Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 286850 krát)

Jaroslav Nosek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #75 kdy: 26 Října 2006, 17:36:33 »
Tos mě dostal.Myslel jsem že nikdo starší než já už není.Teda aspoň na Linuxu

gefo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #76 kdy: 26 Října 2006, 18:47:36 »
Dostali sme sa pekne od témy.Možno sa ešte nájde niekto "skúsenejší"... ;)
Linux Mint 17 Cinamon 64-bit; CPU Intel Core i5; RAM 4GB DDR3, VGA geforce GTS 450; MB ASUS P7H55-M

Pavelp

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #77 kdy: 26 Října 2006, 18:59:29 »
Citace: gefo
51!!! Je to tesné. :/
54 a děda!

Vojtin

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #78 kdy: 26 Října 2006, 20:38:16 »
Docela zajímavé, co takhle založit anketku? Jdu do toho.

nuclex

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #79 kdy: 17 Listopadu 2006, 09:43:59 »
Treba i vymena hardware se oplati o hodne vic nez pouzivani OS win$..
Neplatis totiz jenom za OS samotny ale taky za dalsi aplikace.. Jako postaka jsem pouzival od zacatku "tu i tam" Thunderbird a data nechal ukladat na FAT particii E odkud to je pristupne pro oba OS.
Mam jinaci web kameru a tiskarnu.. Prodal jsem puvodni scaner Canon a koupil miltifunkcni HP. Zbytek fungoval. Ubuntu jako take funguje na 100%. Oproti Mandrake kde neslo rozbehnout hodne veci a Mandriva 2006 jsem nebyl schopen instalovat vubec.. je Ubuntu alespon pro mne konecna volba.
Pentest Tutoriály :: WiFi Hacking Ubuntu :: FreeWiFi HotSpot :: Gnome #LTS 10.04 / 2.6.32.24

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #80 kdy: 17 Listopadu 2006, 10:59:17 »
Presne tak, bud clovek chce zustat ve sparech OpenSource, nebo v "bozich rukou" M$. Samozrejme, vzdy si clovek vybrat nemuze... :/

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

trsek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
    • Programovanie v Pascale
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #81 kdy: 24 Července 2007, 22:34:48 »
Tema je naozaj velmi zaujimava.
Myslim ze vsetci tak trochu citite ze pravda je niekde uprostred. Teda ze ma pravdu aj zde...nek aj linux puristi.

Ja ho velmi dobre chapem. Linux mam, lebo som ho CHCEL. Bojoval som s RH, Gentoo, nadejny bol DANIX, Debian ale stale nieco co ma doslova hodilo spat na Win. Samozrejme som si vedomy ze nic nieje zadarmo a teda ze sa to musim naucit. Spominam si na rozne problemy s prechodom Win98->WinME alebo s nasadzovanim WinVista.

Ale teraz mam Ubuntu a toto distro sa skratka trafilo do mojich potrieb. HW rozpoznalo bez problemov a pomocou fora som doinstaloval aj neslobodne veci. Ale uz tyzden bojujem so svojou TV kartou. Skratka nejde zvuk a patrne ani dlho nepojde a preto chapem zde..nka ak by som mal viac problemovych miest tiez by som bol flustrovany a ubuntu by slo k zoznamu pre mna nepouzitelnych distier.

Este k linux puristom. Najvacsim problemom je ze nedokazu pochopit problemy inych, snad preto ze mali stastie a nestaly pred ziadnym problemom ktory bol neriesitelny.

