Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 284492 krát)

zde..nek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
Vylévání srdíčka
« kdy: 01 Května 2006, 23:39:49 »
Tak nevím, ale už mě to Ubuntu přestává bavit, prý že všechno funguje, nic není problém, vše je v manuálech, je to prý "pro lidi" a tak podobně... tak to se asi spletli, už si připadám jako programátor a ne uživatel... a to drtím manuály každý den už dva měsíce a vzhledem k investovanému času výsledek mizerný, odhadoval bych to tak na 50% funkčnost. Že by někdo poradil... se mi ani taky nezdá, ale co bych chtěl, ČR je malá a uživatelů málo, tím nechci nikoho se zde přítomných urazit.

Mám tři mutlifunkční tiskárny a pouze jedna je funkční, ta bohužel zrovna má jen 600dpi skener a hooodně nekvalitní, druhá multifunkce jde jen tisk a třetí jen skener..... hurááá, skvělé rozhodování. Mám taky dva skenery, taky nejdou. Samozrejmě chci jen jednu multifunkci na stole. A to mám ještě termosublimační tiskárnu na fotky, co myslíte jde ? ... ne.

Dále mám dvě mechaniky, combo a dvd-rw ls, combo jde ale DVD-RW nejde vypalovat, končí nějakou chybou, vypalování obrázků na cd pomocí light scribe leda ve snu...

Moji anabázi s notebookem Premio6040 jste asi taky četli, multiboot se nezdařil a zvuk nešel, co na něm teď asi mám, že ?

Zrovna nyní nechápu, potřebuji sloučit maily ze dvou mailklientů, už jsem si těmi pokusy v linuxu v tom udělal pěkný nepořádek, a zjištuji, že adresář z Mutt do Evolution nenaexportuji ani nezkopíruji, poštu z Mutt taky ne, každý používá jiný formát a to nemluvím o sloučení s maily z Thunderbird nebo exportu zpět do Outlooku. Něco jako export v Evolution neexistuje. Ještě před týdnem jsem myslel, že to vyřeším třeba s Sylpheed, ale taky ne, češtinu výjímečně umí, ale zase nezobrazuje emotikony, dále Mutt, ano rychlý je, ale abych viděl, jaký obrázek přikládám jako přílohu, tak musím otevřít další okno a pamatovat si čísla obrázků... pakárna a to nemluvím o mizerném přehledu, prakticky není ani poznat, jestli je v mailu příloha nebo ne, samozřejmě jsem si muttrc musel sám vytvořit a mám zobrazení velikosti v kB, to mě mimochodem stálo alespoň 10 hodin na webu, doteď ale nemám stahování z více adres, to bych zase musel investovat dalších 10 hodin do fetchmail... No a jedna poznámka, prý linux programy jsou rychlé, tak to Outlook 2003 proti Evolution je rychlík, no a přiklad s Evolution: odesílání více příjemcům šlo a najednou nejde a z konfig.jsem nic nedělal.

Další příklad, záloha a komprese DVD, nic rozumného není, něco jako DVDFab ve Win ( http://www.dvdidle.com/cs/dvd-fab-express.htm ), pár kliků a záloha je hotová, včetně odebrání titulků vicejazyčných stop, komprese na jednovrstvé medium, odebrání bunusů.

Úpravy a organizace fotek z DF: něco jako české ZPS ( http://www.zoner.cz/photo-studio/obrazovky.asp ), na úpravy barev se to nehodí, ale na hromadné úpravy velikosti, ostrosti, komprese, srovnání horizontu apod. to nemá chybu, na úpravy barev třeba Ulead ( http://www.ulead.com/pi/runme.htm ), na odstanění šumu Noiseware ( http://www.imagenomic.com/index.asp )... v linux nic obdobného, nejlepší snad gThumb, ostatní co jsem zkoušel pro digifoto jsou o ničem.

Šifrované dokumenty, opět problém, něco jako kompilace jádra a podobné rozsáhlé návody na vytvoření šifrovaného disku jdou nějak mimo mě, ve Win stačí 10 minut na zprovoznění šifrovaného virtuálního disku ( http://www.cypherix.com/cryptainerpe/index.htm ).

Naštěstí mám ethernetový adsl modem a nemusím se trápit nastavením, jako někteří nešťastníci. Tím mě napadla synchronizace kontaktů a kalendáře s mobilem se Symbianem... to asi taky v kombinaci s poštovním programem nejde, že ? hledal jsem to marně.

