Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Guitar Pro a zvuk  (Přečteno 16707 krát)

Páter Koláček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 89
Guitar Pro a zvuk
« kdy: 01 Července 2007, 21:19:14 »
Nemá někdo zkušenosti s programem Guitar Pro v Linuxu? Program jede, ale nejde zvuk. Zahraje uvodni znelku, ale skladbu uz neprahraje (prehraje, ale bez zvuku). Jinak zvuk na kompu normalne funguje.
Acer Aspire 3003WLM
Ubuntu 7.10 "Gutsy Gibbon"

Guest

  • Host
Guitar Pro a zvuk
« Odpověď #1 kdy: 07 Července 2007, 11:47:01 »
To ses dostál dál než já. Mě to vytuhne hned jak se pokusím otevřít soubor s tabem. Nakonec jsem začal používat TuxGuitar.

Páter Koláček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 89
Guitar Pro a zvuk
« Odpověď #2 kdy: 07 Července 2007, 16:24:18 »
jj, ten taky mam, ale tux neumí .gtp soubory a já ma jen je. Mam jich 3500, ale teď, pokud si je chci přehrát, tak musim bootnout do Widlí. Příští verze tuxu už by to ale měla dávat, tak netrpělivě čekam.
Acer Aspire 3003WLM
Ubuntu 7.10 "Gutsy Gibbon"

romi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 711
Guitar Pro a zvuk
« Odpověď #3 kdy: 07 Července 2007, 23:41:02 »
gutar pro je pre linux? :)
nuz... wine nie je vsemozne ;))

mas alternativy, ktore prahraju subory GP5, GP4 a GP3 (takze ich potrebujes konvertnut)

TuxGuitar can import Guitar Pro files, Java/SWT based, works in Linux/Debian, Windows, Mac OS
KGuitar can import Guitar Pro files, works in Linux
DGuitar can import Guitar Pro files, works in any operating system with Java Runtime Environment 1.4.X - prehra aj .GTP
randy [HP nc6320 -- Ubuntu Gutsy Gibbon with KDE]
== linuxove minimum ==

Páter Koláček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 89
Guitar Pro a zvuk
« Odpověď #4 kdy: 08 Července 2007, 08:31:34 »
mam tux a vim co umí, ale abych si všechny soubory, které chci přehrát přeuložil jako gp5, to by mi asi jeblo. Snad ta verze, která podporuje gtp bude co nevidět. Zatim ti budu muste řešuít nějak krkolomně.
Acer Aspire 3003WLM
Ubuntu 7.10 "Gutsy Gibbon"

Guest

  • Host
Guitar Pro a zvuk
« Odpověď #5 kdy: 08 Července 2007, 09:54:01 »
Tak já nemám gtp soubory ani jeden. Jen gp3, gp4, gp5 a ptb (touhle příponou si nejsem jist). A ty Tux umí. Kguitar je starý a nestabilní. Jeho náhrada KTabEdit není v dispozici binární balíčku a chtěl bych vidět mága, co to zvládne přeložit (shořel jsem ve všech ze svých pokusů). DGuitar je vyloženě ošklivý a nezobrazuje ladění. V klidu pouští stopu jako by se nic nedělo (a ukazuje čísla tabů) ale že kytara je podladěná, to už zapomené zmínit (a to je průšvih). Takže můj král je Tux.
A s tím Guitar Pro ve wine. Jde rozchodit jen jeho starší verze (3 nebo 4 je to ve wine app). Ta 5tková nejde, tak se ani nepokoušej.

Belly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 192
Guitar Pro a zvuk
« Odpověď #6 kdy: 15 Července 2007, 12:20:28 »
Guitar Pro 5 mi přes wine jede, ale problem je v tom že když si chi zapnout RSE tak se to seká, můj AMD 3000+ to nedává.
Tux Guitar mi přehraje vše co potřebuji, ale nevím o možnosti, jak do Linuxu doinstalovat realistickou zvukovou midi banku.
A přehrávat ty taby jenom z midi zvukem je vopruz. To už se do nich radči jenom koukám.
Ubuntu 10.10, AMD Athlon II X2 240, Gigabyte MA785GMT-UD2H, DDR3 2x 1GB 1333  CL9 , Seagate Barracuda 500 GB, Samsung 2443BW 24" 1920x1200

romi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 711
Guitar Pro a zvuk
« Odpověď #7 kdy: 15 Července 2007, 18:43:23 »
no .. k midi bankam ... stiahnut nejake sf2 (napr z tadeto: http://www.sf2midi.com/)
nakopirovat do /usr/share/midi/soundfonts/

nainstalovat timidity a nakonfigurovat ho, tj v subore /etc/timidity/timidity.cfg upravit to napr takto (je to len vycuc):
Kód: [Vybrat]
# By default, try to use the instrument patches from freepats:

