verzích takové rozšíření bylo...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

iguana

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3354 kdy: 25 Října 2017, 09:08:54 »
Díky. Našel jsem tam celou řadu aplikací, které s plochami pracují, umožňují i jejich navýšení, rozšíření, atd. Ale vždy jen vertikálně. O horizontálního směru byla vždy 0 nebo ani nebyl zmíněn. Jako by to bylo v GNOME natvrdo zadáno.
V jedné aplikaci psal nějaký recenzent nedávno, že by si také přál toto rozšíření do horizontálního směru, snad ho autor vyslyší a snad to není natvrdo. Compiz tak byl odstřižen u této funkce.
Mně to fakt chybí, protože mám otevřených někdy i desítky souborů a dokumentů a velmi dobře se  mi s nimi tak pracuje, mám (měl jsem) v tom systém.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #3355 kdy: 03 Listopadu 2017, 10:05:28 »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.