Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nenabehne mi graficke prostredie  (Přečteno 1801 krát)

pato83

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Nenabehne mi graficke prostredie
« kdy: 28 Července 2007, 12:33:39 »
Zdravim vsetkych, ospravedlnujem sa, ak to pisem do zlej sekcie. Vyskytol sa takyto problem.  Problem vznikol, ked na to aby nabehli nastavenia color corection v ubuntu, som vzdy pri starte systemu musel spustit nvidia-settings. Tak ze idem preinstalovat ovladace podla ubuntu prirucky. No a tam bol tento odkaz: http://www.ubuntugeek.com/how-to-fix-nvidia-acceleration-in-feisty-nvidia-8800-and-legacy-users.html no a sa to uz uplne pokaslalo, pretoze mi nenabehne graficke prostredie, mi vypisalo daco v zmysle, ze nvidia driver musi byt rovnakej verzie ako nieco ine, neviem uz co. Prosim o radu. Nechcem onho prist

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Nenabehne mi graficke prostredie
« Odpověď #1 kdy: 28 Července 2007, 13:52:47 »
Cez synaptic ho odinstaluj a ked mas 7.04 tak na instalaciu ovladaca pouzi system-sprava-restricted drivers manager. Na to aby sa ti po spusteni spustilo nastavenie v nvidia settings musis zadat prikaz
nvidia-settings --load-config-only
v system-predvolby-sedenia-programy po starte.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

pato83

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Nenabehne mi graficke prostredie
« Odpověď #2 kdy: 28 Července 2007, 14:08:03 »
Toto som spravil este skor, ako tu bol ten navod.

Takze som odstranil vsetko nvidia cez synaptic, Potom som postupoval podla navodu na Ubuntu guide ale ked prepisem nv na nvidia, znovu vypise chybu a nenabehne prostredie. Predtym som mal nieco aj v Restricted drivers, no tedka to neviem otvorit kvoli hlaske:
Failed to run /usr/bin/restricted-manager as user root.
Unable to copy the user's Xauthorization file.

Vlastne v system--sprava mi to pri kazdom vypisu tuto hlasjku.

Edit: Takze mam teraz taketo problemy:
System--sprava-- nepristupne kvoli tej hlaske
Disky ntfs nepristupne, nikde ich nezobrazuje, no v etc/fstab su zadane a povoleny je aj zapis
Nvidia-settings mi nezobrazi tak ako predtym, ale len dakyhc 5 veci typu ukazat neukazat
Dopisem ak sa dostavia dalsie problemy

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Nenabehne mi graficke prostredie
« Odpověď #3 kdy: 28 Července 2007, 18:19:01 »
Nuz podla toho manualu si este instaloval build essential a v /etc/default/linux-restricted-modules* si zakazal nacitat modul nv.
Skus to spustit cez terminal takto.
 
Kód: [Vybrat]
gksu -D /usr/share/applications/restricted-manager.desktop /usr/bin/restricted-manager
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

pato83

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Nenabehne mi graficke prostredie
« Odpověď #4 kdy: 28 Července 2007, 19:07:18 »
No takto, medzicasom som si nainstaloval ovladace z nvidia.com v textovom  mode, vsetko vyzeralo ok, no po restarte uz prostredie nenabehne, ale iba text mode a tam chybova hlaska: Nvidia driver je verzie 100.xx, tie najnovsie, ale Nvidia kernel module does not match.  ??? Ked zmenim v xorg.conf nvidia na nv tak to ide, no ja tam potrebujem mat ovladace funkcne. Neviem ,co dalej.

Edit: Keby som dal odstranit to esential? apt-get rm ?
Edit2: A ked prepisem v xorg.conf nvidia na nv, tak mi pri spusteni akehokolvek programu pod System-Sprava, vypise toto:
Failed to run /usr/sbin/synaptic as user root.
Unable to copy the user's Xauthorization file.
Iba systemove zaznamy idu.

olbrait

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 814
  • Registered User #452059
Nenabehne mi graficke prostredie
« Odpověď #5 kdy: 28 Července 2007, 20:24:02 »
čo sa týka tej hlášky, že nvidia driver musí byť rovnakej verzie ako niečo iné, to robilo aj mne. V tej hláške by malo byť aj čo je akej verzie, takže potom v synapticu nájdi oboje - myslím že nvidia glx a nvidia kernel comon a jedno downgaduj tak aby boli rovnakej verzie. Mne to potom fungovalo
laptop: HP COMPAQ 6735s, AMD QL-60, ATI HD3200, Ram 1754 MB, HDD 250 GB, Ubuntu 9.04 64bit, Debain Squeeze 64bit. ...Ubunt 9.10 64bit šlo do /dev/null/
desktop: MB SV KT 400, AMD Athlon 2000XP, MSI GeForce MX 440 64 MB, Ram 512 MB, HDD Maxtor 80 GB, Ubuntu 8.04.3
 Linuxák v mojom okolí

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.