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #82 kdy: 25 Července 2007, 09:03:41 »
zde..nek -> a mas vse legalne s tech "uzasnejch" programu vcetne woken?
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

Walard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 278
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #83 kdy: 25 Července 2007, 09:13:25 »
Jediný na co používám windows xp, je na skenování dokumentů. Díky ubuntu už na windowsu neexperimentuji, proto mi běhá svižně, když ho jednou za týden spustím. Nejvíce mě těší,  že si můžu vybrat různé aplikace jak z linuxu, BSD, solarisu a windowsu. Takovou pestrost aplikací jsem neměl, když jsem byl pouze na windowsu. Teď mně zabírají windows xp pár giga na mém hardisku.
Ať si vybere každý, jaký operační systém mu vyhovuje a neschovává se za neznalost problematiky linuxu a windowsu. :)

matata

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #84 kdy: 09 Května 2010, 18:12:03 »
Ahoj, tři týdny jsem zkoušel ubuntu, ale ted jsem se bohuzel vratil zpetk wondows. Dost me to mrzi, protoze z linuxu jsem byl v mnoha ohledech opravdu nadseny. Skromne si myslim, ze nejsem zadny PC analfabet, z prikazovou radkou se celkem kamaradim a celkove si myslim ze jsem uzivatel spise pokrocily. Opravdu nevim co jsem delal blbe, ale za tri tydny pouzivani linuxu jsem mel vice problemu nez z windows za deset let. Pritom si nemyslim, ze bych se v linuxu nejak stoural. jsem typ uzivatele, ktery nezkousi nic jen tak na blint. Kdyz nevim na 100% co delam tak to nedelam. Navic opravdu jsem nainstalovl jen par software z centra softwaru + virtualbox a skype. Nainstaloval jsem nesvobone ovladace a kodeky dle navodu "Po instalaci" z wiki ubuntu. Nejvetsi problemy asi souviseli z grafikou ati. Stavalo se to, ze napr. jen tak bez mne zname priciny se najednou nesvobodny ovladac tvaril ze neni nainstalovany, ac jsem ho instaloval. Toto se stalo nekolikrat. Dale najednou prestalo fingovat nastaveni jasu. Pri dalsi ciste instalaci ubuntu, mi neslo zaboha ulozit helo k defaultni klicence a pri kazdem restartu systemu to chtelo jak heslo k wifi tak heslo do defautl klicenky. pri dalsim zformatovani disku a nainstalovani ciste instalace ubuntu napr. i presto ze jsem nainstaloval nesvobodny ovladac na wifi STA, se wifi site proste nezobrazovali. A dalsi a dalsi drobne problemy. opravdu me to mrzi a nevim jestli jsem tak tupej nebo mam spatny stroj nebo mam snad jen smulu. Mam HP 4510s, ktery se dokonce v zakladu dodava s Linux Suse, takze by se snad s linuxem nejak kopat nemel. Hlavne mi tedy prislo ze kdyz jsem udelal dvakrat tu samou vec, tak se systm kolikrat zachoval zcela rozdilne.  Stve me to. Wokna me fakt prudej a rad bych nejakou distibuci linuxu pouzival, ale mnozstvi problemu uz bylo neunosne. Co si myslite o mem NB HP 4510s? Ma nejaky divny HW pro linux? Ppr. co muzu delat tak blbe ze se to takhle chova, ravdu si myslim, ze nejaka velka lama nejsem. Myslite, ze bych mel treba zkusit nejakou jinou distribuci linuxu?
Dekuji moc za Vase nazory...

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #85 kdy: 09 Května 2010, 18:28:25 »
Pekne zhodnotené, hlavne slušne. Zišlo by sa ešte akú verziu ubuntu si používal. Druhá vec. Ati sa s linuxom moc nekamarádi. Ja ich mám 2, obe idú ale so slobodnými ovládačmi bez problémov (hry sa u mňa nehrávajú). Avšak kamarát ma Ati na noťase od Asusu a s uzatvorenými ovládačmi mu to ide v pohode (má mint 8). Ďalej, myslím, že vyskúšať iné distro bude najlepšie, pozor však na to aké (Fedora 12 nemá uzavreté ovládače, gentoo má s nimi tiež problémy a pod.). Takže vyskúšať buď staršie Ubuntu alebo Debian a zvážiť, či je naozaj nutnosťou používať uzavreté ovládače. K ostatným vhybám ako je kľúčenka a podobne níjdeš veľa vecí aj tu na fóre.