Zajímavé je to i z hlediska jiného, za 5 let používání Windows2000 a XP jsem nepoznal nějaký zásadní problém se systémem, administrace a udržení v chodu cca 15-ti PC a 10-ti NB s Win nevyžaduje tolik času, stačí znát pár zásadních věcí a no problem a pokud něco, tak je to otázka tak hodiny práce. V nabootování u mě Win taky podstatně vyhrává, o délce spuštění OpenOffice programů oproti MS Office ani nemluvě... a těch pár peněz je jen malá daň ( XP za 2500 a Office za 4500 ).

No snad alespoň ta bezpečnost a otevřenost programů je na tom zajímavá, pro dost lidí spíše to, že vše je zdarma. Fakt je ten, že dost věcí mi vyhovuje, stabilita aplikací je vyšší, hlavně se mi líbí konzolové programy, leč zrovna ty se už pár let neaktualizují a zůstalo u verzí z roků 2000-2003, škoda.

Ještě že mám multiboot, teď spustím XP a zahraji si stealth akci Chameleon :-) :-) :-) a ráno in work...
« Poslední změna: 15 Května 2010, 13:36:57 od Tomáš Břinčil as snouman.net »
in vacuum veritas, registered #420910

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1 kdy: 01 Května 2006, 23:56:25 »
Tak tohle tu vážně dlouho nebylo...
ad málo uživatelů: To není pravda, není moc dister, které mají takové fórum v češtině jako my. A když už třeba mají velké a české fórum (Mandriva), tak to ještě nezaručuje, že to nejsou samé lamy (bez urážky, ale na tom Mandrivým fóru jsem koukal, a to sám se za lamu stále považovat musím). A krom toho, Ubuntu si stojí ze všech dister nejlépe, a to zcela evidentně, viz http://distrowatch.com/stats.php?section=popularity
Nemíním se o tom rozepisovat, nemám na to čas, ale nelze než konstatovat, že třeba u mně ubuntu nadetekovalo nerozdíl od Win všechen HW...
Ad M$ Office x OO2. Nezlob se, ale teď jsi tomu nasadil korunku - a víš, že Ti Office zabírají už při startu bůhvíkolik místa v RAMce, neb se tam hned nacpou jejich knihovny? Proto je to rychlé...Což ovšem můžeš mít i s OO, stačí používat quickstarter.
Prostě si myslím, že co člověku nejde, či mu na to chybí soft a podobně, je prostě o tom, že tomu nerozumí. A Linuxu je třeba alespoň trochu rozumnět, narozdíl od Win, za což se mu ale odvděčí absolutní konktrolou, konfigurovatelností a spoustou dalších výhod. BTW ta kompilace jádra je také tak na 10 minut...Pokud chceš Widle, prosím, ale jejich problém je, že člověk, když ví, jak držet myš a kliknout na "Start" tak umí v podstatě všechno - což je sice pohodlné, ale výš se nedostane. Tož tak. J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

zde..nek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #2 kdy: 02 Května 2006, 01:02:30 »
for botanicus ve stručnosti:
hmm, a...
http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=1307 , http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=1288 , PDF tiskárna a chybový ps2pdf taky nedořešeno...
add "nemám čas" - "Tak tohle už..."  jak jsi si všiml, nebyl to dotaz, ale konstatování proč s tím asi skončím, nechci zakládat na flame, ale s těmi MS Office nemáš úplně pravdu a předbootování OOo je i ve Win, ale nic to neřeší :-) Je to asi jako rozdíl mezi spouštěním AcrobatReader7 a FoxitReader, dost lidí ani ten druhý nezná, otevření okamžité.
Pokud postupy podle manuálů zklamou, tak by se nad tím měl někdo zamyslet, toť vše. A tvrdit, že je chyba u uživatele je univerzální odpověď, kterou jsem kdysi taky propagoval... až po dvou letech jsem přišel na to, že tomu tak nemusí vždy být. Co třeba uvést nějaké řešení na ty moje poznámky, tak trochu jsem doufal... Nechce se mi vyjmenovávat všechen HW(ale můžu), jak jsem zjistil, smůla je v tom, že není podporován a co třeba adekvátní software k uvedenému, já nic obdobného nenašel. Nejde o čas, jde o funkčnost... i když... kdybych místo googlování pracoval, tak bych si těch widlí mohl pár licencí koupit... do zásoby před Vista :-) Kromě Ubuntu jsem zkoušel i jiné distra.
in vacuum veritas, registered #420910

