Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 287939 krát)

Musky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #100 kdy: 09 Května 2010, 23:37:50 »
Tak jsem minulý týden nainstaloval verzi 10.4 a jsem zatím spokojen. Start do Ubuntu 1 min. Do windows než můžu něco dělat tak uběhnout 2 minuty. Ovladače jsem rozchodil všechny, i když jsem musel vypátrat tv kartu aver a16d, ale rozchodil. Celkově je rychlejší než Windows XP SP3 co mám na jiném oddílu. Mám tiskárnu od HP C3180. Ještě jsem neinstaloval wine ale na to také dojde. Jediné co mi vadí je pořádné ocr, gocr mi teda nestačí ani náhodou. Důvody proč mít windows mám jen tyto: ABBY FineReader a pokročilá práce s N73 - záloha atd., synovec kvůli hrám, ale já osobně skoro nehraji, najdu si pro linux a budu hrát tyto, obejdu se bez her na windows. Všechny mi na Ubuntu nepůjdou jen některé. Ještě používám Boinc a ten mám v Ubuntu nastaven na 50% a můžu dělat pomalu cokoliv. Ve windows můžu mít jen 10% max a ani nemůžu koukat na tv, protože se seká, takže paráda. Měl jsem Mandrivu 2009 asi rok ale ta mi nesedla. Ještě vyzkouším fedoru a suse linux. Ubuntu jsem používal i jako wubi ve verzi 9.10 a i ta se líbila.

ing. Roubátko

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #101 kdy: 09 Května 2010, 23:53:47 »
já jsem taky spokojenej, po karmicu (která mi sežrala hned po startu všecku RAM), všecko funguje krásně, s hw jsem nikdy problém neměl (nevim jak je na tom webkamera, kterou nepoužívam). start je teda rychlejší než průjem. pokud mi ten můj dědeček notebook vydrží, stále nemusim kupovat nic novýho a stejně můžu bez problémů s naprostou spokojeností provozovat systém, který je aktuální. to je prostě paráda!

matata

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #102 kdy: 10 Května 2010, 00:22:52 »
Tak jsem se s mym problemem posunul asi zhruba sem.. :D to je fakt konec... http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,47014.0.html

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #103 kdy: 10 Května 2010, 00:28:26 »
Tady vám se SUSE moc lidí neporadí. Spíše byste to měl zkusit na www.www.opensuse.cz .
Vyzkoušel jste ten Mint? www.linuxmint.com

matata

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #104 kdy: 10 Května 2010, 00:30:35 »
mint uz stahuju... :) Vy mate taky ati grafiku? a bezi vam to ok?

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #105 kdy: 10 Května 2010, 00:51:12 »

mariangru

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #106 kdy: 10 Května 2010, 06:20:48 »
Linux Mint je postavený na Ubuntu tak, jako je Ubuntu postaveno na Debianu.
Mint je velmi přívětivý pro nepokročilé uživatelé, protože zahrnuje v sobě nesvobodný software a není třeba jej doinstalovávát - takže ihned po instalu přehrává MP3 atd. Někdo s tím nikdy nebude souhlasit, jiný s tím nemá problém.
Vzhledově se Mint líbí lidem o hodně víc než Ubuntu. Je to velmi přívětivý systém, nikdy jsem s ním neměl větší problémy
Ubuntu Studio 12.10. HP ProBook4510s

petohl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #107 kdy: 10 Května 2010, 07:44:00 »
odporucam vyskusat najnovsi Mint 9 (zatial iba RC).
Ja Mint pouzivam v mojom HTPC (http://petohl.yw.sk/htpclinux.htm). V najnovsom Minte 9 som nemusel zlozito instalovat grafiku, ani zvuk, ani dialkove ovldadanie. Vsetko sa uz da pomerne jednoducho spojazdnit.
Prave preto si myslim ze Mint 9 je najlepsia volba.

