Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: co delat s var/archives a dale mazani v Krusaderovi [vyřešeno]  (Přečteno 2098 krát)

tomino

• Návštěvník
Ahoj,

prosil bych o radu ohledně dvou věcí.

1) zjistil jsem, že do var/archives se mi ukládají archivy celého filesystemu a mají podobu něco.-etc.RokMesicDatum.tar.gz. Můžu tyto archivy smazat? zabírají strašně moc místa na hdd. Jde mi o to, zda systém s nimi nějak nepracuje nebo abych po smazání nezjistil, že jsem si smazal celý harddisk (kdyby s nimi systém normálně pracoval).. a dá se nějakým způsobem zařídit, aby se tyto archivy vubec netvořily?

2) v krusaderu mam standardne mazani do kose. pokud ale mazu z externiho hdd nebo flashky, do kose se nic neulozi a nasledne baobabem zjistim ze se smazane soubory ukryly na nejake jine podivne "tempovske" misto :-) da se krusader nakonfigurovat tak aby pouzival bud vzdycky kos nebo zprovoznit zkratku jako pod win, ktera bude rovnou mazat pryc (shift+del)

Predem diky za radu, nepsal bych pokud bych vedel jak tyto problémy vyřešit, ale opravdu nevím, co s tím a tato omezení mi při praci hodně překážejí.

Díky moc,

zdraví Tomáš
« Poslední změna: 13 Ledna 2008, 03:44:12 od Anna Taliánová »

Jakub Lucký

• Závislák
    • Jakub Lucký
co delat s var/archives a mazani v krusaderovi [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 04 Června 2007, 09:25:58 »
/var/archives ?
To já vůbec nemám...

Jinak v Krusaderu
Settings -> Configure Krusader -> General -> Nahoře označit "Delete files"
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

mokl

• Návštěvník
« Odpověď #2 kdy: 08 Srpna 2007, 21:32:56 »
Zdravím. Mám s plněním složky var/archives naprosto stejný problém. Nemůžu najít program, který je vytváří. Vše je záloha Home.  Krapet blbý, když každý ráno v 7:30 přibude 3G nějaké zálohy. Hledám, googlim, ale nemůžu najít řešení.
... to neni rámus paní, to je Hendrix.

Milhouse

• Moderátor
  • Závislák
« Odpověď #3 kdy: 08 Srpna 2007, 21:57:02 »
Zkuste zapřemýšlet, co jste dělal, než to začalo. Nehrál jste si s nějaký plánováním, třeba s CRONem?

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

mokl

• Návštěvník
« Odpověď #4 kdy: 12 Srpna 2007, 14:02:13 »
Taky mě to napadlo. Zkusil jsem ho odinstalovat. Vymazal jsem všechny soubory ve var/archives a zatím tam není nic nového. Řekl bych, že je to ono. Zkusím to nechat nějaký čas běžet ...

slashsbluesball

• Aktivní člen
  • *
« Odpověď #5 kdy: 12 Srpna 2007, 22:30:19 »
Citace: tomino
2) v krusaderu mam standardne mazani do kose. pokud ale mazu z externiho hdd nebo flashky, do kose se nic neulozi a nasledne baobabem zjistim ze se smazane soubory ukryly na nejake jine podivne "tempovske" misto :-) da se krusader nakonfigurovat tak aby pouzival bud vzdycky kos nebo zprovoznit zkratku jako pod win, ktera bude rovnou mazat pryc (shift+del)
to podivne tempovske misto bude pravdepodobne .Trash, ale na tom mediu, ze ktereho mazes ;) celkem logicke, abys mohl data obnovit kdekoliv. ale taky jsem se dost zapotil, nez jsem prisel na to, proc mam zapraskanou flashku, kdyz jsem to prece pres nautilus "smazal" :)
Desktop: MSI 848P Neo-V, Intel Pentium 4 CPU 2,80GHz, 1024 MB Ram, ATI Radeon 9200 128MB, OS: Gentoo 2007.0 :-), Win XP
Laptop: HP nc6120, Intel Pentium M Dothan CPU 1,86GHz, 1024 MB Ram, Intel GMA 900 128MB sdíl., OS: Ubuntu 7.10GG

mokl

• Návštěvník
« Odpověď #6 kdy: 13 Srpna 2007, 22:32:35 »
Tak to byl CRON. Po archivu ani památky...

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.