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #3 kdy: 02 Května 2006, 07:45:05 »
Neříkám že vždycky, ale právě ve většině případů si za to může uživatel, ale to je i ve Win. Quickstarter považuji za přesně to, co dělají MSO, i rychlostně nebo ne? Nepoužívám to, ale když jsem to měl, jak v linuxu, tak ve win, tak mi to tak přišlo...J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Ondřej Surý

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #4 kdy: 02 Května 2006, 08:54:31 »
Co se týče hardware, tak pláčete na špatném hrobě. Je potřeba se obrátit na výrobce a stěžovat si tam, že nepodporujou (nebo špatně) linux. Pokud si nebude stěžovat každý, tak s tím výrobce nic nakonec neudělá. Existuje spousta tiskáren, které mají v Linuxu dobrou podporu (namátkou Kyocera-Mita vydává PPD) a spousta tiskáren, které mají podporu špatnou, nejhorší jsou "softwareové" tiskárny. Bohužel bez specifikace od výrobce se s tím mnoho udělat nedá, ale i tak je situace o mnoho lepší než před lety.

jojko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #5 kdy: 02 Května 2006, 11:44:17 »
Citace: zde..nek
Tak nevím, ale už mě to Ubuntu přestává bavit, prý že všechno funguje, nic není problém, vše je v manuálech, je to prý "pro lidi" a tak podobně... tak to se asi spletli, už si připadám jako programátor a ne uživatel... a to drtím manuály každý den už dva měsíce a vzhledem k investovanému času výsledek mizerný, odhadoval bych to tak na 50% funkčnost. Že by někdo poradil... se mi ani taky nezdá, ale co bych chtěl, ČR je malá a uživatelů málo, tím nechci nikoho se zde přítomných urazit.

Mám tři mutlifunkční tiskárny a pouze jedna je funkční, ta bohužel zrovna má jen 600dpi skener a hooodně nekvalitní, druhá multifunkce jde jen tisk a třetí jen skener..... hurááá, skvělé rozhodování. Mám taky dva skenery, taky nejdou. Samozrejmě chci jen jednu multifunkci na stole. A to mám ještě termosublimační tiskárnu na fotky, co myslíte jde ? ... ne.

Dále mám dvě mechaniky, combo a dvd-rw ls, combo jde ale DVD-RW nejde vypalovat, končí nějakou chybou, vypalování obrázků na cd pomocí light scribe leda ve snu...

Moji anabázi s notebookem Premio6040 jste asi taky četli, multiboot se nezdařil a zvuk nešel, co na něm teď asi mám, že ?

Zrovna nyní nechápu, potřebuji sloučit maily ze dvou mailklientů, už jsem si těmi pokusy v linuxu v tom udělal pěkný nepořádek, a zjištuji, že adresář z Mutt do Evolution nenaexportuji ani nezkopíruji, poštu z Mutt taky ne, každý používá jiný formát a to nemluvím o sloučení s maily z Thunderbird nebo exportu zpět do Outlooku. Něco jako export v Evolution neexistuje. Ještě před týdnem jsem myslel, že to vyřeším třeba s Sylpheed, ale taky ne, češtinu výjímečně umí, ale zase nezobrazuje emotikony, dále Mutt, ano rychlý je, ale abych viděl, jaký obrázek přikládám jako přílohu, tak musím otevřít další okno a pamatovat si čísla obrázků... pakárna a to nemluvím o mizerném přehledu, prakticky není ani poznat, jestli je v mailu příloha nebo ne, samozřejmě jsem si muttrc musel sám vytvořit a mám zobrazení velikosti v kB, to mě mimochodem stálo alespoň 10 hodin na webu, doteď ale nemám stahování z více adres, to bych zase musel investovat dalších 10 hodin do fetchmail... No a jedna poznámka, prý linux programy jsou rychlé, tak to Outlook 2003 proti Evolution je rychlík, no a přiklad s Evolution: odesílání více příjemcům šlo a najednou nejde a z konfig.jsem nic nedělal.

Další příklad, záloha a komprese DVD, nic rozumného není, něco jako DVDFab ve Win ( http://www.dvdidle.com/cs/dvd-fab-express.htm ), pár kliků a záloha je hotová, včetně odebrání titulků vicejazyčných stop, komprese na jednovrstvé medium, odebrání bunusů.

