Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Automaticke zvyraznovani syntaxe ve Vimu  (Přečteno 3401 krát)

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Automaticke zvyraznovani syntaxe ve Vimu
« kdy: 26 Dubna 2006, 06:34:45 »
Pokud treba zacinate s Vimem, tak bych pro vas mel takovy drobny tip
Kód: [Vybrat]
vim /etc/vim/vimrca odkomentujte radek "syntax on". Netyka se to jenom zdrojaku, skriptu a spol., ale i konfiguraku, je to pak mnohem prehlednejsi :-) Jednorazove se to pochopitelne da resit predani vimi prikazove radce prikazu
Kód: [Vybrat]
:syntax on
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Marian Bouček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
    • http://ptakopysk.cz/algi
Automaticke zvyraznovani syntaxe ve Vimu
« Odpověď #1 kdy: 26 Dubna 2006, 19:12:15 »
musím říct, že je to opravdu rozdíl:). ještě musím najít, jak změnit automatické odsazování u zdrojáků a bude to úplně v pohodě. jinak si myslím, že by bylo spíše vhodné editovat uživatelský soubor (~/.vimrc) místo systémového. ale to může být věc názoru.
Stahujte tuto distribuci a podpořte lidi, protože ubuntu je tu taky pro lidi :)
Re: A SUSE je snad pro chameleóny ???
>> výtažek z diskuze na téma Ubuntu -- Linuxsoft.cz

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Automaticke zvyraznovani syntaxe ve Vimu
« Odpověď #2 kdy: 26 Dubna 2006, 20:13:33 »
Ad co editovat: Jo, máš pravdu, u mne je to ale tak, že já jsem jak root, tak jediný uživatel :-), takže toto moc neřeším.
Co myslíš tím automatickým odstazováním? J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Marian Bouček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
    • http://ptakopysk.cz/algi
Automaticke zvyraznovani syntaxe ve Vimu
« Odpověď #3 kdy: 26 Dubna 2006, 21:00:12 »
myslím například tento (vymyšlený) kousek kódu:
Kód: [Vybrat]
public void test() {řekněme, že mám kurzor na za hranatou závorkou a stisknu enter. vim mi automaticky odsadí o tabelátor. ale já bych potřeboval odsadit jenom od dva úhozy (konvence). vim je v tomto směru velmi šikovný, protože když závorku uzavřu, automaticky jí zarovná jak se sluší a patří. a tohle "automatické odsazování" půjde nastavit určitě také, ale nepřišel jsem na to, pod kterým klíčovým slovem jej v helpu najít.
Stahujte tuto distribuci a podpořte lidi, protože ubuntu je tu taky pro lidi :)
Re: A SUSE je snad pro chameleóny ???
>> výtažek z diskuze na téma Ubuntu -- Linuxsoft.cz

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Automaticke zvyraznovani syntaxe ve Vimu
« Odpověď #4 kdy: 26 Dubna 2006, 21:18:36 »
Kód: [Vybrat]
" Inteligentné odsazovanie.
set cindent

" Velkost odsadenia.
set shiftwidth=4
set softtabstop=4
set tabstop=8
set expandtab

jusuf

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Automaticke zvyraznovani syntaxe ve Vimu
« Odpověď #5 kdy: 28 Října 2006, 18:15:41 »
Mam takovy problem, nejde mi  "syntax on" ve vimu, na nove naistalovanym ubuntu 6.10

napise to :

E319: Sorry, the command is not available in this version

hledal jsem neco po netu ale, nasel jsem ze |:version| ukaze s cim to bylo zkompilovany ->

Kód: [Vybrat]
VIM - Vi IMproved 7.0 (2006 May 7, compiled Oct 20 2006 09:29:41)
Included patches: 1-35
Compiled by buildd@rothera.buildd
Small version without GUI.  Features included (+) or not (-):
-arabic +autocmd -balloon_eval -browse +builtin_terms +byte_offset -cindent -clientserver -clipboard
+cmdline_compl +cmdline_hist +cmdline_info +comments -cryptv -cscope -cursorshape -dialog +diff +digraphs -dnd
-ebcdic -emacs_tags +eval +ex_extra +extra_search -farsi +file_in_path -find_in_path +folding -footer +fork()
-gettext -hangul_input +iconv +insert_expand +jumplist -keymap -langmap +libcall -linebreak -lispindent +listcmds
-localmap -menu -mksession -modify_fname -mouse -mouse_dec -mouse_gpm -mouse_jsbterm -mouse_netterm -mouse_xterm
+multi_byte -multi_lang -mzscheme -netbeans_intg -osfiletype -path_extra -perl -printer -profile -python +quickfix
 -reltime -rightleft -ruby +scrollbind -signs +smartindent -sniff -statusline -sun_workshop -syntax -tag_binary
-tag_old_static -tag_any_white -tcl +terminfo -termresponse +textobjects -title -toolbar +user_commands +vertsplit
 -virtualedit +visual +visualextra +viminfo -vreplace +wildignore -wildmenu +windows +writebackup -X11 +xfontset
-xim -xsmp -xterm_clipboard -xterm_save
   system vimrc file: "$VIM/vimrc"
     user vimrc file: "$HOME/.vimrc"
      user exrc file: "$HOME/.exrc"
  fall-back for $VIM: "/usr/share/vim"
Compilation: gcc -c -I. -Iproto -DHAVE_CONFIG_H     -O2 -g -Wall -DFEAT_AUTOCMD -DFEAT_BYTEOFF -DFEAT_CMDL_COMPL -D
FEAT_CMDHIST -DFEAT_CMDL_INFO -DFEAT_COMMENTS -DFEAT_DIFF -DFEAT_DIGRAPHS -DFEAT_EVAL -DFEAT_EX_EXTRA -DFEAT_SEARCH
_EXTRA -DFEAT_SEARCHPATH -DFEAT_FOLDING -DFEAT_INS_EXPAND -DFEAT_LISTCMDS -DFEAT_QUICKFIX -DFEAT_SCROLLBIND -DFEAT_
SMARTINDENT -DFEAT_TEXTOBJ -DFEAT_USR_CMDS -DFEAT_VERTSPLIT -DFEAT_VIMINFO -DFEAT_VISUALEXTRA        
Linking: gcc   -L/usr/local/lib -o vim    -lncurses
nejaka -syntax tam je tak nevim, pak sem nasel snad ze by v adresary /usr/share/vim/vim70/syntax mely byt soubor s tou syntaxi syntax.vim a nebo i dalsi podle toho kde vsude chci syntaxi ale ten tam neni, tak nevim, mate jeste nekdo stejny problem v Ubuntu 6.10? protoze v 6.06 je to bezproblemu...

tak jsem zjistil ze to souvisi s tim ze je to vim 7 ze se to nejak pere s novu funkci spellcheckem, neporadi nekdo co s tim, jak se tam zapina zvyrazneni syntaxe? nebo vypina spellcheck?

nixxy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Automaticke zvyraznovani syntaxe ve Vimu
« Odpověď #6 kdy: 04 Listopadu 2006, 13:44:02 »
chci se zeptat jeslti neco takoveho jde i u CATu..hodilo by se to :)
no pain, no gain

freaz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
    • BinWaLL.prg
Automaticke zvyraznovani syntaxe ve Vimu
« Odpověď #7 kdy: 04 Listopadu 2006, 17:11:33 »
2 Josuf

je potreba doinstallovat uplnou verzi VIMu..

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install vim-fulla pak pokracovat podle predchozi rady.. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.