Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace WinXP a velké problémy  (Přečteno 3583 krát)

eStar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 455
    • http://www.linuxsoftware.cz/
Instalace WinXP a velké problémy
« kdy: 07 Srpna 2007, 09:10:14 »
Chtěl sem nainstalovat wokna kvůli jednomu programu který na Linuxu neexistuje. Mám celkem 5 diskových oddílů, na PATA disku mám linux a proto sem chtěl xp nainstalovat na oddíl na SATA disk (20GB). Spustil sem instalaci oken, ale nastaly problémy.
Když sem si vybral instalovat na ten oddíl tak mi instalátor sdělil že oddíl není kompatibilní se systémem windows a že mám oddíl smazat a vytvořit nový. Udělal sem to, oddíl sem smazal, vytvořil nový, nyní mi to oddíl ukazovalo jako nový nenaformátovaný. Tak sem dal instalovat, čekal sem nabídku na jaký souborový systém se má oddíl formátovat, ovšem instalátor mi opět sdělil že oddíl není kompatibilní se systémem windows a že ho mám smazat a vytvořit nový. Že by wokna nebyli schopný smazat ext3 oddíl, nevím, asi ne zkoušel sem 3 různé verze XP a u všech to dopadlo stejně.
Tak sem zkusil live cd kubuntu (6.06), oddíl sem prostě smazal. Ovšem výsledek při instalaci windowsu byl stejný. Nabootoval sem do kubuntu, že si disk prohlédnu, ukazovalo mi to u něj prázdné misto. V krusaderu mi to disk ukazovalo jako 4 KB velký ext3 disk, ovšem po několika restartech mi to ukázalo že disk je opět zpátky. Tak sem přes live cd kubuntu zkusil vytvořit na oddílu ntfs a dát oddíl aktivní. Výsledek instalace xp byl stejný. V kubuntu mi to teď ukazuje u oddílu filesystem unkown a neaktivní. V krusaderu je vidět opět ext3 disk s velikostí 4 KB. Vypadá to že disk prostě nejde smazat a upravit jak bych já potřeboval. Prosím o jakékoliv rady, vrtám se v tom již několik hodin a jediný výsledek je že sem zoufalý a naštvaný.
« Poslední změna: 19 Října 2007, 15:09:20 od Anna Taliánová »

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Instalace Win XP a velké problémy
« Odpověď #1 kdy: 07 Srpna 2007, 10:12:06 »
Mě jen napadá, že MS formát zapisuje FAT tabulku na začátek disku a některé filesystémy na konec disku. Snad neplácám blbosti. Bohužel řešení nemám, snad jiní budou vědět.

Napište jméno toho programu, třeba něco najde. A pod Wine to spustit nejde? Co virtualizace WinXP pod Linuxem?

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Instalace Win XP a velké problémy
« Odpověď #2 kdy: 07 Srpna 2007, 10:15:51 »
Z toho disku smaž všechny partitiony. A pak to zkus.
Není to tím že nemáš ve vidlích ovladače na ten disk? Někde ze začátku se mačka tlačítko asi (F2 nebo F6) a přes disketku tam nahraješ drivery. Je ale divné že ti XP našli ten disk.
Třeba Sata2 má nějakou emulaci v biosu. Když ji zapneš, tváří se pak jako IDE a můžeš to v klídku nainstalovat.
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

eStar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 455
    • http://www.linuxsoftware.cz/
Instalace Win XP a velké problémy
« Odpověď #3 kdy: 07 Srpna 2007, 10:23:35 »
No já sem na woknech chtěl víc věcí, jméno toho programu je WorkshopCD-2006/1 a věřte mi že už sem se koukal po alternativě, ale pro tyhle odborné programy alternativy většinou nejsou. Taky bych tam chtěl spustit dremweaver (kompozer mi opravdu vůbec nesedl a učit se html a css sem chtěl až časem). Navíc bych si rád zahrát nové Command and Conquer. Mě ale spíš než nechuť windowsu zaráží selháváni QTparted z live cd. V disku by by neměl být problém, je 4 měsíce starý a žádné problémy sem s ním neměl.

eStar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 455
    • http://www.linuxsoftware.cz/
Instalace Win XP a velké problémy
« Odpověď #4 kdy: 07 Srpna 2007, 10:29:45 »
duckd: Přiznám se že ty wokna byli stažená z internetu a všechny 3 verze které sem zkoušel by měli být nové ( u jedné bylo přímo udáno prosinec 2006) takže v ovladačích by to být nemělo, co se týče smazáni všech oddílů z disku. Na druhém oddílu mám 130 GB dat ale zkusím to.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Instalace Win XP a velké problémy
« Odpověď #5 kdy: 07 Srpna 2007, 10:32:22 »
Když už to budete mazat, tak to znova přerozdělte fdiskem kompletně. Ne jen zrušit partišny.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

eStar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 455
    • http://www.linuxsoftware.cz/
Instalace Win XP a velké problémy
« Odpověď #6 kdy: 07 Srpna 2007, 11:34:01 »
Nejde to, furt dokola tento oddíl není kompatibilní...... dokonce sem přes QTparted zkoušel vytvořit i ntfs a stejne ani na ntfs to nejde nainstalovat.

Pavelp

  • Host
Instalace Win XP a velké problémy
« Odpověď #7 kdy: 07 Srpna 2007, 12:46:14 »
Pokud vim, muzou byt jen 4 primarni oddily, jestli jste jich udelal 5, bude to asi problem. Zadnym jinym nastrojem nez windowsim disk pro windows neformatujte. Zkuste to cele uplne zlikvidovat nejakym dobrym fdiskem, bud z live linuxu, nebo z windows. Upravy v qtparted se musi explicitne potvrzovat, delate to ?

eStar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 455
    • http://www.linuxsoftware.cz/
Instalace Win XP a velké problémy
« Odpověď #8 kdy: 07 Srpna 2007, 12:55:18 »
Pavelp: V primárních oddílech problém nebude protože jako první sem zkoušel oba oddíli na disku smazat a následně sem vytvořil pomocí fdisku jen jeden oddíl pro windows, nepomohlo to. U QTparted sem dělal tu chybu že sem spustil live cd a hned qtparted, lepší je ale dát install a až při instalaci měnit disky každopádně i přes install na live cd ať už sem všechno vymazal, nebo vytvořil jeden oddíl nebo oba stejne se XP odmítají nainstalovat.

Už mě nic nenapadá.

eStar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 455
    • http://www.linuxsoftware.cz/
Instalace Win XP a velké problémy
« Odpověď #9 kdy: 07 Srpna 2007, 18:08:39 »
Problém vyřešen. Musel sem změnit pořadí bootování disků v Biosu. Jediný co mě, ale fakt mrzí je ztracených 6 filmů a jedna série simpsonů. Data z většího oddílu sem si sice všechny zazálohoval už dřív ale dvě DVD nešla přečíst. Ach jo takhle zlamaná instalace to se jen tak nevidí. :(
« Poslední změna: 19 Října 2007, 15:10:25 od Anna Taliánová »

Pavelp

  • Host
Instalace Win XP a velké problémy
« Odpověď #10 kdy: 07 Srpna 2007, 20:12:49 »
Chybicka se holt vloudi. Ale nez se do toho vrhnete znovu, uvarte si kafe, nebo dejte energydrink, vim ja  a poradne si celou situaci rozmyslete, namalujte na papir, at Vam ta instalace chvili vydrzi. Inspirace je na foru a na wiki.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.