Úpravy a organizace fotek z DF: něco jako české ZPS ( http://www.zoner.cz/photo-studio/obrazovky.asp ), na úpravy barev se to nehodí, ale na hromadné úpravy velikosti, ostrosti, komprese, srovnání horizontu apod. to nemá chybu, na úpravy barev třeba Ulead ( http://www.ulead.com/pi/runme.htm ), na odstanění šumu Noiseware ( http://www.imagenomic.com/index.asp )... v linux nic obdobného, nejlepší snad gThumb, ostatní co jsem zkoušel pro digifoto jsou o ničem.

Šifrované dokumenty, opět problém, něco jako kompilace jádra a podobné rozsáhlé návody na vytvoření šifrovaného disku jdou nějak mimo mě, ve Win stačí 10 minut na zprovoznění šifrovaného virtuálního disku ( http://www.cypherix.com/cryptainerpe/index.htm ).

Naštěstí mám ethernetový adsl modem a nemusím se trápit nastavením, jako někteří nešťastníci. Tím mě napadla synchronizace kontaktů a kalendáře s mobilem se Symbianem... to asi taky v kombinaci s poštovním programem nejde, že ? hledal jsem to marně.

Zajímavé je to i z hlediska jiného, za 5 let používání Windows2000 a XP jsem nepoznal nějaký zásadní problém se systémem, administrace a udržení v chodu cca 15-ti PC a 10-ti NB s Win nevyžaduje tolik času, stačí znát pár zásadních věcí a no problem a pokud něco, tak je to otázka tak hodiny práce. V nabootování u mě Win taky podstatně vyhrává, o délce spuštění OpenOffice programů oproti MS Office ani nemluvě... a těch pár peněz je jen malá daň ( XP za 2500 a Office za 4500 ).

No snad alespoň ta bezpečnost a otevřenost programů je na tom zajímavá, pro dost lidí spíše to, že vše je zdarma. Fakt je ten, že dost věcí mi vyhovuje, stabilita aplikací je vyšší, hlavně se mi líbí konzolové programy, leč zrovna ty se už pár let neaktualizují a zůstalo u verzí z roků 2000-2003, škoda.

Ještě že mám multiboot, teď spustím XP a zahraji si stealth akci Chameleon :-) :-) :-) a ráno in work...
Mas hromadu e-mail klijentov pod linux tak co pouzivas evolution ? Ked si mozes nainstalovat ini.

Ked ti nestaci k3b alebo gnomebaker tak si nainstaluj nero pod linux :D Mas hromadu moznosti lenze ti to zahadzujes skor nez sa knim dostanes.

Hw je dost silny problem ked som kupoval tlaciaren tak prvy dotaz bol ci ide v linuxe a nevedel mi povedat ale nastastie ide. Btw pisem o tlaciarny: HD DeskJet 3910

Z desenim zistujem ze vsetci co maju widnows su coraz  blbsi. A to preto lebo su zviknuti stukat next, next a tim to konci.
Amd Sempron 2600+ 1.6Ghz 64 Bit, Asus K8N, 512Mb Ram DDR ECC Twin, Wdc 40Gb 8Mb Cache, Geforce 4 MX440 64Mb Ram. Mam rad Linux pretoze je ako moja priatelka vrtochiva a proste uzastna. Xite RT/Gnu Linux - Oficialny vyvojar.

petrme

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 100
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #6 kdy: 02 Května 2006, 11:57:14 »
Nezlobte se, ale to co popisujete je ukázkový příklad zbrklé migrace na Linux.

Když máte takové množství různorodého hardware a používáte větší množství programů, tak si nejdříve musíte zjistit, jak je to s jejich podporou/náhradou v Linuxu. Pokud si to dopředu neověříte, zákonitě následuje frustrace a návrat k původnímu systému.

Ubuntu bohužel není mainstream, aby pro něj výrobci ihned dodávali ovladače pro hardware (čest výjimkám) nebo u software alespoň testovali kompatibilitu s wine.