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #108 kdy: 10 Května 2010, 09:34:12 »
Tak jsem minulý týden nainstaloval verzi 10.4 a jsem zatím spokojen. Start do Ubuntu 1 min. Do windows než můžu něco dělat tak uběhnout 2 minuty. Ovladače jsem rozchodil všechny, i když jsem musel vypátrat tv kartu aver a16d, ale rozchodil. Celkově je rychlejší než Windows XP SP3 co mám na jiném oddílu. Mám tiskárnu od HP C3180. Ještě jsem neinstaloval wine ale na to také dojde. Jediné co mi vadí je pořádné ocr, gocr mi teda nestačí ani náhodou. Důvody proč mít windows mám jen tyto: ABBY FineReader a pokročilá práce s N73 - záloha atd., synovec kvůli hrám, ale já osobně skoro nehraji, najdu si pro linux a budu hrát tyto, obejdu se bez her na windows. Všechny mi na Ubuntu nepůjdou jen některé. Ještě používám Boinc a ten mám v Ubuntu nastaven na 50% a můžu dělat pomalu cokoliv. Ve windows můžu mít jen 10% max a ani nemůžu koukat na tv, protože se seká, takže paráda. Měl jsem Mandrivu 2009 asi rok ale ta mi nesedla. Ještě vyzkouším fedoru a suse linux. Ubuntu jsem používal i jako wubi ve verzi 9.10 a i ta se líbila.

Doporucuju vyzkouset YAGF http://symmetrica.net/cuneiform-linux/yagf-en.html, urovne (polo)professionalnich OCR reseni pro Win sice nedosahuje ale i tak jsem byl velmi mile prekvapen.
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

matata

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #109 kdy: 10 Května 2010, 09:35:55 »
Ahoj, diky moc vsem za ochotu... Nahodil jsem tedy Mint 8 a zatim se to zda celkem v pohode. Akorat jsem to nejak nepochopil, s temi ovladaci v mintu. Po instalaci mi to stejne nabidlo nesvobodne ovladate na wifi a a GK, zatim jsem nainstaloval jen ten na wifinu. Ten na grafiku asi instalovat radsi vubec nebudu. Ale premyslim o OSS ovladaci pro atinu. Jaky na to mate nazor? A kde se da nainstalovat? V spravci balicku ani softwaru ho asi nenajdu ze?

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #110 kdy: 10 Května 2010, 09:42:46 »
Ale premyslim o OSS ovladaci pro atinu. Jaky na to mate nazor? A kde se da nainstalovat? V spravci balicku ani softwaru ho asi nenajdu ze?
O ničem nepřemýšlej, protože už ne něm na 99% jedeš - nastaví se sám při instalaci. Otázkou je, který z těch nesvobodných se používá - jestli radeon nebo radeonhd. U obou však nečekej (na tvé kartě) funkční akceleraci.

EDIT: A co dual-boot?

EDIT2: Nepoužíval jsi náhodou betu (později upgradovanou na final release?)  - to totiž občas u grafik ATi působí problém. Zkus toto:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get purge sudo apt-get install fglrx fglrx-amdcccle fglrx-dev fglrx-modaliases
sudo apt-get install linux-headers-`uname -r`
sudo apt-get install fglrx
sudo aticonfig --initial
« Poslední změna: 10 Května 2010, 09:49:45 od EuGenio »
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #111 kdy: 10 Května 2010, 10:13:18 »
Mně je to tedy jedno ale Mint je to samé jako Ubuntu akorát zelené. Já bych tam rozhodně zkusil Mandrivu ale je to Tvůj problém.

matata

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #112 kdy: 10 Května 2010, 10:18:01 »
Mandrivu stahuju a urcite ozkousim...

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #113 kdy: 10 Května 2010, 10:50:06 »
Má výhodu, alespoň na mé atině, že se nemusí instalovat žádné nesvobodné ovladače a pouze se nastaví efekty. Snad Ti bude dělat to samé. Má ovšem balíčkový systém ale jede tam spolehlivě skype, esmska, googleearth a další programy.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #114 kdy: 10 Května 2010, 11:18:10 »
Dámy a pánové prosím veškeré románové vylévání srdíčka sem. V poslední době jich to je šíleně moc, snad se to tedy bude shromažďovat tady a ne jako další topicy.
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Kjutl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
  • Kjutloidní monstrum přichází, bojte se...
    • Kjutloidní blog
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #115 kdy: 10 Května 2010, 12:15:54 »
To skoro vypadá, jako by se tady založila zpovědnice a ne diskuze o operačním systému:-D ale skvělý nápad:-)
PC - AthlonX4450e(2,33GHz), 3GB ram 800MHz,Seagate 320G+ext samsung 1TB, nV GF 8600GT, Benq 24"(windows 7)
NTB - Dell Latitude D620, C2D T5500(1,66GHz)2GB ram 667 - Transcend, GMA 950, 160G,  14,1"(1440x900) (Ubuntu 10.10)
 Jakožto Kjutloidní monstrum opovrhuji vším, co se mi někdo snaží násilím vnutit..