Prajem veľa zdaru a netreba to hneď vzdávať.

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #86 kdy: 09 Května 2010, 18:29:13 »
mno jestli notes v zakladu dodavaj s Opensuse, tak by mel na Opensuse fachat bez problemu...
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Tomass

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 159
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #87 kdy: 09 Května 2010, 18:29:34 »
No, grafika ATI, s těma jsou problémy pořád.
Jinak, instalovals to ze stále stejného obrazu? Nezkoušels jiný obraz? Jaké to bylo vydání Ubuntu?
Je možné, že obraz byl nějak poškozený. Ale nejsi jediný, kdo má problémy: http://www.linlap.com/wiki/hp+probook+4510s
Já bych zkusil ze dva měsíce počkat, až budou v U 9.10 vychytaný mouchy pak to zkusil ještě nainstalovat z aktuálního obrazu.
Jinak co se jiného distra týče bych zkusil to Suse: http://www.abclinuxu.cz/hardware/sestavy/notebooky/hewlett-packard/probook-4510s m+lo b to jet dobře. Pokud chceš něco jiného tak snad Mandriva, ta je taky dobrá. 


Tomass

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 159
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #88 kdy: 09 Května 2010, 18:31:21 »
Pardon, 10.4 jeste jsem si nejak nezvykl na nové čísílko  :D

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #89 kdy: 09 Května 2010, 18:32:45 »
Ahoj,
onehda jsem slysel takovej nazor, ze Ubuntu je linux jen pro opravdove profesionaly a to z toho duvodu, ze Ubuntu do distribuce pousti neodladene veci a tudiz pak cloveku stale neco nefunguje. ;D Ja bych s tim i docela souhlasil, ale zase na druhou stranu diky tomu, ze v distribuci jsou i absolutni novinky, tak se tim Ubuntu prave snazi nestracet krok s Windows konkurenci. Musim rici, ze kdyz jsem pouzival Fedoru, tak jsem zdaleka tolik problemu jako ted nemel, ale k Ubuntu jsem presel z toho duvodu, ze to byla snad jedina distribuce, kde jsem rozchodil grafickou katu ATI. Coz je i tvuj problem, nebot ATI neumi udelat poradne ovladace ani pro Windows, tedy je jasne, ze pro Linux neni vubec sance po nich neco chtit a nejaci dobrovolnici se snazi vyvijet neoficialni svobodne ovladace pro linux, ale je jasny, ze ovladacum vyrobce se to proste rovnat nemuze. Tudiz, abych to shrnul, tak nejprve si koupit HW o kterem vim, ze mi pod Linuxem bude behat a pak instalovat linux, to je obecna zasada pro bezproblemove fungovani linuxu. A pokud uz clovek ma takovy HW, tak musis zvazit, zda chces pouzivat "pokusnou" distribuci s novinkama nebo neco stabilniho, kde zase nejruznejsi nove "vychytavky" chybi. A taky Windows = cca 3.000,- a Ubuntu je 0,-.  ;D

matata

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #90 kdy: 09 Května 2010, 18:41:27 »
diky moc za pomoc... Zkousel jsem 9.10 i 10.04, vetsina bugu se objevila u 9.10, 10.04 jsem jen nahodil a zjistil jsem ze blbe nastaveni jasu, to uz se zde resilo a bude se muset pockat na aktualizaci.

Takze co myslite ze by bylo nejvhodnejsi? To open suse? Jelikoz se tento notas opravdu dodava se suse, tak by to asi opravdu mohlo bezet... Jake mate s open suse zkusenosti?

Co se tyce toho, neinstalovat nesvobodne ovladace ke grafice, jsem se docetl, ze to pak hrozne zere baterku a ntb se celkove prehriva, co si o tom myslite?

Nebudu hazet flintu do zita a neco prubnu. Co jeste Debian? Cetl jsem ze je dobry, ale ze je spis pro odborniky pres linux a neni moc UI privetivy.

