Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pripojeni k Bluetone (ADSL) pod Kubuntu 7.04  (Přečteno 1020 krát)

stoyan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Pripojeni k Bluetone (ADSL) pod Kubuntu 7.04
« kdy: 12 Července 2007, 19:09:34 »
Dobry den. Mam Kubuntu 7.04 a modem Zyxel 630. Modem jsem pod Kubuntu jiz rozchodil - obe diody sviti a ve vypisu dmesg je videt rychlost pripojeni. Nyni mam vsak problem s konfiguraci pripojeni. Muj provider je Bluetone (Ceske Radiokomunikace) (bluetone.cz). Nasel jsem navod na konfiguraci pripojeni k GTS Novera (http://wiki.ubuntu.cz/GTS_Novera_(USB_modem)) tak jsem to z nouze zkousel alespon podle neho. Neuspesne. Pokud se chci pripojit zadanim pppd v prikazovem radku, objevi se jen Plugin pppoatm.so loaded - to by melo v poradku. Internet vsak nefunguje. Zkousel jsem pingovat seznam i jeho ip adresu ale bez vysledku. Zde je vypis souboru pppd.log:

Kód: [Vybrat]
Using interface ppp0
Connect: ppp0 <--> 8.48
LCP: timeout sending Config-Request
Connection terminated
Modem hangup
Je mi jasne ze neco neni v poradku, ale netusim co to je a jak to spravit. Jeste jsem premyslel ze by to mohlo byt tim, ze dany navod je pro protokol PPPoA a ja bych mel mit PPPoE - z nekolika zdroju jsem ale slysel ze tato sluzba (pod winXP) vsak bezi i pres PPPoA. Muzete mi prosim nekdo poradit co je spatne? Pripadne jak konfiguraci upravit pro PPPoE? Za vsechny rady budu moc vdecny, dekuji.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.