LPK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 328
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #7 kdy: 02 Května 2006, 12:07:08 »
Mno ja se tedy taky pridam se svoji troskou - bohuzel jiz nemam tolik casu jako pred par mesici, ale obcas se sem mrknu a tenhle prispevek me docela zaujal. Vy zde narazite na neadekvatni SW, ale staci se jen kouknout treba na SourceForge a tam je HROMADY softu krasne seskupenyho do sekci a podsekci pro snadne hledani - takze mrknout tam. Dale existuje program WINE, ktery dokaze instalovat a spoustet windows programy pod linuxem (nastaveni je a instalace je naprosto trivialni), ze nepoznate ani ze instalace a beh programu neni windows. Ja mel zezacatku taky neskutecny problem s linuxem a 3D, videem, tiskarnou ...... Vsechno se da vyresit vhodnou distribuci a trochou trpelivosti - tou je prave Ubuntu - bohuzel jsem kvuli spatnym ovladacum na ATI v 64bitu byl nucen prejit na 32bit, ale je to jedno :) 10% +- nehraje roli. Ac nerad, ale s tim OO s vami musim souhlasit, pomalu se nacita a to i oproti jeho windows verzi na stejnem HW - takze to bude chybka nekde na strane OO, ale nesouhlasim treba s editaci fotek a grafiky vubec - nepopiram, ze velikanum jako Corel, AI, APS, se nemuze v linux neco rovnat - ale napriklad GIMP, Inkscape, Soddipoddi ..... jsou jiz dnes na velmi vysoke urovni co se vektorove a bitmapove grafiky tyce a onem TOP programum pro win statecne sekunduji. Dale potom K9Copy (zaloha DVD na 1vrstve - par kliku a je to - stejne funkce jako DVDShrink pro win), DVDShrink pro linux (to jen tak ze by nekdo namital), Cinelerra (profi nastroj na strihani videa - podobny jako APremiere), KVideo Editor (pekny nastroj na editaci a strih videa - podobny VegasVideo) ....... o 3D softu jako Blender, Wings a dalsi se ani zminovat nehodlam, protoze toho je kvanta a VEEELMI kvalitni. Dale potom editace zvuku a grabovani zvuku - taky pohodacka na SUPER urovni - Audacity, GWC, ...... je toho proste spousta a i spousta velkych baliku na urovni Soundforce, ale nemuzu vypisovat vse. No a k jadru - to je brnkacka a rikam to jako laik, protoze i po skoro 2 letech v linuxu se povazuji za lamku, ktera se snazi mit vsechno na klikatka. Klidne vam poradim i po ICQ, uvidite ze si zkompilujete jadro vcetne ovladacu za par minutek. Jinak co se tyce toho mailu, tak ja jsem nikdy nemel sebemensi problem s balikem Mozilla Suite a to jej pouzivam jak na win tak na linuxu a import a export mailu z a do Outlooku je naprosto normalni a jednoduchy (vim o cem mluvim, protoze sekretarka Outlook pouzivala a v ramci sjednoceni SW musela prejit na Mozillu Suite a necinilo to nejmensi problem). Tak a ted to spatne - scaner (taky jsem jej nerozchodil - mam UMAX 2100P - paralelní, ale moc jsem to nestudoval, tak mozna proto), tiskarna HP DeskJet 1120C A3 profi serie (taky nic moc, sice tiskne, ale kvalita je na urovni tiskarny s rozlicenim 300dpi, ale taky jsem to zatim moc neresil).
Tak a ted jeste k Ondrovi - jj mas naprostou pravdu, dokud si vyrobci HW neuvedomi, ze lidi nemaji jenom WIN tak bude linux porad problemovy z hlediska specifickeho HW.
tak jsem se rozkecal co - no nic
tradiční bordel + Nvidia :-)

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #8 kdy: 02 Května 2006, 12:07:36 »
Existuje MNOHO HW, s nímiž není v Ubuntu žádný problém a fungují automaticky, či lze snadno a rychle zprovoznit:

https://wiki.ubuntu.com/HardwareSupport

Svůj HW jste si koupil tak, aby vám fungoval ve Windows, ale zřejmě jste si nezjišťoval, zda funguje i jinde. Pokud by vám zakoupený HW nefungoval ve Windows, zřejmě byste ho oprávněně běžel vrátit a vyměnil za jiný nebo chtěl vrátit peníze. Pro Linux / Ubuntu platí to samé - výběr je opravdu široký. Pokud již vlastníte HW, který v Linuxu/Ubuntu nefunguje, můžete požadavek na funkčnost v Linuxu napsat přímo výrobci toho HW, koneckonců jste jejich zákazník a měl by vám tedy umožnit vybrat si a používat takový systém, který chcete a který vám lépe vyhovuje. Pokud ne, měl byste upřednostnit produkty schopnější konkurence, která si váží svých zákazníků a která tu možnost volby operačního systému svým zákazníkům je schopna nabídnout.

