Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Spouštění Ubuntu - problém s diskem [vyřešeno]  (Přečteno 3126 krát)

Kingskid

  • Host
Spouštění Ubuntu - problém s diskem [vyřešeno]
« kdy: 27 Dubna 2006, 07:22:42 »
Posledních několik týdnů mě zlobí PC. V různých obměnách vyhazuje chybové hlášky při spouštění.
Např. dnes ráno jsem v Grubu vybral Ubuntu a 2x nebo 3x po sobě jsem obdržel následující hlášku:



Na hda3 mám nainstalované Ubuntu. PC jsem asi na 40 sec. vypnul a pak se podařilo nastartovat normálně. Nedokážete z toho někdo poznat, jestli mám jenom rozhašený MBR nebo to může být problém s HD?
Už jsme to tady psal, měl jsem na HD i WXP, ale totálně odešly a už se mi je nepodařilo nainstalit zpátky, jenom W98. U těch ovšem nejde zvuk (že by starý OS :)) Při opakovaných pokusech o reinstalaci WXP vždy skončím na hlášce, že by mohlo dojít k poškození počítače kvůli nějaké nekompatabilitě.
Moje vědomosti jsou slabé na to, abych odhalil příčinu těhle potíží a do servisu se mi nechce. (Posledně mi tam připojili zdroj takovým způsobem, že shořel.)
« Poslední změna: 13 Prosince 2007, 21:40:03 od Anna Taliánová »

elmigno

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Spouštění Ubuntu - problém s diskem (vyřešeno)
« Odpověď #1 kdy: 27 Dubna 2006, 14:16:48 »
No nevim čoveče, to ti poradi ti zběhlejší :) Ale s tím zvukem ve win98 - sice to sem nepatří, ale zkus driverguide.com - jsou tam ovladače na všechny možné (nejen) zvukovky na všechny možné systémy ;o) Ale linux je přece jen mnohem lepší volba.

Tak mě napadá - co máš za procesor, MB,...? A velkost hadru? Mě se stalo něco podobného, když jsem ubuntu nainstaloval na část HDD, kterou nedokázal najít starý BIOS na základovce... Jen takový námět.

Kingskid

  • Host
Spouštění Ubuntu - problém s diskem (vyřešeno)
« Odpověď #2 kdy: 27 Května 2006, 11:57:12 »
Takže dnes už vím, že můj HD měl vadné sektory a po jeho výměně se ukázalo, že i základní deska není úplně OK. Očekávám, že po návratu ze servisu bude PC fungovat normálně.

Kingskid

  • Host
Spouštění Ubuntu - problém s diskem (vyřešeno)
« Odpověď #3 kdy: 10 Června 2006, 11:02:50 »
Nebyla to deska, ale IDE kabel...

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Spouštění Ubuntu - problém s diskem (vyřešeno)
« Odpověď #4 kdy: 10 Června 2006, 11:07:23 »
Tohle je docela blbe, taky se mi to nekolikrat stalo...no ja si prekompiloval jadro a pak to slo...ale staci jadro vymenit. Treba pokud mas 386 tak vymena na 686 jen prospeje. Musis z livka - su, mountnout partition, chroot /mnt/ /bin/bash, apt-get install
Nevim, kde je problem, ale uz jsem to parkrat videl a vubec se mi to nelibi.
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.