Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Tuhnutí notebooku  (Přečteno 1912 krát)

indy07

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Tuhnutí notebooku
« kdy: 06 Září 2007, 21:04:29 »
Zdravím, už delší dobu spokojeně používám verzi 6.10 a tak si říkám, že přejdu na verzi 7.04. Instalace proběhla v pořádku, ale nová verze mi nepříjemně tuhne. Systém zatuhne tak na 30 vteřin a jediný co můžu je jezdit myší po ploše. Nesvítí ani kontrolka u HDD, že by se něco dělo. Stává se to hodně často a je to vcelku nepříjemné. Systém je plně aktuální a používám notebook ASUS A6Ja s grafikou ATI X1600. Neměl někdo podobný problém anebo aspon prosím o radu jak to odstranit. Thx

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Tuhnutí notebooku
« Odpověď #1 kdy: 06 Září 2007, 21:17:57 »
Jaký používáte ovladač grafické karty?

indy07

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Tuhnutí notebooku
« Odpověď #2 kdy: 06 Září 2007, 21:21:09 »
jelikož mi nejede už ani Xserver tak vám to neřeknu přesne, ale v nabídce stáhnutí programů to byl Ovladač grafické karty ATI

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Tuhnutí notebooku
« Odpověď #3 kdy: 06 Září 2007, 21:25:32 »
Aha. Nabootujte tedy do recovery mode (druhá volba v grubu).
Napište nano /etc/X11/xorg.conf - otevře se vám konfigurančí soubor xserveru v editoru nano - najděte odstavec Section "Device" a pokud budete mít u Driver napsáno "fglrx", tak to přepište na "ati". Uložte pomocí Ctrl+O, zavřete Ctrl+X a restartujte (reboot).

indy07

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Tuhnutí notebooku
« Odpověď #4 kdy: 06 Září 2007, 21:39:23 »
Tak provedl jsem vámi sepsaný návod, spustil Ubuntu a pak se objeví modrá obrazovka a na ní: Spuštění X serveru selhalo! Trošku jsem si s tím musel pohrát a nakonec opět nahradit "ati" položkou "flgrx" abych vůbec rozjel Xserver.

A ty ovladače jsou: Ati Binary Xorg driver

Pak jsem zkusil jestli se to nezlepší po odpojení síťového kabelu, vypnul jsem i Wi-Fi a nic. Provedl jsem i postup na http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=6607 a pořád nic. Budu rád za každou radu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.