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #9 kdy: 02 Května 2006, 15:13:42 »
Chvilku jsem to sledoval, ale Petr Tomeš to trefil přímo na hlavičku. Též mám názor, že pokud začnu uvažovat o změně OS tak nejdříve se musím podívat s jakým HW budu mít nejmenší problémy. Nic není absolutní. A pak teprve má nastat rozhodnutí zdali to stojí za to. Zde..nek měl nevýhodu, že již mnoho HW měl pořízeno. A jak se zdá, poněkud méně kompatibilního. Ovšem i tak si myslím, že spousta věcí by se dala řešit nebo obejít jiným softem a zkusit změnit návyky. Došla mu trpělivost páč situaci nezvládl. Ale vzdávat by to neměl, vybral bych jednu vzorovou mašinu a zkusil bych to znova, třeba i jiným distrem.
Pokud jde o OOo faktem je, že startuje poněkud pomaleji, ale ruku na srdce, vždyť je ho potřeba spustit jenom jednou za session, tak to hodnotím jako jenom postesk. Všechno chce svůj čas, časem to bude lepší. Nemůže však tvrdit, že se s ním pracovat nedá obecně v Linuxu. Dá a dobře.
No a výrobci HW? Ti to pochopí až pro ně bude komunita jiného OS zajímavější než dnes. V tuto chvíli jim to nestojí za to, zabývat se tvorbou investicí na výrobu kompatibilních zařízení pro Linux. Současný stav jim vyhovuje. Je to na nás uživatelích, jak správně doporučuje Ondřej Surý.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

jojko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #10 kdy: 03 Května 2006, 14:02:37 »
Peter Tomes a GlidingFLY maju pravdu. Problem je ze ked si niekto kupi HW tak ho nezaujima ci ide v linuxe a ked sa to spita predajcu tak nevie. Problem je v tom ze zakaznici netlacia na vyrobcov hw aby robili ovladace aj pre linux a pokial takto neurobia tak ovladace ani tak skoro nebudu. Asi budu cakat pokial bude linux tak rozsierny ze sa zacnu robit ovladace aj pre linux co je podla mna blbost. Ja osobne by som si nekupil hw, ktory mi nepojde v linuxe. :D
Amd Sempron 2600+ 1.6Ghz 64 Bit, Asus K8N, 512Mb Ram DDR ECC Twin, Wdc 40Gb 8Mb Cache, Geforce 4 MX440 64Mb Ram. Mam rad Linux pretoze je ako moja priatelka vrtochiva a proste uzastna. Xite RT/Gnu Linux - Oficialny vyvojar.

joska

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #11 kdy: 03 Května 2006, 17:34:25 »
Trochu problem s jiz  zakoupenym hw je ten, ze velice casto je na krabici nebo v manualu napsano os w95,98se,w2k,WinXP a to je vsechno. Zrovna na nekolik krabic koukam. Nastesti vetsina v Linuxu funguje, ale pokud bych mel smulu urcite neni nadeje na nejake reklamace kvuli nefunkcnosti v Linuxu...
Dapper 6.06 LTS PIII/1Ghz i815EP (MS-6337) 512Mb ram FX5200 Hdd 80Gb Realtek RTL8139 PCI SB128pci

zigi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 389
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #12 kdy: 03 Května 2006, 19:33:25 »
taky se dost casto na strankach vyrobcu objevuje neco jako:
 v M$ vam pomuzeme a s GNU/Linuxem za nami nechodte
..:: be free - use kubuntu ::..

jojko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #13 kdy: 03 Května 2006, 19:57:25 »
:( tak im napisem mail dakujem nekupim od vas ani ceruzku a strcte si to kde chcete
Amd Sempron 2600+ 1.6Ghz 64 Bit, Asus K8N, 512Mb Ram DDR ECC Twin, Wdc 40Gb 8Mb Cache, Geforce 4 MX440 64Mb Ram. Mam rad Linux pretoze je ako moja priatelka vrtochiva a proste uzastna. Xite RT/Gnu Linux - Oficialny vyvojar.

Jendall

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #14 kdy: 04 Května 2006, 13:28:31 »
ja myslim ze je hw podpora uz v soucasnosti dosti slusna. Pravda, zlobi trochu graficke karty a mozna nejake periferie, ale jinak myslim ze ma linux lepsi detekci jak windows. Na notebook co ma nalepku "designed for win95"(stare pentium100) jsem nahodil damn small linux a jede nadherne, bezi vse na maximum. Schopnost detekce a rozchozeni hw zalezi take na jadru ....treba damn small linux pouziva stare 2,4, protoze je delane na starsi pc...

