Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 286617 krát)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1400 kdy: 16 Prosince 2013, 17:33:32 »
...
Ahoj jmenuji se Radek a jsem závislí...
V tomto případě bych volil možnost to napsat do Podpisu v editaci tvého profilu nebo případně tam dát odkaz na to co by jsi o sobě chtěl zdělit.

Že vy ste prošvihli včerejší zbytek  ;)

http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=69981.msg501667

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1401 kdy: 16 Prosince 2013, 17:54:02 »
Že vy ste prošvihli včerejší zbytek  ;)

Aha, jak to mám vědět, já byl přes víkend na šumavě na chatééé  8)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1402 kdy: 22 Prosince 2013, 10:51:09 »
Zdravím všechny linuxáky.
Chtěl bych využít tohoto vlákna abych se nějak vypořádal s potupou, kterou jsem si způsobil sám posledními příspěvky ohledně Ubuntu security. ...pochopil jsem to.
Tímto se omlouvám. Zvláště pak ntz_reloaded-ovi.

Všem přeji hezké Vánoce a bohatého Ježíška.
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

qwerty14

po půl roce zpet k ubuntu
« Odpověď #1403 kdy: 22 Prosince 2013, 16:25:15 »
Ubuntu sem celkem pouzival asi jenom 4 dny. cca po půl roce jsem zapnul linux, na třetí pokus se mi podařilo stahnout a nainstalovat aktualizace a marně doufám že mi ubunt pojede aspon tak z poloviny dobre jako win7. Na novou verzi sem radeji neprechazel

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1404 kdy: 22 Prosince 2013, 16:26:32 »
Zdravím všechny linuxáky.
Chtěl bych využít tohoto vlákna abych se nějak vypořádal s potupou, kterou jsem si způsobil sám posledními příspěvky ohledně Ubuntu security. ...pochopil jsem to.
Tímto se omlouvám. Zvláště pak ntz_reloaded-ovi.

Všem přeji hezké Vánoce a bohatého Ježíška.
netreba se omlouvat a zadna potupa to nebyla
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:po půl roce zpet k ubuntu
« Odpověď #1405 kdy: 22 Prosince 2013, 17:08:38 »
Ubuntu sem celkem pouzival asi jenom 4 dny. cca po půl roce jsem zapnul linux, na třetí pokus se mi podařilo stahnout a nainstalovat aktualizace a marně doufám že mi ubunt pojede aspon tak z poloviny dobre jako win7. Na novou verzi sem radeji neprechazel
Ach, další výkřik v čase předvánočním... a protože touhle dobou si máme být neobyčejně blízcí, tak půjdeš do Srdíčka rovnou :)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

qwerty14

Re:po půl roce zpet k ubuntu
« Odpověď #1406 kdy: 22 Prosince 2013, 17:41:17 »
Ubuntu sem celkem pouzival asi jenom 4 dny. cca po půl roce jsem zapnul linux, na třetí pokus se mi podařilo stahnout a nainstalovat aktualizace a marně doufám že mi ubunt pojede aspon tak z poloviny dobre jako win7. Na novou verzi sem radeji neprechazel
Ach, další výkřik v čase předvánočním... a protože touhle dobou si máme být neobyčejně blízcí, tak půjdeš do Srdíčka rovnou :)
Tak at se teda uz porádne vyleju.
JO tak linux sem si naisntaloval abych se zbavil závislosti na pc her, ale bohužel, s linuxem nešlo normálně pracovat, nenašel sem tam programy a ktery sem byl zvyklej ve spionaznim windousu a v ubuntu sem nenasel zadnej kterej by je mohl nahradit. BOhužel a přepínání mezi oknama je asi špatný vtip. mozna sem mel vyzkouset kubuntu, jenze to si ted nemuzu nainstsalovat protoze mi odesla mechanika. V libre office vysla nova verze 4.2.  a já mám po tech aktualizaci porad 4.0, to je taky jenom spatny vtip.

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re:po půl roce zpet k ubuntu
« Odpověď #1407 kdy: 22 Prosince 2013, 18:04:29 »
JO tak linux sem si naisntaloval abych se zbavil závislosti na pc her

Jo jo, taky už jsem myslel, že mám od her navždy pokoj, ale oni si mýrnix týrnix nativně zprovozněj Steam a v něm ten Counter Strike:Source běhá naprosto skvěle. Jsou to svině, wo tom žádná.

ale bohužel, s linuxem nešlo normálně pracovat, nenašel sem tam programy a ktery sem byl zvyklej ve spionaznim windousu a v ubuntu sem nenasel zadnej kterej by je mohl nahradit.

Koupil jsem si Lamborghini, prej super auto, ale bohužel, nešlo v něm jezdit. Kočárek se tam nevejde a o dvou dětech na zadní sedačce si můžu nechat jenom zdát.

BOhužel a přepínání mezi oknama je asi špatný vtip.

Cože?

mozna sem mel vyzkouset kubuntu, jenze to si ted nemuzu nainstsalovat protoze mi odesla mechanika.