wam]Spider007

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #116 kdy: 10 Května 2010, 12:22:33 »
skor si tu par ludi robi verejny blog

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #117 kdy: 10 Května 2010, 16:37:59 »
Dobrý nápad, zkusim to sem naházet...
K++

matata

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #118 kdy: 13 Května 2010, 17:07:21 »
odporucam vyskusat najnovsi Mint 9 (zatial iba RC).
Ja Mint pouzivam v mojom HTPC (http://petohl.yw.sk/htpclinux.htm). V najnovsom Minte 9 som nemusel zlozito instalovat grafiku, ani zvuk, ani dialkove ovldadanie. Vsetko sa uz da pomerne jednoducho spojazdnit.
Prave preto si myslim ze Mint 9 je najlepsia volba.
No ja jedu uz ctvrty den na linux mit a zatim super... nesvobodne ovladace pro ati jsem neinstaloval a zatim vse slape perfektne (snad to nezakriknu) Diky moc vsem...

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #119 kdy: 13 Května 2010, 21:26:53 »
Ještě používám Boinc a ten mám v Ubuntu nastaven na 50% a můžu dělat pomalu cokoliv.
Když vypneš Boinc, tak budeš moct dělat cokoliv rychle.  ;) ;D
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #120 kdy: 13 Května 2010, 23:27:56 »
odporucam vyskusat najnovsi Mint 9 (zatial iba RC).
Ja Mint pouzivam v mojom HTPC (http://petohl.yw.sk/htpclinux.htm). V najnovsom Minte 9 som nemusel zlozito instalovat grafiku, ani zvuk, ani dialkove ovldadanie. Vsetko sa uz da pomerne jednoducho spojazdnit.
Prave preto si myslim ze Mint 9 je najlepsia volba.
No ja jedu uz ctvrty den na linux mit a zatim super... nesvobodne ovladace pro ati jsem neinstaloval a zatim vse slape perfektne (snad to nezakriknu) Diky moc vsem...
Důležité, že Ti to jede. Věřím, že to bude pořád.

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #121 kdy: 14 Května 2010, 09:13:04 »
Ještě používám Boinc a ten mám v Ubuntu nastaven na 50% a můžu dělat pomalu cokoliv.
Když vypneš Boinc, tak budeš moct dělat cokoliv rychle.  ;) ;D

Myslím, že ten zrovna na rýchlosť vplyv nemá... :)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #122 kdy: 14 Května 2010, 09:50:16 »
Já doporučuji věnovat tomu hodinku a vyzkoušet nainstalovat U8.04.03. Potom člověk vidí, že nemá vadný HW, když vše funguje...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #123 kdy: 14 Května 2010, 12:49:08 »
Prosím Tě, nedoporučuj tady pořád starý software, je třeba používat a vylepšovat nový. Snad bys pořád nechtěl žít v jeskyni jak za doby kamenné. Začneš s tím být pro smích, to myslím v dobrém. :)

escz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #124 kdy: 15 Května 2010, 00:24:12 »
Já bych doporučil dual boot nebo dva počítače - ten na Linux může být skromněji vybaven. Bál jsem se Linuxu, tak jsem ho opatrně zkoušel a zkouším a stále více věcí začínám raději dělat v Linuxu, protože zjišťuji, že se mi to zdálo dřív pohodlnější ve Windows jen ze zvyku. Začínám zjišťovat, že za řadu programů, které pro Windows stojí tisíce, mám v Linuxu zadarmo a navíc jsou tu i programy, které pro Windows neexistují. (Do určité míry to platí i naopak pro Windows.) Ale ten pocit, že když chci mít pro něco software, že ho za chvíli pro Linux najdu a ihned nainstaluju, jsem ve Windows nikdy neměl. A když jsem kolikrát co jsem chtěl našel, byly kolem toho výhrůžky s autorským právem, trial verze a pod. V Linuxu mě s tím nikdo neotravuje a nestraší. Jen to chce čas, než tohle člověk objeví. A Windows kvůli tomu není třeba likvidovat, dokud mi tam jde něco líp.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.