#source /etc/timidity/freepats.cfg

dir /usr/share/midi/soundfonts

soundfont SGM180v1.5.sf2
soundfont CelvianoGrand2.sf2
to znamena, ze sa pouzije sount font  SGM180v1.5.sf2 a potom sa doplni CelvianoGrand2.sf2 (piano) ... uz len restart timidity, tj /etc/init.d/timidity restart  a uz to bude pekne hrat ..
randy [HP nc6320 -- Ubuntu Gutsy Gibbon with KDE]
== linuxove minimum ==

Guest

  • Host
Guitar Pro a zvuk
« Odpověď #8 kdy: 16 Července 2007, 09:07:21 »
Si nejsem jist, jestli Tux Guitar (shodnem se na tom, že z opensceny je best, protože KTabEdit nejde zkompilovat) využívá systémovou banku. Mám pocit, že si tam javuje něco sám. Takže se musí nastavit přímo v programu (midibanky).

ing. Roubátko

  • Host
Guitar Pro a zvuk
« Odpověď #9 kdy: 20 Července 2007, 16:27:51 »
tak a já mám s guitar pro 5 zase úplně jinej problém. nezobrazí se mi v tabulaturách žádný znaky, jsou tam jenom mezery v tý "osnově". fonty z windows mám ve wine nakopírované.

LordAli

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
Guitar Pro a zvuk
« Odpověď #10 kdy: 03 Srpna 2007, 22:15:18 »
Jsem se rozhodl, ze si nainstaluju TuxGuitar, ale kdyz si stahnu *.deb a dam si to nainstalovat, tak mi to pri instalaci a stahovani (myslim ze zavislosti) nahlasi tuhle chybu:
Failed to fetch http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/multiverse/s/sun-java6/sun-java6-jre_6-00-2ubuntu2_all.deb Spojení selhalo


Netusite nekdo co s tim? Nebo jak to vyresit ??
Dik
Intel Core i5-750
Gigabyte P55-UD3A
NVidia GTX260  ASUS F2J-5D003, ATI Mobility X1400 Debian Lenny (byvavalo)

zajca

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 151
Guitar Pro a zvuk
« Odpověď #11 kdy: 08 Srpna 2007, 15:20:45 »
mě GP5 pod wine jede ale zvuk taky nefachá jinak je to OK a v TUXu mě zvuk nejde jakbysmet
Archlinux , Gigabite GA-K8NE, AMD semprom 3400+, GF6600, 1.5GB RAM
Archlinux , MSI WIND U100, Intel Atom N270, 1GB RAM
další: Ubuntu 10.04 , AMD Athlon(tm) 64 X2 4000+, ATI Radeon HD 3600 series ,3GB RAM

Páter Koláček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 89
Guitar Pro a zvuk
« Odpověď #12 kdy: 11 Srpna 2007, 16:53:38 »
Zkusil jsem GP 3, jede taky v phodě jako GP 5, ale nejde zvuk. Mohl by mi někdo napsat, jak má nastavený zvuk, MIDI apod.? Dík.
Acer Aspire 3003WLM
Ubuntu 7.10 "Gutsy Gibbon"

LordAli

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
Re: Guitar Pro a zvuk
« Odpověď #13 kdy: 11 Ledna 2008, 16:07:30 »
Tak jsem to všechno vyřešil tak, že jsem si nainstaloval Tuxguitar a zprovoznil zvuky tam. Návod jsem našel na anglickym ubuntu foru.

Citace: DeadEyes
What I did was downloaded the sounbank deluxe from http://java.sun.com/products/java-me...oundbanks.html
Set tux guitar to use a custom soundbank and pointed it at the deluxe file.
I then added alsa-oss from the repos.

Neinstalujte TuxGuitar alsa plugin !


Citace: DeadEyes
sudo modprobe snd_seq

v terminálu si najděte pomocí whereis kde je spouštěč tuxguitar, u mě je to např. v  /usr/bin/tuxguitar

program se spustí v terminálu pomocí:
aoss /usr/bin/tuxguitar


Citace: DeadEyes
Edit your /etc/modules and add snd_seq if you want it loaded every time.