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #15 kdy: 04 Května 2006, 18:46:33 »
Souhlasím. Ostatně na Linux jsem také migroval takto zbrkle - už jen proto, že takové věci jsem si v tu dobu neuvědomoval no a všechno funguje bez problémů. Vážně všechno. J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #16 kdy: 04 Května 2006, 20:42:12 »
ad Zdenek, co sa tyka toho exportu z Evolution, riesit sa to da trochu oklukou. KMail dokaze importovat postu z Evolution, a obsahuje aj konverzne funkcie...

Co sa tyka hardveru, orientujem sa kvoli Linuxu na HP, s kompatibilitou nie su ziadne problemy...

zde..nek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #17 kdy: 06 Května 2006, 12:08:14 »
HW jsem nekupoval, už jsem ho měl, pouze multifunkci Brother DCP-115C jsem koupil později, protože prodejce tvrdil, že v linuxu jde: http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=1307 ale ty ovladače jsou nějaká betaverze, tak snad je dodělají.

Nejde mi např.skener Umax Astra Slim 2.0, skener HP 4470c, multifunkce Brother DCP-110C, termosublimační tiskárna Canon Selphy CP400, DVD-R/RW LITE-ON SQHW 16HSS DL LSC (nevypaluje, ale zatím jsem to neřešil, mám funkční combo Teak). Co se týdá SW pro vypalování , tak jde mi pouze Graveman (Gnomebaker nevypaluje nic a končí chybou, k3b nevím mám Gnome, bashburn se mi nepodařilo zprovoznit ).

pro Botanicus: já jsem se nikdy nesetkal z nefunkčním HW ve Windows, možná je to tím, že používáme pouze XP, mimochodem - po vydání SP2 a zkombinování s NOD32 není problém ani s viry apod... nepamatuji už 1,5 roku žádné zavirované PC ani jiné problémy, pouze Thunderbird zlobí uživatele 4x do roka.

pro Juraj: HP 1315 mi jde, ale ten skener je mizerný... 600dpi (i ve Win je to stejné)

pro jojko - jaký by jsi doporučil ? evolution-u trvá běžně i 5 vteřin, než po označení zobrazí html zprávu, thunderbird 6x do roka ve Win krach...nechci, Sylpheed neumí html, Mutt také ne (tedy umí pomocí elinks, ale všeobecně je to nepřehledné), dále XFMail neumí češtinu, html taky ne navíc fonty GUI jsou jaksi mimo. Následující mi nejdou vůbec: XCMail, elmo, Pine (jde mi v WinXP...), dál už nevím.

pro LPK: WINE mi nejde, nevím proč, šachoval jsem s tím týden, K9Copy, DVDShrink zkusím, ten druhý ve Win se mi neosvědčil.

Zkoušel jsem live SuSE a včera SLAX, zvláštní, všechny příkazy v konzoli funkční, okna si pamatují poslední velikost a umístění, ps2pdf taky jde, atd. - což se o mém Ubuntu nedá říct, takže asi komplet smazání oddílu a instalace, ale nevím jestli zůstanu u ubuntu, zdar.
in vacuum veritas, registered #420910

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #18 kdy: 06 Května 2006, 12:15:09 »
Zdeněk - netvrdím nefunkční, pochopitelně výrobce dodal ovladače - ale tady je to porovnání - co má v sobě ubuntu a co win. Jistě, s NODem není problém, ale běží to pořád a vytěžuje, no a ty testy, to byl děs...U mne to trvalo vždycky X hodin (s avastem o Kašperákovi nemluvě...). J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

zde..nek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #19 kdy: 06 Května 2006, 12:47:37 »
no jistě, po čisté instalaci nelze Win a Ubuntu srovnávat, jinak NOD je i přes spuštěné všechny "štíty" nejméně zatěžující, právě na starším HW je to podstatně znát, testy ano to je děs, u mě 50min(nod)  a 150min(Avast), NAV, Kaspersky je o už o rozhození systému a AVG je placebo :-) atd atd ale to už sem nepatří, že

Nevím, jestli počkat měsíc, nebo instalovat vývojovou verzi ??? a taky nevím jak přenesu soubory s těma zmatenýma právama a co s Grub-em, když smažu ext3 a swap oddíly, mám totiž ten zmíněný dualboot, a taky bych chtěl k tomu Ubuntu ještě i jiné distra, to musím vytvořit pro každé oddíl a swap ??? tak snad nějaké postupy najdu...
in vacuum veritas, registered #420910