Linux se dá instalovat i z USB, nejen z CD (jak je to u woken).

V libre office vysla nova verze 4.2.  a já mám po tech aktualizaci porad 4.0, to je taky jenom spatny vtip.

Ne, to je zcela správný postup. To, že někdo něco vydá ještě neznamená, že se to objeví ve stejnou dobu všude. Ale jo, tyhle závislosti balíčků každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety a počítače zakázal.
Doma i v práci Linux Mint 17

bekheir

Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1408 kdy: 22 Prosince 2013, 21:42:37 »
ma bohuzial pravdu.. prepinanie MYSOU medzi napr. 10 otvorenymi oknami je prehladnejsie v prostrediach s panelom a zoznamom okien (typicky nieco ako KDE, GNOME 2, XFCE, LXDE), v Unity a G3 je to dost porod.

a aj Windows sa da (minimalne od verzie Vista s oficialnym klikatkom na vytvorenie, teda rok 2006) instalovat z USB mass storage

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1409 kdy: 23 Prosince 2013, 07:24:23 »
ma bohuzial pravdu.. prepinanie MYSOU medzi napr. 10 otvorenymi oknami je prehladnejsie v prostrediach s panelom a zoznamom okien (typicky nieco ako KDE, GNOME 2, XFCE, LXDE), v Unity a G3 je to dost porod.

a aj Windows sa da (minimalne od verzie Vista s oficialnym klikatkom na vytvorenie, teda rok 2006) instalovat z USB mass storage
Dovolím si nesúhlasiť, skratka super+w funguje k mojej spokojnosti slušne aj pri väčšom počte okien a tým mi nahrádza panel s otvorenými kartami.
Henrynr, ďakujem celom si mi spravil deň K+ :D
Edit: samozrejme, že to nie je myš ale aj s jednou rukou to ide ;)
Edit2: myšou je to pre mňa celkom prehľadné ak kliknem na ikonu (ak je otvorených viac okien z tej istej app-ky) kde sú tie malé trojuholníčky, alebo čo to je  viď príloha. Potom sa mi otvoria prehľadne všetky okná čo k nej patria. Nepríde mi to ako pôrod :)


[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 23 Prosince 2013, 07:54:20 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

bekheir

Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1410 kdy: 23 Prosince 2013, 14:48:55 »
S tymto asi nebudem suhlasit ja. Ak sa potrebujem medzi oknami prepinat castejsie, je to spomalujuce. Unity ma kopec skvelych vychytavok, ale bohuzial pre mna (a zjavne pre dost ludi) je prepinanie okien nepohodlne.

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1411 kdy: 23 Prosince 2013, 14:58:16 »
S tymto asi nebudem suhlasit ja. Ak sa potrebujem medzi oknami prepinat castejsie, je to spomalujuce. Unity ma kopec skvelych vychytavok, ale bohuzial pre mna (a zjavne pre dost ludi) je prepinanie okien nepohodlne.
V tom případě navrhuji odzkoušet nějaký derivát Ubuntu třeba Kubuntu... To je právě ta výhoda linuxu, nevyhovuje mi jedno prostředí, zkusím jiné, dokud nenajdu takové, které mi nejvíce vyhovuje... Jak si doinstalovat další prostředí najdeš tady na Wiki, fóru nebo i jinde na netu.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

bekheir

Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1412 kdy: 23 Prosince 2013, 17:53:01 »
ved samozrejme, preto som aj spominal, ze nie je problem, existuju vyhovujuce prostredia / WM..

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1413 kdy: 30 Prosince 2013, 13:08:36 »
Když mám volnou chvilku, skáču ve firmě na technickou podporu a nedávno jsem narazil na uživatele s Ubuntu 13.10, které nemohl nainstalovat World of Tanks. Po týdnu dopisování, sepisování návodů, jak nainstalovat to a ono, se nám oběma podařilo hru zprovoznit. V té chvíli jsem ticket uzavřel s odpovědí, že jej pokládám za vyřešený, že mu přeji mnoho štěstí ve hře a že jsem rád, když hra funguje.

Po uzavření ticketu každý hráč dostane krátký formulář, který může vyplnit a pomoct nám se zlepšovat (klasický feedback). Samozřejmě ten kretén mluvil naprosto o něčem jiném, nadal nám všem do debilů, co berou jen peníze a *censored* dělají...