Intel Core i5-750
Gigabyte P55-UD3A
NVidia GTX260  ASUS F2J-5D003, ATI Mobility X1400 Debian Lenny (byvavalo)

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Guitar Pro a zvuk
« Odpověď #14 kdy: 16 Ledna 2008, 08:44:01 »
Failed to fetch http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/multiverse/s/sun-java6/sun-java6-jre_6-00-2ubuntu2_all.deb Spojení selhalo

skoro by to vypadalo, jako že nemáš v .sources list zdroj multiverse
jestli je to tak tady je popsáno, jak na to.
http://wiki.ubuntu.cz/Přidávání_zdrojů
prostý user
...selským rozumem...

LordAli

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
Re: Guitar Pro a zvuk
« Odpověď #15 kdy: 16 Ledna 2008, 23:38:28 »
Potřebné zdroje mám zapnuté. Před vánoci jsem zkoušel přechod na GG, ale nerozchodil jsem tam životně důležité věci na diplomku, takže jsem zpátky na feisty, než výjde HH a při nové instalaci mi to už nehlásilo.

Sice jsem to celý přes tuxguitar rozchodil, ale ty syntetický zvuku z javy jsou hrozný. Přehrává se to se strašnym hall efektem, což není pěkné. Koukal jsem Guitar Pro a ten používá nějaký RSE (Real Sound Engine) systém, který to dělá pro ucho příjemněji. Bohužel jsem nikde nesehnal ty soundbanky a jiný mě tuxguitar neschroustal, takže kdyby někdo o něčem věděl, tak sem s tím 
Intel Core i5-750
Gigabyte P55-UD3A
NVidia GTX260  ASUS F2J-5D003, ATI Mobility X1400 Debian Lenny (byvavalo)

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Guitar Pro a zvuk
« Odpověď #16 kdy: 17 Ledna 2008, 16:31:40 »
ještě to řeším tak , že z toho zdroje v sources.list smažu to cz. pak dám apt-get update....a už to jede. :)
prostý user
...selským rozumem...

LordAli

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
Re: Guitar Pro a zvuk
« Odpověď #17 kdy: 21 Ledna 2008, 16:23:15 »
Nefungujici zdroje jsem vyřešil vždycky tak, že jsem nastavil misto ceskeho serveru main server a uz to jelo samo  ;)
Intel Core i5-750
Gigabyte P55-UD3A
NVidia GTX260  ASUS F2J-5D003, ATI Mobility X1400 Debian Lenny (byvavalo)

KubaKuba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:Guitar Pro a zvuk
« Odpověď #18 kdy: 28 Ledna 2013, 20:55:41 »
Takže prosím Vás mám to chápat tak, že Guitar Pro 5.1 nejde na Ubuntu ani za mák? (tím myslím skrze wine+doinstalování nebo dostáhnutí čehokoliv).

TuxGuitar jsem zkoušel a nikdy víc :D Teď tu mám Guitar Pro 6 - verze pro Linux mi nejde, ale verze pro Win ve Wine ano. Ale ten zvuk je katastrofální. Jsem zapálený muzikant, tak proto to tak řeším. :)

Díky
Lenovo IdeaPad B580, Ubuntu 12.04

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Guitar Pro a zvuk
« Odpověď #19 kdy: 31 Ledna 2013, 20:17:17 »
Takže prosím Vás mám to chápat tak, že Guitar Pro 5.1 nejde na Ubuntu ani za mák?
Nemáš, poslední odpověď je půl dekády stará.

Mirek Ryšán

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Re:Guitar Pro a zvuk
« Odpověď #20 kdy: 05 Února 2013, 22:18:33 »
verze pro Win ve Wine ano. Ale ten zvuk je katastrofální.

Já jsem skonči zhruba u Iron Mana :) takže s hudebnem moc nepomůžu, ale možná aspoň nasměruju:

Na WineHQ je hodnocená šestka docela dobře http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=20404. Ten zvuk předpokládám ve Win ok...

ukejack

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Guitar Pro a zvuk
« Odpověď #21 kdy: 12 Února 2013, 08:37:55 »
Omlouvám se, že se to tolik netýká tématu, ale chci se zeptat, jestli lze v Ubuntu pracovat v nějaké aplikaci i s tabulaturami pro ukulele? Díky za info

KubaKuba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:Guitar Pro a zvuk
« Odpověď #22 kdy: 24 Března 2013, 10:20:42 »
Asi dobrá zpráva pro Ubuntaře, GUITAR PRO 5.1 MI JDE pod WinXP ve VirtualBoxu. Je pravda, že s RSE někdy úplně nestíhá, ale dá se to celkem v pohodě.
Lenovo IdeaPad B580, Ubuntu 12.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.