Jeste jednou diky a budu rad za vase dalsi komentare...


Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #91 kdy: 09 Května 2010, 18:48:55 »
Debian je skvelé distro, všetko je UI, akurát inštalácie vyzerá troška horšie (ale aj tá má UI). Určite môžeš vyskúšať. OpenSuSE je taktiež skvelé distro, hoci ja som mu na chuť neprišiel.

matata

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #92 kdy: 09 Května 2010, 18:50:25 »
ok... uz stahuju Open Suse :) Ja ten Linux proste chci :)

pomec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 161
  • Go2Africa!!!
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #93 kdy: 09 Května 2010, 19:15:59 »
Jj, OpenSuse s KDE je veľmi dobré. Vyskúšaj  ;)

mariangru

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #94 kdy: 09 Května 2010, 19:46:47 »
Ahoj, mám stejný laptop. Nainstalované SuSE vůbec nenaběhlo, stejně jsem jej nechtěl, chtěl jsem Ubuntu. S Ubuntu 10.04 jde vše zdá se v pořádku. Měl jsem problém s nastavením drátového připojení, párkrát jsem musel vypnout laptop ručně, ale jinak vše jde.
Také rozumím tomu, že chceš Linux - já Windows používat také nechci a těch Linuxových dister je tolik, že určitě nějaké rozchodíš. Já jsem zkoušel pár, když jsem měl s něčím problém, hodil jsem to zde na forum a lidi byli ochotni mi pomoct i když se nejednalo o Ubuntu. Tak hodně zdaru a zkoušej :)
Ubuntu Studio 12.10. HP ProBook4510s

matata

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #95 kdy: 09 Května 2010, 20:24:51 »
Jde ti i nastaveni jasu? Vice lidi mi psalo ze na 10.04 nastaveni jasu nejde u Hp 4510s a 4710... To suse prubnu, mne nabehlo kdyz jsem si notas prinesl domu, tak jsem je kratounce vyzkousel a nabehl v pohode...

mariangru

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #96 kdy: 09 Května 2010, 21:00:13 »
tlačítka nastavení jasu mi nefungují, ale já se tím moc nezabývám  :). Možná by pomohl tento návod, ale nezkoušel jsem ho: http://wiki.ubuntu.cz/Asus%20M50Vc?highlight=%28nastaven\%C3%AD%29|%28jasu%29

SuSE 11.3 s KDE vypadá velmi hezky, měl jsem tam ale víc problému s rozchozením pro mě základních věcí - přehrávání videa s titulky, MP3 a jiné.
Pomoci se mi dostalo zde na foru
Ubuntu Studio 12.10. HP ProBook4510s

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #97 kdy: 09 Května 2010, 21:48:22 »
Já měl na svém ntb taky drobné problémy. Vyzkoušel jsem LinuxMint 8 a musím přiznat, že jsem zatím na něm vydržel.
Teď přemýšlím, že vyzkouším 10.04 a čakám na nový Mint 9.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #98 kdy: 09 Května 2010, 22:31:00 »
Ako tu tak dost casto citam, ze vela ludi ma problemy s ubuntu, ze vela veci nefunguje...ja som instaloval ubuntu na niekolko pocitacov a nikde problem nebol....jedine ak tak s tymi ati kartami...este by som sa rad spytal, ze preco ked si spustim live cd salix linuxu, tak mi v grafickom rozhrani nefunguje klavesnica a mys?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #99 kdy: 09 Května 2010, 23:00:30 »
Mám na notebooku ATI 3400. Chodí mi na něm Kubuntu 10.04, openSUSE 11.2., Mandriva 2010.0, s 2010.1 jsou jako s betou problémy. Nechodí PCLinuxoS 2010. Ta Mandriva chodí moc pěkně a nemusí se instalovat žádné ovladače a jede i podpora efektů. Ta si myslím by byla jako pro začátečníka nejlepší. Suse je dost na začátečníka obtížné. I když jede taky ale chce trochu poštelovat.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.