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1414 kdy: 12 Ledna 2014, 14:29:44 »
Bola by možnosť túto stránku trochu upraviť?
Buď takto alebo aspoň zvýrazniť časť
Ubuntu 13.10 je nejnovější vydání Ubuntu (z října 2013). Jde o vydání pro zkušenější uživatele, kteří chtějí vyzkoušet nejnovější verzi. Jedná se o standardní vydání s podporou 9 měsíců. Pro majitele...
Ak nie tak nie :(
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1415 kdy: 12 Ledna 2014, 14:31:46 »
Bola by možnosť túto stránku trochu upraviť?
Buď takto alebo aspoň zvýrazniť časť
Ubuntu 13.10 je nejnovější vydání Ubuntu (z října 2013). Jde o vydání pro zkušenější uživatele, kteří chtějí vyzkoušet nejnovější verzi. Jedná se o standardní vydání s podporou 9 měsíců. Pro majitele...
Ak nie tak nie :(

Až to bude, tak to bude... aktuálně čekám na to, až přejdem na novou verzi drupalu, pak se ta sekce upraví, nechci to dělat zbytečně dvakrát... to je i důvod, proč jsem tam napsal:

Citace
Ubuntu 12.04 je starší, ale stále podporované vydání Ubuntu (z dubna 2012). Jedná se o tzv. LTS vydání, které má prodlouženou podporu až na pět let a je doporučeno pro uživatele, hlavně pro všechny nováčky, kteří chtějí stabilní prostředí pro svou práci. Další informace najdete v poznámkách k vydání.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1416 kdy: 12 Ledna 2014, 14:35:01 »
Tadeáš, mne sa na ubu.com páčilo to že 12.04 je navrchu a 13.10 je dole. Ľudia zvyknú(všeobecne) klikať na prvé čo uvidia a ešte keď je to najnovšie tak je to to naj čo potrebujú. ;)
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1417 kdy: 12 Ledna 2014, 14:41:33 »
Tadeáš, mne sa na ubu.com páčilo to že 12.04 je navrchu a 13.10 je dole. Ľudia zvyknú(všeobecne) klikať na prvé čo uvidia a ešte keď je to najnovšie tak je to to naj čo potrebujú. ;)

Tak to bude i tady, jediné na čem to vázne je nový drupal (maká na tom František Zatloukal)...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1418 kdy: 12 Ledna 2014, 15:24:35 »
Jo, mělo to být už hotovo, ale nepředpokládal jsem, že povýšení drupalu bude trochu "zlobit" .
Zlatý wordpress, 2 kliknutí a upgrade je hotov  :)
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1419 kdy: 04 Března 2014, 20:17:08 »
Občas se mi jistí jedinci diví, že reaguji, tak jak reaguji, zde je další perla...

Citace
Vážení chlapci,
koupili jsme si notebook s operačním systémem UBUNTU a trávíme "příjemné chvíle" při pokusech o registraci do aplikace UBUNTU ONE. Přečíst ty hieroglyfy v dolní části registračního panelu je pro nás neřešitelná věc - to fakt musel vymyslet *censored*!
Můj dotaz zní: co s tím máme dělat?
Děkuji za pomoc.
Milan Stehlík

​PaedDr.Mgr. XXXX

Email přišel na mou adresu... s plným jménem, adresou a dalším kontaktem...

Má odpověď:

Citace
Vážený chlapče,

pletete si soukromý email s kontaktem podpory, to opravdu můj email
není. Máte-li ten pocit, tak se ošklivě mýlíte. Oficiální kanál
podpory naleznete na našem fóru - http://forum.ubuntu.cz/ - případně
si můžete najít i placenou formu, kde se jistě vyřádíte, jak se svou
formou vyjadřování, tak i se svým titulem.

Práci zdar a již mi prosím nepište,

Sbohem,

Tadeáš Pařík
www.ubuntu.cz

Není-li to troll, tak je to blb, ještě s titulem a ještě s takovým, že bych si snad i šel stěžovat, jestli ho živí pedagogická činnost. Toliko můj postesk.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1420 kdy: 04 Března 2014, 21:10:19 »
Nie si sám, aj pri mojej práci sa nájdu ľudia čo ich inteligencia nie je garantovaná a so správaním... ách, a to sa živím manuálne. O tom, že pri platení vymýšľajú a točia ani nehovorím. A to, že čím viac peňazí má tým väčší držgroš na to tata :D
D.L. Neboj, bude hůř!...  ;D
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1421 kdy: 04 Dubna 2014, 22:35:40 »
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1422 kdy: 05 Dubna 2014, 01:21:10 »
Linux roste   :D :D :D
http://gs.statcounter.com/#desktop-os-CZ-monthly-201303-201403

Člověče, ty se tomu směješ, ale je potřeba si uvědomit, že jsme jenom čtyřprocentní menšina (hmmmm, teď jsem si na něco vzpomněl). Ale jinak.  Jinak jsme hluboko pod procento. Což není k smíchu  8)
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1423 kdy: 05 Dubna 2014, 09:41:45 »
Linux roste   :D :D :D
http://gs.statcounter.com/#desktop-os-CZ-monthly-201303-201403

Člověče, ty se tomu směješ, ale je potřeba si uvědomit, že jsme jenom čtyřprocentní menšina (hmmmm, teď jsem si na něco vzpomněl). Ale jinak.  Jinak jsme hluboko pod procento. Což není k smíchu  8)

Hluboko pod procento?
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Vylévání srdíčka
« Odpověď #1424 kdy: 05 Dubna 2014, 10:00:01 »
2,21% je hluboké podprocento.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.