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #20 kdy: 06 Května 2006, 12:55:26 »
Dapper už je dost slušný, klidně ho zkus. Grub - no při instalaci ho tam dáš znova a on by Win měl poznat automaticky. Swap stačí jeden :-) Oddíl ale je třeba pro každý jiný - nezapomeň - primárím mohou být u ATA jenom 4, ale Linux narozdíl od jiných OS nepohrdne ani logickou partition...Cože to máš s právama? Root by měl spasit všechno...J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

zde..nek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #21 kdy: 06 Května 2006, 13:15:08 »
4 primární, to poznám v Gparted jak ? nyní tam mám ntfs, fat32, ext3 a swap. To rozdělení nějak zvládnu, ale jak "přiinstaluju" další linux, třeba SLAX, když už tam budu mít Win, Ubuntu a zavaděč Grub, to se mě to zeptá, jestli přidat zavaděč do Grub-u nebo jak ?

S těma právama,,, udělal jsem zálohu (kopíroval jsem svůj home adresář jsem pomocí "mc" na oddíl s fat32, no a z jiného vytvořeného uživatele polovinu souborů neotevřu a přitom z live Slax otevřu vše, práva nepráva, tak nevím, když ty záložní soubory nakopíruju do čisté instalace Ubuntu se stejným uživatelským jménem a heslem, jestli to bude OK.
in vacuum veritas, registered #420910

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #22 kdy: 06 Května 2006, 13:31:19 »
Slax: a zahlašoval ses jak - guest - guest nebo root - toor? He? S rootem se nediv :-) No a když jsi to dal na FAT, tak jsi ztratil původní práva, protože FAT je nepodporuje - takže chown -R a chmod -R a napravit to...
Další linux: chce to udělat rozšířenou (extended) partition - ta se počítá do počtu k těm primárním, ale v rámci ní můžeš vytvářet spoustu další partition...ale to je omezení jen pro ATA disky, SATA mají ten limit lidštější - asi 16 primárních.
Grub: To je docela chaotické, teď moc nevím, jaks to myslel...neřeš, při instalaci jakéhokoliv Linuxu, co tam budeš dávat ho prostě klidně nainstaluj, on Ti při bootu dá vybrat, a pokud ne, tak dáš do menu.lst titile Widle, rootnoverify (hdx,x), chainloader +1, boot a je to.
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #23 kdy: 07 Května 2006, 12:31:34 »
Obecně, pro zde..nek bude lepší zůstat u WinXP. Je to systém, který se naučil dobře administrovat. Na jiné OS už mu nezbývá kapacita. Je to přesně ten týpek, který bude hledat chyby jenom proto, aby nemusel přiznat vlastní nedostatky.
Nemá smysl se s tím zabývat a pojďme se věnovat odladění toho co smysl má a doporučil bych nepřipouštět si diskuse tohoto nebo podobného typu. To co tady předvádí zde..nek je celkem o dost vyspělejší způsob poškozování objektivně velmi příznivě vyvíjející se budoucnosti Ubuntu. A pročpak myslíte asi..!?
» Linux Mint on mini-ITX boards «

Pitris

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 224
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #24 kdy: 07 Května 2006, 23:37:06 »
To GlidingFLY:
Souhlasim jen castecne. Na jednu stranu zde..nek pise vylozene negativni prispevky, ale je to nazor, jako kazdy jiny a ma na nej pravo. Prave tak jako Linux je o svobove, zde..nek si svobodne zvolil Windows.
Rad bych jen poznamenal, ze jsem uzivatel, ktery od Win doslova utekl.

Pokud zde mluvime o HW, tak jen doplnim, ze uz jsem setkal se zvukovkou kde ovladace mi odstrelily particii na disku D:, kdy se antiviraky pomlatili jak Titani a nastavili disk write only (smazane soubory neuvolnovaly sektory) a doslova porod s rozirujici kartou pro druhy paraleni port (pod NT 4.0), kdyz NTcka tvdily, ze oba budou mit stejne preruseni.... atd.
Apropo, kdo ma XPcka a ma dve opticke mechaniky. Tedy obsazeny pismena C: D: E: a namapujte si sitovy disk jako F: a pak si strcte do compu flasku = pokud ji rucne nenastavite pismeno, tak se ji snazi pripojit do F: XPcka si neumi abcedu, ci co...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.